2019-12-09   16:53:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  12:29   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marie Christensen  2002    526          31.79   
  Agfs Svømmeafdeling  31.35                 
Kasandra Isager  2000    474          32.90   
  Esbjerg Svømmeklub  33.00                 
Kathrine Bech Nielsen  2004    474          32.90   
  Odder Svømmeklub  32.54                 
Emma Viborg Larsen  2001    432          33.95   
  Aabybro Idrætsforening  33.03                 
Stinne Holst Gregersen  2003    416          34.38   
  Horsens Svømmeklub  34.45                 
Sofie Bach Nielsen  2003    411          34.50   
  Horsens Svømmeklub  32.66                 
Emma Jørgensen  2001    411          34.51   
  Esbjerg Svømmeklub  33.22                 
Naja Laitinen Wigard  2003    384          35.31   
  Svømmeklubben Nord  34.93                 
Kristine la Cour Hjelholt  2002    369          35.77   
  Esbjerg Svømmeklub  35.03                 
10  Laura Madsen  2002    345          36.60   
  Aars Svømmeklub  39.09                 
11  Marie Brandt Pedersen  2000    334          36.97   
  Svømmeklubben S 68  37.00                 
12  Line Back Kristoffersen  2003    323          37.38   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  37.60                 
13  Liv Hingeberg  2001    315          37.71   
  Odder Svømmeklub  35.31                 
14  Ida Jul Christensen  2004    311          37.85   
  Thisted Svømmeklub  38.19                 
15  Sofie Jakobsen  2003    296          38.49   
  Svømmeklubben S 68  38.46                 
16  Julie Jensen  2003    284          39.02   
  Odder Svømmeklub  39.37                 
17  Mathilde Thomsen  2004    272          39.59   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  38.20                 
18  Katrine Skyt Nielsen  2003    267          39.84   
  Odder Svømmeklub  38.08                 
19  Ida Kristensen  2004    249          40.76   
  Thisted Svømmeklub  40.06                 
20  Signe Møller Winther  2002    242          41.14   
  Svømmeklubben Nord  42.69                 
21  Sisse Østergaard Nielsen  2003    237          41.44   
  Svømmeklubben Søhesten  39.82                 
22  Sille Segall  2004    222          42.35   
  Odder Svømmeklub  42.68                 
23  Caroline Krogh  2002    207          43.33   
  Ikast Svømmeklub  40.43                 
24  Kathrine Nonbye  2004    142          49.15   
  Odder Svømmeklub  48.89                 
25  Celia El Maghili Fisker  2003    63          1:04.37   
  Horsens Svømmeklub  1:10.78                 
Sofie Vam Boeriis Madsen  2004              DSQ  maveliggende v vend 
  Odder Svømmeklub  43.86                 
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malou Sejr  2005    534          31.64   
  Agfs Svømmeafdeling  31.64                 
Amalie Tolderlund  2005    514          32.04   
  Silkeborg Svømmeklub  31.48                 
Mette Holstein  2005    480          32.77   
  Silkeborg Svømmeklub  33.37                 
Ester Lauritsen  2005    453          33.40   
  Silkeborg Svømmeklub  33.05                 
Rikke Friis Kanstrup  2006    420          34.27   
  Aarhus Swim  33.21                 
Anna Munk Fuglsang  2005    416          34.38   
  Svømmeklubben S 68  34.88                 
Freja Obert  2006    387          35.22   
  Odder Svømmeklub  35.33                 
Maja Friis  2005    382          35.36   
  Silkeborg Svømmeklub  35.09                 
Freja Buchholt Kristensen  2005    369          35.76   
  Silkeborg Svømmeklub  34.71                 
10  Amalie Nyvang Jensen  2005    356          36.21   
  Thisted Svømmeklub  35.38                 
11  Trine Lundø Michaelsen  2006    352          36.35   
  Silkeborg Svømmeklub  36.23                 
12  Caden Halle  2005    339          36.81   
  Odder Svømmeklub  34.80                 
13  Emilie Bie Bock  2005    336          36.90   
  Silkeborg Svømmeklub  35.95                 
14  Mie Asmussen  2005    318          37.58   
  Svømmeklubben S 68  35.77                 
15  Frederikke Sørensen  2006    317          37.64   
  Thisted Svømmeklub  37.49                 
16  Nanna Vestergård Johansen  2006    309          37.93   
  Odder Svømmeklub  37.32                 
17  Aia Caroline Abel  2006    301          38.28   
  Svømmeklubben Nord  36.46                 
18  Therese T. Kallestrup  2006    301          38.30   
  Agfs Svømmeafdeling  39.31                 
19  Signe Kristensen  2006    290          38.76   
  Horsens Svømmeklub  37.62                 
20  Emilia Glisic  2005    288          38.85   
  Silkeborg Svømmeklub  38.62                 
21  Dagmar Keller  2006    257          40.35   
  Aarhus Swim  40.88                 
22  Anne-Sofie S. Overgaard  2005    220          42.48   
  Svømmeklubben Nord  45.18                 
23  Frida Hollesen  2005    213          42.97   
  Odder Svømmeklub  43.74                 
24  Ida Jensen  2006    207          43.34   
  Svømmeklubben S 68  45.34                 
24  Mia Jørgensen  2006    207          43.34   
  Aarhus Swim  53.05                 
26  Maiken Hansen  2005    199          43.94   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  43.74                 
27  Reinike Veenstra  2006    153          47.93   
  Svømmeklubben S 68  51.45                 
28  Marie Storm Pedersen  2006    149          48.39   
  Aarhus Swim                   
29  Clara Schmidt-Persson  2006    84          58.40   
  Odder Svømmeklub  56.36                 
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Michaelsen  2007    293          38.62   
  Svømmeklubben S 68  38.71                 
Paula Lindberg  2007    291          38.73   
  Silkeborg Svømmeklub  39.23                 
Klara Ledager Lauritsen  2007    288          38.87   
  Silkeborg Svømmeklub  41.36                 
Clara Cavo Jørgensen  2007    264          40.00   
  Aarhus Swim  44.86                 
Filucca Bing Lauritzen  2007    257          40.33   
  Silkeborg Svømmeklub  42.56                 
Freja Jørgensen  2008    256          40.41   
  Thisted Svømmeklub  40.26                 
Emilie Winum Andersen  2007    246          40.94   
  Aarhus Swim  44.34                 
Julie Norman Ramer  2007    232          41.77   
  Aarhus Swim  43.19                 
Caroline K. Sørensen  2008    224          42.21   
  Thisted Svømmeklub  42.03                 
10  Liva Marie Jensen  2007    210          43.16   
  Aarhus Swim  43.13                 
11  Andrea Skjelmose  2007    198          43.99   
  Horsens Svømmeklub  48.04                 
12  Julie Lind Boest  2007    197          44.07   
  Aarhus Swim  48.01                 
13  Sarah Manicus Jensen  2007    190          44.62   
  Silkeborg Svømmeklub  44.58                 
14  Ellen Højsgaard Jensen  2007    190          44.65   
  Odder Svømmeklub                   
15  Olivia Josefine Brice  2007    180          45.46   
  Horsens Svømmeklub  48.20                 
16  Emilie Hundahl Gravesen  2007    176          45.78   
  Thisted Svømmeklub  48.55                 
17  Marie Pilegaard Køfer  2008    158          47.45   
  Agfs Svømmeafdeling  52.82                 
18  Anna Katrine Willems  2008    151          48.17   
  Aarhus Swim  49.78                 
19  Clara Hjuler Mikkelsen  2007    150          48.25   
  Aarhus Swim                   
20  Anna Kjær Nielsen  2008    143          49.05   
  Odder Svømmeklub  49.20                 
21  Trine Pors Rasmussen  2007    141          49.24   
  Horsens Svømmeklub  48.18                 
22  Agnes Kaae Lunde  2007    139          49.53   
  Agfs Svømmeafdeling  50.86                 
23  Mathilde Kristensen  2008    138          49.62   
  Svømmeklubben S 68                   
24  Emma Marx  2007    131          50.48   
  Odder Svømmeklub  56.61                 
25  Freja Hørslev Sørensen  2008    129          50.73   
  Agfs Svømmeafdeling  51.25                 
26  Andrea Fabricius  2007    128          50.92   
  Aarhus Swim                   
27  Mikkeline Svanholm  2007    100          55.28   
  Agfs Svømmeafdeling  53.47                 
28  Lærke Damgaard  2008    95          56.15   
  Horsens Svømmeklub                   
Alma Nygreen Sakic  2008              DSQ  2 armtag på mave 25m 
  Svømmeklubben S 68  46.84                 
Frida Nielsen Skytte  2008              DSQ  Ej fortsat bev 25m 
  Horsens Svømmeklub  1:14.30                 
Sarah Lyse Søe  2007              DSQ  tyvstart 
  Odder Svømmeklub  47.29                 
Sofia Dalsgaard Hansen  2008              DSQ  25m vender ud på mav 
  Agfs Svømmeafdeling  46.39                 
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Winum Andersen  2009    180          45.41   
  Aarhus Swim  44.67                 
Karoline Sander Andersen  2009    161          47.18   
  Thisted Svømmeklub  45.32                 
Reka Szephalmi  2009    148          48.46   
  Svømmeklubben S 68  48.38                 
Astrid V. Petersen  2009    146          48.74   
  Odder Svømmeklub  50.12                 
Liya Korsgaard Nicholson  2009    123          51.52   
  Silkeborg Svømmeklub  51.60                 
Astrid Dindler  2009    116          52.51   
  Odder Svømmeklub  56.73                 
Freya Magnussen  2009    106          54.10   
  Horsens Svømmeklub                   
Silje S. Rosenberg  2009    84          58.42   
  Silkeborg Svømmeklub  1:01.32                 
Sommer Maj Andersen  2009    49          1:10.00   
  Odder Svømmeklub                   
Cecilie Kehlet  2009              DSQ  Ej fortsat bev 25m 
  Aarhus Swim  44.63                 
Signe Madsen  2009              DSQ  2 armtag på mave 23m 
  Horsens Svømmeklub  54.92                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  12:29 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark