2019-12-13   12:11:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  12:40   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob Lyse Søe  2003    379          30.70   
  Odder Svømmeklub  30.54                 
David Johansen  2001    314          32.69   
  Svømmeklubben Søhesten  33.74                 
Jakob Riisgaard  2003    312          32.75   
  Silkeborg Svømmeklub  33.00                 
Sune Lyngesen  2003    303          33.06   
  Esbjerg Svømmeklub  34.09                 
Laurits Andreassen  2002    292          33.46   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  36.91                 
Nicklas Bager  2003    280          33.95   
  Thisted Svømmeklub  35.69                 
Victor Haunstrup  2003    182          39.16   
  Aabybro Idrætsforening  40.94                 
Marcus Reinholt Gjelstrup  2003              DNS   
  Odder Svømmeklub                   
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Hansen  2004    414          29.81   
  Thisted Svømmeklub  28.87                 
Frederik Lindholm  2004    406          29.99   
  Aarhus Swim  32.88                 
Sebastian Jørgensen  2005    392          30.34   
  Thisted Svømmeklub  29.48                 
Viktor Lei Lamberg  2004    375          30.80   
  Aarhus Swim  32.46                 
Kristian Kjær  2005    370          30.93   
  Thisted Svømmeklub  31.67                 
Emil Togsverd  2005    305          32.99   
  Silkeborg Svømmeklub  35.55                 
Thor Bruun Bisgaard  2005    257          34.92   
  Agfs Svømmeafdeling  40.46                 
Danilo Møller  2004    253          35.13   
  Svømmeklubben Nord  34.86                 
Andreas V. Petersen  2005    228          36.33   
  Odder Svømmeklub  37.58                 
10  Nicklas Rossau Larsen  2005    216          36.98   
  Silkeborg Svømmeklub  36.37                 
11  Sebastian Dalgaard  2005    196          38.23   
  Svømmeklubben S 68  38.01                 
12  Daniel Landbo  2005    167          40.30   
  Horsens Svømmeklub  41.68                 
13  William Jensen  2005    161          40.78   
  Thisted Svømmeklub  41.41                 
14  Karl-Wilhelm Skov  2005    152          41.61   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  45.31                 
15  Andreas Visby Hansen  2004    112          46.01   
  Horsens Svømmeklub  45.12                 
Magnus Lenoire Nielsen  2005              DSQ  Ej fortsat bev 25m 
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  42.89                 
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolai N. H. Sørensen  2006    271          34.30   
  Agfs Svømmeafdeling  34.71                 
William Hansen  2006    233          36.09   
  Thisted Svømmeklub  37.38                 
Gustav Dyrbye  2006    222          36.65   
  Thisted Svømmeklub  37.25                 
Daniel Marcus Le  2006    220          36.79   
  Agfs Svømmeafdeling  38.50                 
Rasmus Olsen  2006    214          37.12   
  Thisted Svømmeklub  37.65                 
Karl B. Hansen  2006    212          37.26   
  Agfs Svømmeafdeling  37.02                 
Carl Roulund Holm  2006    201          37.87   
  Silkeborg Svømmeklub  36.41                 
Sebastian Braad Bjørn  2006    199          38.01   
  Svømmeklubben Nord  39.30                 
William Haaning  2007    187          38.81   
  Thisted Svømmeklub  39.79                 
10  Angus Halle  2007    185          38.99   
  Odder Svømmeklub  39.74                 
11  Johannes Jervidalo  2006    181          39.22   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  41.87                 
12  Simon Gaarde  2007    169          40.12   
  Silkeborg Svømmeklub  42.63                 
13  Bertram Segall  2006    169          40.17   
  Odder Svømmeklub                   
14  Frederik Rantzau Vejvad  2007    168          40.21   
  Silkeborg Svømmeklub  40.07                 
15  Casper Eriksen  2007    167          40.32   
  Thisted Svømmeklub  40.75                 
16  Frederik Jørgensen  2006    144          42.37   
  Svømmeklubben S 68  43.33                 
17  Anton Sommerlund Jensen  2006    143          42.46   
  Agfs Svømmeafdeling  43.63                 
18  Nikolaj Rasmussen  2006    132          43.58   
  Odder Svømmeklub  46.54                 
19  Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007    127          44.17   
  Agfs Svømmeafdeling  48.75                 
20  Mads Røddik Thøgersen  2007    125          44.35   
  Aarhus Swim                   
21  August Heltborg  2006    81          51.23   
  Svømmeklubben S 68  54.95                 
22  Emil Skipper  2007    77          52.06   
  Aarhus Swim  55.25                 
23  Anders Yde  2007    73          53.01   
  Horsens Svømmeklub  1:03.80                 
Mikkel Kammer Riis  2007              DNS   
  Odder Svømmeklub                   
Noah Oscar Nielsen  2006              DNS   
  Horsens Svømmeklub                   
Tobias Tranberg Viskum  2006              DNS   
  Aarhus Swim  42.27                 
Marcus Diego Bach  2006              DSQ  Afslutning på mave 
  Horsens Svømmeklub                   
Peter Suder Lassen  2007              DSQ  Maveliggende v 25m 
  Agfs Svømmeafdeling                   
Theis Lindhardt  2006              DSQ  Afslut på mave 
  Svømmeklubben S 68  47.46                 
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Rantzau Vejvad  2008    128          43.98   
  Silkeborg Svømmeklub  43.65                 
Viggo Rohde  2008    105          47.01   
  Agfs Svømmeafdeling  45.76                 
Frederik Vesterby  2008    102          47.54   
  Thisted Svømmeklub  48.55                 
Oscar Persson  2008    90          49.49   
  Aarhus Swim                   
Victor Thor Krøyer  2008    80          51.39   
  Odder Svømmeklub  56.69                 
Maciej Dworzanski  2008    78          51.93   
  Svømmeklubben S 68  53.42                 
Villads Vestergaard Ahm  2008    68          54.27   
  Horsens Svømmeklub                   
Luca Korsgaard Nicholson  2009    63          55.59   
  Silkeborg Svømmeklub  1:00.48                 
William Hother Jensen  2008    63          55.77   
  Odder Svømmeklub  59.98                 
10  Johannes Ravn  2008    59          56.91   
  Horsens Svømmeklub  50.40                 
11  Johannes Brixen  2009    52          59.32   
  Odder Svømmeklub  1:09.26                 
12  Jeppe Villefrance  2008    45          1:02.23   
  Odder Svømmeklub  1:02.00                 
Carl H. Frederiksen  2009              DSQ  Mave Eft vend 25m 
  Agfs Svømmeafdeling  53.33                 
Marcus Halle  2009              DSQ  Ej fortsat bev 25m 
  Odder Svømmeklub  51.57                 
Victor Langberg Aakjær  2008              DSQ  Svøm på mave v 25m 
  Agfs Svømmeafdeling  52.69                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  12:40 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark