2019-11-17   01:31:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  14:03   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lukas Lindstrøm  1998    482          1:01.28   
  Horsens Svømmeklub  59.01                 
Rasmus Pilegaard Køfer  2003    480          1:01.37   
  Agfs Svømmeafdeling  58.94                 
Nicklas Bager  2003    307          1:11.20   
  Thisted Svømmeklub  1:12.18                 
Mathias Jelle Thomsen  2002    191          1:23.35   
  Svømmeklubben Søhesten  1:30.15                 
Frederik Gaardsted  2001              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub  1:08.15                 
Victor Haunstrup  2003              DSQ  crawlben v 75m 
  Aabybro Idrætsforening  1:32.58                 
 
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linus Folke Jensen  2004    435          1:03.41   
  Agfs Svømmeafdeling  1:02.98                 
Viktor Enevold Sørensen  2004    389          1:05.84   
  Thisted Svømmeklub  1:06.09                 
Gustav Hansen  2004    364          1:07.30   
  Thisted Svømmeklub  1:07.16                 
Gustav Dalby Østerberg  2005    361          1:07.52   
  Aarhus Swim  1:07.66                 
Frederik Harbo  2005    175          1:25.90   
  Thisted Svømmeklub  1:22.00                 
Kristian Jensen  2004    146          1:31.17   
  Svømmeklubben Søhesten  1:31.90                 
Andreas Torp  2004              DNS   
  Svømmeklubben Nord  1:08.69                 
Oscar Hove Lasthein  2004              DNS   
  Aarhus Swim  1:39.91                 
Casper Boest  2005              DSQ  Tyvstart 
  Aarhus Swim  1:17.37                 
 
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Villads Seneca  2006    248          1:16.51   
  Agfs Svømmeafdeling  1:18.91                 
Daniel Marcus Le  2006    214          1:20.37   
  Agfs Svømmeafdeling  1:21.50                 
Carl Roulund Holm  2006    193          1:23.11   
  Silkeborg Svømmeklub  1:23.85                 
Angus Halle  2007    126          1:35.86   
  Odder Svømmeklub  1:39.64                 
Jonas S. H. Frederiksen  2006    114          1:39.02   
  Agfs Svømmeafdeling  1:38.95                 
Laurits Winter Poulsen  2007    101          1:43.18   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Noah Oscar Nielsen  2006              DSQ  Crawlben v 70m 
  Horsens Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  14:03 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark