2019-11-16   03:09:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  11:43   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bach Nielsen  2003    392          39.11   
  Horsens Svømmeklub  39.50                 
Mia Sommer Johansen  2002    384          39.40   
  Swim Team Neptun  39.72                 
Camilla Falck  2003    381          39.48   
  Horsens Svømmeklub  38.20                 
Emma Oline Gadegaard  2002    359          40.28   
  Svømmeklubben S 68  38.56                 
Karoline Nielsen  1997    345          40.80   
  Svømmeklubben Nord  39.66                 
Mette Aagesen Jensen  2004    265          44.57   
  Aarhus Swim  49.86                 
Sofie Jakobsen  2003    260          44.85   
  Svømmeklubben S 68  42.44                 
Leonora Holst Jensen  2004    249          45.47   
  Odder Svømmeklub  46.29                 
Julia Vestergaard  2004    245          45.73   
  Odder Svømmeklub  45.91                 
10  Signe Møller Winther  2002    237          46.27   
  Svømmeklubben Nord  49.69                 
11  Sille Segall  2004    204          48.62   
  Odder Svømmeklub  49.74                 
12  Christina Christiansen  2004    171          51.51   
  Horsens Svømmeklub  53.95                 
Asta Kofod Nielsen  2003              DSQ  2 armtag t. hofte 
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  45.97                 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Munk Fuglsang  2005    563          34.68   
  Svømmeklubben S 68  35.08                 
Ida Hovmark  2005    467          36.89   
  Thisted Svømmeklub  36.31                 
Mille E. S. Jensen  2005    434          37.81   
  Silkeborg Svømmeklub  38.01                 
Ida Emilie Hindberg  2005    417          38.32   
  Agfs Svømmeafdeling  39.80                 
Mathilde Thirup  2005    413          38.43   
  Svømmeklubben S 68  38.37                 
Cecilie Michaelsen  2005    412          38.48   
  Svømmeklubben S 68  37.52                 
Karoline Hansfort  2006    404          38.73   
  Agfs Svømmeafdeling  38.68                 
Selma Nygreen Sakic  2006    370          39.88   
  Svømmeklubben S 68  41.83                 
Marie Bertram  2006    368          39.94   
  Aarhus Swim  45.09                 
10  Amalie Marie Wienberg  2005    366          40.01   
  Horsens Svømmeklub  39.29                 
11  Mathilde Hoff Sørensen  2006    343          40.89   
  Svømmeklubben Nord  40.60                 
12  Silke Maria Pjengaard  2005    336          41.19   
  Silkeborg Svømmeklub  41.95                 
13  Mie Asmussen  2005    323          41.72   
  Svømmeklubben S 68  42.19                 
14  Dagmar Keller  2006    298          42.84   
  Aarhus Swim  41.27                 
15  Marie Kromann Møller  2006    294          43.04   
  Agfs Svømmeafdeling  41.26                 
16  Caroline Marx  2006    293          43.11   
  Odder Svømmeklub  43.29                 
17  Anna Ancker  2006    283          43.62   
  Aarhus Swim  50.26                 
18  Signe Kristensen  2006    266          44.51   
  Horsens Svømmeklub  45.27                 
19  Frida Dalsgaard Hansen  2006    236          46.33   
  Agfs Svømmeafdeling  48.50                 
20  Maiken Hansen  2005    229          46.80   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  47.88                 
21  Frida Hollesen  2005    220          47.42   
  Odder Svømmeklub  51.12                 
22  Marie Storm Pedersen  2006    210          48.11   
  Aarhus Swim                   
23  Josephine O. S. Nielsen  2006    210          48.16   
  Agfs Svømmeafdeling  48.20                 
24  Mia Jørgensen  2006    195          49.33   
  Aarhus Swim  47.83                 
25  Cathrine Friis Rossa  2006    163          52.38   
  Aarhus Swim  54.99                 
26  Melissa Stoltenborg  2006    145          54.50   
  Aarhus Swim                   
27  Clara Schmidt-Persson  2006    105          1:00.67   
  Odder Svømmeklub  1:00.83                 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Filucca Bing Lauritzen  2007    275          44.04   
  Silkeborg Svømmeklub  44.56                 
Patricia Nættermann  2007    257          44.99   
  Svømmeklubben S 68  44.14                 
Andrea Skjelmose  2007    251          45.39   
  Horsens Svømmeklub  43.58                 
Lærke Ljungberg Kristense  2007    233          46.48   
  Silkeborg Svømmeklub  47.45                 
Frida Damm Thorsell  2007    225          47.04   
  Aarhus Swim  47.82                 
Freja Jørgensen  2008    207          48.40   
  Thisted Svømmeklub  47.67                 
Filippa Gustafsson  2008    203          48.73   
  Aarhus Swim                   
Frida Hinge  2008    193          49.53   
  Silkeborg Svømmeklub  47.41                 
Alma Nygreen Sakic  2008    191          49.70   
  Svømmeklubben S 68  50.15                 
10  Olivia Josefine Brice  2007    180          50.72   
  Horsens Svømmeklub  54.19                 
11  Nadia Bager  2008    178          50.90   
  Thisted Svømmeklub  52.35                 
12  Marie Pilegaard Køfer  2008    166          52.08   
  Agfs Svømmeafdeling  51.93                 
13  Sofia Gad  2007    163          52.36   
  Aarhus Swim  52.09                 
14  Agnes Kaae Lunde  2007    158          52.96   
  Agfs Svømmeafdeling  55.49                 
15  Anna Kjær Nielsen  2008    155          53.27   
  Odder Svømmeklub  55.65                 
16  Katinka Folke Jensen  2007    150          53.82   
  Agfs Svømmeafdeling  56.18                 
17  Helene Lavrsen  2008    149          53.97   
  Svømmeklubben Nord  51.58                 
18  Silke Sejr Elgaard Jørgen  2007    147          54.25   
  Silkeborg Svømmeklub  55.54                 
19  Dicte Sundall Aagaard  2007    143          54.71   
  Horsens Svømmeklub                   
20  Katinka Rønn Gornitzka  2007    129          56.65   
  Agfs Svømmeafdeling  1:03.16                 
21  Frida Nielsen Skytte  2008    119          58.09   
  Horsens Svømmeklub  1:08.77                 
22  Emma Marx  2007    113          59.21   
  Odder Svømmeklub  1:06.12                 
23  Emilie Hundahl Gravesen  2007    108          59.98   
  Thisted Svømmeklub                   
24  Freja Hørslev Sørensen  2008    101          1:01.48   
  Agfs Svømmeafdeling  1:01.42                 
25  Mathilde Kristensen  2008    88          1:04.32   
  Svømmeklubben S 68                   
26  Zenia Toft  2007    76          1:07.44   
  Aarhus Swim                   
Andrea Fabricius  2007              DSQ  en hånd v vending 
  Aarhus Swim                   
Isabell Kruse Rasmussen  2008              DSQ  ej samt. ber. v 50m 
  Odder Svømmeklub  1:21.81                 
Karoline Kalsmose Jakobse  2007              DSQ  tyvstart 
  Aarhus Swim  48.26                 
Lærke Damgaard  2008              DSQ  crawlben v afslut 
  Horsens Svømmeklub                   
Trine Pors Rasmussen  2007              DSQ  flere flyben v start 
  Horsens Svømmeklub  55.69                 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida V. Nierop-Andersen  2009    235          46.41   
  Silkeborg Svømmeklub  47.47                 
Karoline Sander Andersen  2009    149          53.93   
  Thisted Svømmeklub  56.46                 
Silje S. Rosenberg  2009    146          54.34   
  Silkeborg Svømmeklub  1:02.39                 
Astrid V. Petersen  2009    138          55.33   
  Odder Svømmeklub  1:01.74                 
Astrid Dindler  2009    103          1:00.96   
  Odder Svømmeklub  1:05.43                 
Signe Madsen  2009    54          1:15.50   
  Horsens Svømmeklub                   
Freya Magnussen  2009              DSQ  flere flyben v start 
  Horsens Svømmeklub                   
Liya Korsgaard Nicholson  2009              DSQ  tyvstart 
  Silkeborg Svømmeklub  52.86                 
Sommer Maj Andersen  2009              DSQ  3 flyben v start 
  Odder Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  11:43 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark