2021-03-07   07:52:43
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Itäväylä-uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  12:24   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Autio  2007    278  36.60  1:19.87  2:10.10    2:47.79   
  Uimaseura Aquila  2:53.35                 
                     
Nikita Rantsev  2007    206  40.67  1:26.96  2:22.40    3:05.45   
  Uimaseura Helsinki  3:10.72                 
                     
Artemi Tsinjonnõi  2008    199  44.20  1:32.91  2:24.09    3:07.67   
  Cetus Espoo  3:06.81                 
                     
Roope Liimatainen  2007    193  43.78  1:29.61  2:28.22    3:09.56   
  Cetus Espoo  3:19.56                 
                     
Lenni Syvänen  2007    188  44.51  1:29.75  2:30.02    3:11.30   
  Cetus Espoo  3:20.27                 
                     
Matti Klümper  2008    171  44.82  1:36.55  2:31.91    3:17.43   
  Cetus Espoo  3:22.73                 
                     
Tommi Mosconi  2008    163  46.97  1:38.70  2:36.37    3:20.61   
  Cetus Espoo  3:22.93                 
                     
Frans Nyström  2008    153  43.44  1:35.77  2:33.96    3:24.63   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Patrik Ventus  2007    132  50.25  1:46.79  2:46.54    3:35.11   
  Simmis Grani  3:49.39                 
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksandr Vysotskiy  2006    302  35.59  1:18.66  2:07.16    2:43.33   
  ORCA Helsinki  2:45.32                 
                     
André Salmi  2006    232  37.44  1:25.20  2:17.22    2:58.30   
  Simmis Grani  3:05.08                 
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Cederberg  2003    320  34.59  1:15.35  2:01.92    2:40.24   
  Järvenpään Uintiklubi  2:50.90                 
                     
Yufei Meng  2004    320  35.01  1:14.73  2:03.20    2:40.25   
  Simmis Grani  2:45.91                 
                     
Justus Holtari  2004    307  36.14  1:18.89  2:05.57    2:42.50   
  Cetus Espoo  2:50.86                 
                     
Nuutti Laitinen  2004    303  32.82  1:16.65  2:06.58    2:43.14   
  Cetus Espoo  2:46.53                 
                     
Mattias Janhunen  2003    142  47.35  1:40.96  2:43.57    3:30.05   
  Cetus Espoo  3:19.50                 
                     
Niko Silander  2003    131  49.35  1:43.91  2:47.34    3:35.64   
  Cetus Espoo  3:36.33                 
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tero Matkaniemi  1972    409  30.71  1:08.24  1:50.24    2:27.63   
  Speedo Masters Finland C  2:25.43                 
                     
Henrik Purokoski  2002    173  43.01  1:30.39  2:29.67    3:16.38   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  12:24 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  11:41   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Serafima Ratner  2008    245  46.25  1:33.60  2:29.72    3:14.63   
  Uimaseura Helsinki  3:11.77                 
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Malin Lindblom  2006    427  34.52  1:17.11  2:06.29    2:41.74   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:48.36                 
                     
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006    399  36.50  1:19.92  2:04.30    2:45.46   
  Cetus Espoo  2:51.01                 
                     
Annaliina Mänttäri  2006    377  37.62  1:21.34  2:09.33    2:48.62   
  Cetus Espoo  2:51.96                 
                     
Iida Tawast  2007    368  37.45  1:21.63  2:10.46    2:50.05   
  Simmis Grani  2:56.94                 
                     
Ninja Brelo  2006    294  41.52  1:29.06  2:21.39    3:03.23   
  Cetus Espoo  3:04.52                 
                     
Siiri Multamäki  2006    282  44.61  1:31.26  2:24.13    3:05.78   
  ORCA Helsinki  3:12.38                 
                     
Amanda Vanhanen  2006    266  46.80  1:33.96  2:28.46    3:09.31   
  Simmis Grani  3:21.51                 
                     
Malla Kostiainen  2006    251  41.64  1:30.40  2:29.48    3:13.11   
  Cetus Espoo  3:12.89                 
                     
Vuokko Larjomaa  2007    227  45.26  1:36.14  2:34.06    3:19.58   
  Cetus Espoo  3:24.66                 
                     
10  Venla Almira  2006    220  46.26  1:37.47  2:34.71    3:21.72   
  Simmis Grani  3:30.11                 
                     
11  Veera Haukka  2007    196  44.18  1:40.39  2:39.92    3:29.67   
  Uimaseura Aquila  3:42.07                 
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saga Jatkola  2004    487  32.56  1:11.86  1:58.54    2:34.81   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:40.22                 
                     
Salma Mäntynen  2005    434  33.32  1:12.68  2:01.39    2:40.83   
  Uimaseura Aquila  2:35.90                 
                     
Emma-Lotta Ahola  2005    395  35.56  1:17.77  2:08.36    2:46.00   
  Järvenpään Uintiklubi  2:55.25                 
                     
Emma Lönnberg  2005    356  36.78  1:22.18  2:10.56    2:51.94   
  Cetus Espoo  2:56.21                 
                     
Lea Heinzmann  2004    339  38.29  1:24.62  2:15.57    2:54.75   
  Simmis Grani  3:13.91                 
                     
Iiris Virtanen  2004    308  38.22  1:22.69  2:18.95    3:00.38   
  Simmis Grani  3:01.26                 
                     
Lotta Akkanen  2005    307  37.28  1:25.95  2:18.55    3:00.45   
  ORCA Helsinki  3:01.89                 
                     
Elina Ruha  2005    306  42.06  1:26.92  2:20.23    3:00.83   
  Cetus Espoo  2:57.07                 
                     
Taru Lax  2005    284  37.94  1:24.42  2:21.81    3:05.29   
  Cetus Espoo  3:19.43                 
                     
10  Jemina Saraniemi  2005    265  39.75  1:26.61  2:25.91    3:09.53   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:14.09                 
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiiu Korhonen  2003    395  33.59  1:15.93  2:04.60    2:46.04   
  Uimaseura Aquila  2:48.07                 
                     
Elisabeth Marie Salm  2002    307  43.90  1:30.47  2:18.42    3:00.51   
  ORCA Helsinki  2:55.94                 
                     
Rosalia Turunen  2002    289  40.10  1:31.64  2:26.52    3:04.26   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:14.12                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  11:41 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  11:48   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nikita Dzura  2010    108          52.89   
  Uimaseura Helsinki  52.46                 
Vadim Nikolashin  2010    93          55.60   
  Uimaseura Helsinki  57.06                 
Matvei Mindukshov  2010    69          1:01.52   
  Uimaseura Helsinki  55.00                 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konrad Bäckström  2009    97          54.87   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  53.71                 
Aarni Rahkonen  2009    80          58.51   
  Simmis Grani  56.59                 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Adam Isaev  2008    144          48.16   
  Helsingfors Simsällskap  48.69                 
Ahti Parviainen  2008    123          50.69   
  Helsingfors Simsällskap  52.55                 
Konsta Järvinen  2008    91          55.96   
  Uimaseura Aquila  56.77                 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikael Laakso  1997    708          28.33   
  Hyvinkään Uimaseura  29.08                 
Lauri Tolvanen  1988    617          29.65   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  29.81                 
Niilo Olander  2001    529          31.21   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  32.31                 
Kalle Hyttinen  2001    485          32.13   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  32.50                 
Jerry Roine  2002    368          35.21   
  Järvenpään Uintiklubi  33.95                 
Ukko-Pekka Luomala  2004    367          35.25   
  Järvenpään Uintiklubi  36.07                 
Lauri Cederberg  2003    356          35.62   
  Järvenpään Uintiklubi  36.48                 
Pasi Koskela  1972    284          38.40   
  Cetus Espoo  37.41                 
Kaius Kulmala  2004    270          39.05   
  Simmis Grani  40.09                 
10  Benjamin Gullans  2005    199          43.23   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  43.76                 
11  Niko Partanen  2005    130          49.72   
  ORCA Helsinki  44.72                 
12  Amos Mäkilä  2007    128          50.06   
  Simmis Grani  51.78                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  11:48 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  11:57   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linda Hämäläinen  2010    141          55.32   
  Uimaseura Helsinki  55.05                 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jelizaveta Jekimova  2009    159          53.10   
  Uimaseura Helsinki  54.00                 
Nea Hellsten  2009    153          53.79   
  Helsingfors Simsällskap  54.70                 
Kerttu Kiiski  2009    137          55.84   
  Helsingfors Simsällskap  54.83                 
Aino Hakkarainen  2009    129          56.87   
  Helsingfors Simsällskap  55.83                 
Ella Liimatainen  2009    103          1:01.42   
  ORCA Helsinki                   
Vanessa Nylund  2009    102          1:01.53   
  Simmis Grani  1:04.62                 
Fanny Östman  2009    77          1:07.50   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fanny Nyström  1999    548          35.19   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  33.89                 
Winona Forslund  2003    518          35.84   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  34.84                 
Emma Kotiranta  2001    490          36.52   
  Cetus Espoo  35.98                 
Ronja Nevanko  2005    467          37.10   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  37.32                 
Vilhelmiina Leppänen  2003    452          37.51   
  Cetus Espoo  35.19                 
Kreetta Uusitalo  2003    414          38.63   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  40.10                 
Elisabeth Marie Salm  2002    408          38.83   
  ORCA Helsinki  38.65                 
Sofie Nauklér  2006    388          39.48   
  Simmis Grani  40.75                 
Linnea Heikkilä  2008    358          40.55   
  Simmis Grani  41.85                 
10  Rosalia Turunen  2002    281          43.95   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  44.14                 
11  Pihla Junnila  2005    271          44.48   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  47.38                 
12  Aino Kuokkanen  2007    263          44.90   
  Simmis Grani  47.17                 
13  Oona Valtonen  2008    221          47.62   
  TaTu Tampere  47.53                 
14  Pipsa Linteri  2006    205          48.79   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  49.59                 
15  Hilma Ahonen  2007    194          49.67   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  50.61                 
16  Viivi Olkkonen  2005    158          53.17   
  Cetus Espoo  59.54                 
17  Tatiana Gordina  1967    154          53.65   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  51.03                 
18  Helmi Vahtera  2008    148          54.43   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  57.48                 
19  Eerika Itkonen  2006    138          55.70   
  Simmis Grani                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  11:57 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  12:15   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konrad Bäckström  2009    97  43.66        1:37.71   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:38.22                 
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni Rahkonen  2007    263  33.19        1:10.08   
  Simmis Grani  1:12.10                 
                     
Jan Voloshin  2008    208  35.89        1:15.79   
  Uimaseura Helsinki  1:18.27                 
                     
Mikael Suni  2007    185  37.41        1:18.74   
  Cetus Espoo  1:22.82                 
                     
Lenni Nevalainen  2007    174  38.44        1:20.45   
  Cetus Espoo  1:19.87                 
                     
Topias Toivanen  2007    170  38.18        1:20.97   
  Cetus Espoo  1:22.41                 
                     
Otto Vauhkonen  2007    167  39.48        1:21.53   
  Cetus Espoo  1:21.09                 
                     
Akseli Savolainen  2007    158  38.68        1:23.05   
  Cetus Espoo  1:26.43                 
                     
Eljas Pekkola  2007    150  39.18        1:24.44   
  Cetus Espoo  1:23.97                 
                     
Leo Nieminen  2007    150  40.19        1:24.49   
  ORCA Helsinki  1:22.86                 
                     
10  Jaakko Karppinen  2007    146  39.72        1:25.16   
  ORCA Helsinki  1:23.85                 
                     
11  Aati Karhu  2007    143  42.19        1:25.74   
  Uimaseura Aquila  1:25.26                 
                     
12  Jonas Hassinen  2008    140  40.15        1:26.47   
  Simmis Grani  1:32.09                 
                     
13  Joona Korte  2007    136  41.36        1:27.25   
  Simmis Grani  1:25.75                 
                     
14  Artur Kavtaskin  2007    132  41.92        1:28.14   
  Uimaseura Aquila  1:32.68                 
                     
15  Adam Isaev  2008    130  42.30        1:28.53   
  Helsingfors Simsällskap  1:28.13                 
                     
16  Henri Koskela  2007    129  41.83        1:28.73   
  Cetus Espoo  1:32.53                 
                     
17  Veikko Hautaniemi  2007    117  45.52        1:31.88   
  Cetus Espoo  1:32.47                 
                     
18  Ahti Parviainen  2008    107  44.50        1:34.45   
  Helsingfors Simsällskap  1:36.23                 
                     
19  Siimon Moisio  2007    105  44.96        1:35.01   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:32.77                 
                     
20  Joel Pukki  2007    93  48.62        1:38.99   
  Uimaseura Aquila                   
                     
21  Oka Silventoinen  2007    79  47.20        1:44.64   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
22  Arttu Kuusela  2007    78  47.14        1:45.02   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nico Peltonen  2005    433  28.32        59.39   
  Hyvinkään Uimaseura  59.19                 
                     
Aaron Pirinen  2005    420  29.20        59.99   
  Järvenpään Uintiklubi  1:01.40                 
                     
William Fagerstedt  2005    412  28.65        1:00.35   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:02.79                 
                     
Valtteri Muranen  2005    288  32.09        1:08.02   
  Uimaseura Aquila  1:10.62                 
                     
Aron Forslund  2005    254  33.43        1:10.95   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:15.93                 
                     
Jimi Kurkikangas  2005    247  33.61        1:11.61   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:14.43                 
                     
Tomas Lipponen  2005    229  34.94        1:13.40   
  Simmis Grani  1:15.32                 
                     
Benjamin Gullans  2005    219  35.05        1:14.52   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:16.58                 
                     
Alex Karlsson  2006    206  36.43        1:15.98   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:17.19                 
                     
10  Lassi Leppänen  2006    190  38.21        1:18.11   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:21.54                 
                     
11  Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006    177  26.36        1:20.02   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:17.66                 
                     
12  Voitto Pesu  2005    138  38.91        1:26.86   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
13  Eemi Niskanen  2006    127  42.79        1:29.36   
  ORCA Helsinki  1:27.91                 
                     
14  Jooa Katavisto  2006    125  39.92        1:29.74   
  ORCA Helsinki  1:25.25                 
                     
15  Niilo Mölsä  2006    117  43.63        1:31.66   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:32.40                 
                     
16  Tino Rantamäki  2006    84  45.62        1:42.36   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Heikkilä  2003    457  28.10        58.32   
  Uimaseura Aquila  56.80                 
                     
Joakim Kuhlberg  2004    385  30.22        1:01.77   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:06.03                 
                     
Nuutti Laitinen  2004    356  30.79        1:03.38   
  Cetus Espoo  1:02.73                 
                     
Yufei Meng  2004    355  31.01        1:03.45   
  Simmis Grani  1:05.34                 
                     
Justus Holtari  2004    336  31.03        1:04.63   
  Cetus Espoo  1:05.26                 
                     
Sam Zamanimehr  2003    251  33.38        1:11.15   
  Cetus Espoo  1:05.53                 
                     
Aleksandr Petukhov  2004    221  36.25        1:14.31   
  ORCA Helsinki  1:17.17                 
                     
Mattias Janhunen  2003    208  34.03        1:15.78   
  Cetus Espoo  1:11.21                 
                     
Niko Silander  2003    132  41.69        1:28.16   
  Cetus Espoo  1:25.01                 
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni-Kalle Luomala  2002    531  26.44        55.48   
  Järvenpään Uintiklubi  54.93                 
                     
Valtteri Rahkonen  1975    432  28.20        59.44   
  Cetus Espoo  56.87                 
                     
Mikael Koponen  1986    411  28.52        1:00.42   
  Helsingin Uimarit  56.72                 
                     
Juha Jernvall  2000    405  28.63        1:00.73   
  Uimaseura Aquila  1:00.59                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  12:15 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  12:32   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saga Linnosaari  2008    252  37.59        1:20.68   
  Cetus Espoo  1:18.75                 
                     
Serafima Ratner  2008    230  40.10        1:23.25   
  Uimaseura Helsinki  1:36.25                 
                     
Lilja Hirsikko  2008    214  39.39        1:25.18   
  ORCA Helsinki  1:26.59                 
                     
Lotta Turunen  2008    202  39.95        1:26.86   
  Cetus Espoo  1:26.02                 
                     
Marja Anna Siimes  2008    199  41.45        1:27.24   
  Uimaseura Helsinki  1:30.71                 
                     
Kea-Erin Saarinen  2008    185  42.64        1:29.48   
  ORCA Helsinki  1:31.80                 
                     
Olga Kaiser  2008    176  41.62        1:30.98   
  ORCA Helsinki  1:28.05                 
                     
Aino Hakkarainen  2009    168  44.34        1:32.33   
  Helsingfors Simsällskap  1:32.79                 
                     
Nea Hellsten  2009    160  45.58        1:33.90   
  Helsingfors Simsällskap  1:35.20                 
                     
10  Kerttu Kiiski  2009    150  44.87        1:35.82   
  Helsingfors Simsällskap  1:40.63                 
                     
11  Veera Tawast  2009    144  46.14        1:37.26   
  Simmis Grani  1:39.62                 
                     
12  Helmi Vahtera  2008    123  46.56        1:42.56   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:45.58                 
                     
13  Ida Lindström  2009    114  49.82        1:45.09   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:48.03                 
                     
14  Vanessa Nylund  2009    114  49.86        1:45.10   
  Simmis Grani  1:48.30                 
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cécilia Richard  2006    466  31.47        1:05.75   
  Cetus Espoo  1:07.16                 
                     
Liina Saario  2006    366  34.68        1:11.25   
  ORCA Helsinki  1:15.35                 
                     
Kia Mäennenä  2006    287  36.97        1:17.31   
  Cetus Espoo  1:16.05                 
                     
Aino Kuokkanen  2007    282  38.33        1:17.75   
  Simmis Grani  1:23.26                 
                     
Isabella Kaprio  2006    266  37.71        1:19.31   
  Uimaseura Aquila  1:22.25                 
                     
Oona Söderlund  2007    253  37.52        1:20.58   
  Uimaseura Aquila  1:17.90                 
                     
Josefina Vainio  2007    241  39.33        1:21.88   
  Simmis Wanda  1:20.66                 
                     
Pipsa Linteri  2006    221  38.16        1:24.32   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:24.21                 
                     
Maia Loponen  2007    214  42.39        1:25.19   
  ORCA Helsinki  1:20.27                 
                     
10  Veera Haukka  2007    207  41.42        1:26.23   
  Uimaseura Aquila  1:25.48                 
                     
11  Peppiina Piminäinen  2006    201  40.73        1:27.00   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:30.77                 
                     
12  Eerika Itkonen  2006    191  42.67        1:28.45   
  Simmis Grani  1:30.98                 
                     
13  Savanna Seppälä  2007    182  41.71        1:29.91   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:44.72                 
                     
14  Anastasia Peltonen  2007    152  44.26        1:35.40   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:46.55                 
                     
15  Maija Sinisalo  2007    131  46.08        1:40.33   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
16  Katariina Karvonen  2007    101  49.34        1:49.52   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nessa Järvinen  2004    467  30.29        1:05.73   
  Uimaseura Aquila  1:01.60                 
                     
Eevi Peltonen  2004    442  32.04        1:06.94   
  Uimaseura Aquila  1:08.12                 
                     
Lumi Nokso  2005    442  32.15        1:06.95   
  Uimaseura Aquila  1:07.99                 
                     
Rina Rantanen  2005    431  31.89        1:07.50   
  Cetus Espoo  1:08.79                 
                     
Iida Siltala  2005    401  32.88        1:09.15   
  Cetus Espoo  1:08.22                 
                     
Meri Luoma  2005    360  33.85        1:11.68   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:12.20                 
                     
Ilona Kajava  2004    332  35.42        1:13.64   
  ORCA Helsinki  1:10.50                 
                     
Emma Sund  2005    233  39.38        1:22.84   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:24.27                 
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Satu Rahkonen  1977    571  29.89        1:01.46   
  Cetus Espoo  1:03.91                 
                     
Fanny Nyström  1999    511  30.32        1:03.77   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:03.94                 
                     
Kreetta Uusitalo  2003    403  33.19        1:09.02   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:10.96                 
                     
Tinka Rokka  2003    357  33.76        1:11.86   
  Uimaseura Aquila  1:12.37                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  12:32 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  12:40   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vadim Nikolashin  2010    128          44.03   
  Uimaseura Helsinki  43.85                 
Nikita Dzura  2010    120          44.94   
  Uimaseura Helsinki  46.04                 
Matvei Mindukshov  2010    119          45.06   
  Uimaseura Helsinki  46.00                 
Kevin Soiramo  2010    66          54.82   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  54.57                 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aarni Rahkonen  2009    87          50.11   
  Simmis Grani  51.70                 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Artemi Tsinjonnõi  2008    156          41.21   
  Cetus Espoo  41.73                 
Matti Klümper  2008    135          43.21   
  Cetus Espoo  43.52                 
Jonas Hassinen  2008    130          43.79   
  Simmis Grani  44.51                 
Tommi Mosconi  2008    129          43.94   
  Cetus Espoo  44.16                 
Konsta Järvinen  2008    92          49.11   
  Uimaseura Aquila  49.02                 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksandr Vysotskiy  2006    221          36.74   
  ORCA Helsinki  36.94                 
Patrik Ventus  2007    108          46.52   
  Simmis Grani  50.56                 
Niilo Mölsä  2006    91          49.31   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  52.12                 
Arttu Kuusela  2007    72          53.33   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  54.94                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  12:40 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  12:46   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linda Hämäläinen  2010    125          51.28   
  Uimaseura Helsinki  50.77                 
Viktoria Tuominen  2010    120          51.98   
  Helsingfors Simsällskap  48.97                 
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jelizaveta Jekimova  2009    183          45.20   
  Uimaseura Helsinki  47.12                 
Vanessa Nylund  2009    132          50.35   
  Simmis Grani  51.59                 
Kerttu Kiiski  2009    132          50.40   
  Helsingfors Simsällskap  49.98                 
Veera Tawast  2009    111          53.36   
  Simmis Grani  53.26                 
Ida Lindström  2009    93          56.65   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  50.86                 
Ella Liimatainen  2009    75          1:00.72   
  ORCA Helsinki  58.99                 
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma-Lotta Ahola  2005    395          34.98   
  Järvenpään Uintiklubi  41.86                 
Taru Lax  2005    305          38.11   
  Cetus Espoo  38.05                 
Helmi Räsänen  2006    286          38.93   
  Simmis Grani  43.16                 
Malla Kostiainen  2006    265          39.96   
  Cetus Espoo  43.15                 
Venla Almira  2006    264          40.00   
  Simmis Grani  42.86                 
Maija Sinisalo  2007    133          50.25   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  50.73                 
Anastasia Peltonen  2007    120          51.95   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  54.18                 
Katariina Karvonen  2007    94          56.35   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  12:46 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  13:18   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Amos Mäkilä  2007    143  43.03        1:32.53   
  Simmis Grani                   
                     
Nikita Rantsev  2007    129  42.48        1:35.70   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
André Salmi  2006    173  38.85        1:26.82   
  Simmis Grani  1:27.78                 
                     
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Isak Jatkola  2003    381  30.44        1:06.77   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:06.22                 
                     
Ukko-Pekka Luomala  2004    342  31.99        1:09.23   
  Järvenpään Uintiklubi  1:11.34                 
                     
Yufei Meng  2004    273  36.52        1:14.62   
  Simmis Grani  1:15.85                 
                     
Nuutti Laitinen  2004    241  34.04        1:17.74   
  Cetus Espoo  1:18.43                 
                     
Lauri Cederberg  2003    237  36.07        1:18.25   
  Järvenpään Uintiklubi  1:22.50                 
                     
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Kangas  2002    492  28.39        1:01.34   
  Uimaseura Aquila  1:01.43                 
                     
Kalle Hyttinen  2001    404  30.20        1:05.51   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:07.85                 
                     
Mikael Koponen  1986    381  30.65        1:06.80   
  Helsingin Uimarit  1:02.10                 
                     
Jerry Roine  2002    290  33.15        1:13.17   
  Järvenpään Uintiklubi  1:10.35                 
                     
Juha Jernvall  2000    284  31.75        1:13.69   
  Uimaseura Aquila  1:11.07                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  13:18 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  13:26   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 10, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linnea Heikkilä  2008    223  43.10        1:30.01   
  Simmis Grani  1:36.13                 
                     
Marja Anna Siimes  2008    159  46.67        1:40.63   
  Uimaseura Helsinki  1:40.00                 
                     
Oona Valtonen  2008    158  44.92        1:41.00   
  TaTu Tampere  1:42.73                 
                     
 
Laji 10, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006    288  37.99        1:22.63   
  Cetus Espoo  1:24.99                 
                     
Annaliina Mänttäri  2006    288  39.31        1:22.65   
  Cetus Espoo  1:29.75                 
                     
Liina Saario  2006    242  40.15        1:27.58   
  ORCA Helsinki  1:31.22                 
                     
Ninja Brelo  2006    179  43.07        1:36.78   
  Cetus Espoo  1:40.29                 
                     
Viia Tossavainen  2007    173  43.00        1:37.97   
  Simmis Wanda  1:41.47                 
                     
Vuokko Larjomaa  2007    155  46.32        1:41.48   
  Cetus Espoo  1:41.29                 
                     
Aura Haunia  2007    118  49.91        1:51.03   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 10, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saga Jatkola  2004    527  31.71        1:07.57   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:06.42                 
                     
Salma Mäntynen  2005    448  32.45        1:11.32   
  Uimaseura Aquila  1:12.24                 
                     
Venla Hauska  2004    328  35.44        1:19.11   
  Järvenpään Uintiklubi  1:17.84                 
                     
Emma Lönnberg  2005    305  38.23        1:21.06   
  Cetus Espoo  1:20.02                 
                     
Iida Siltala  2005    286  38.41        1:22.86   
  Cetus Espoo  1:21.85                 
                     
Jemina Saraniemi  2005    207  42.79        1:32.23   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:34.20                 
                     
Elina Ruha  2005    192  43.29        1:34.65   
  Cetus Espoo  1:34.13                 
                     
 
Laji 10, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alisa Hänninen  2003    356  36.88        1:17.02   
  Järvenpään Uintiklubi  1:27.82                 
                     
Millariina Bruce  2001    341  35.45        1:18.11   
  Uimaseura Aquila  1:12.31                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  13:26 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  13:35   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 11, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
William Fagerstedt  2005    321  1:19.91  2:45.41  4:29.77    5:43.64   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 11, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni-Kalle Luomala  2002    452  1:06.65  2:26.54  3:55.06    5:06.76   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Niilo Olander  2001    435  1:09.07  2:32.67  3:57.41    5:10.72   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  5:04.69                 
                     
Linus Rutanen  2004    299  1:23.90  2:52.22  4:33.72    5:52.00   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  13:35 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  13:42   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 12, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Malin Lindblom  2006    448  1:20.23  2:46.64  4:24.91    5:39.49   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  5:49.14                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  13:42 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  13:54   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 13, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Autio  2007    320  1:13.46  2:33.99  3:53.15    5:10.08   
  Uimaseura Aquila  5:19.30                 
                     
Onni Rahkonen  2007    276  1:15.55  2:37.58  4:02.09    5:25.73   
  Simmis Grani  5:31.44                 
                     
Lenni Nevalainen  2007    176  1:27.43  3:05.69  4:45.66    6:18.31   
  Cetus Espoo  6:06.95                 
                     
Frans Nyström  2008    155  1:31.20  3:11.40  4:53.58    6:34.30   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 13, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Valtteri Muranen  2005    317  1:14.89  2:33.80  3:53.21    5:11.14   
  Uimaseura Aquila  5:27.81                 
                     
Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006    200  1:22.93  2:55.54  4:31.47    6:02.34   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  5:56.21                 
                     
Eemi Niskanen  2006    148  1:33.90  3:18.39  5:02.45    6:41.10   
  ORCA Helsinki  6:59.02                 
                     
 
Laji 13, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Heikkilä  2003    412  1:05.43  2:18.45  3:32.92    4:45.03   
  Uimaseura Aquila  4:49.54                 
                     
Kaius Kulmala  2004    393  1:08.89  2:22.97  3:37.27    4:49.66   
  Simmis Grani  4:49.00                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  13:54 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  14:10   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lehtoila  2008    226  1:31.39  3:10.38  4:49.53    6:24.77   
  ORCA Helsinki                   
                     
Sira Katavisto  2008    224  1:28.54  3:07.57  4:48.30    6:25.98   
  ORCA Helsinki  6:39.96                 
                     
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Räsänen  2006    449  1:15.04  2:32.04  3:49.51    5:06.26   
  Simmis Grani  5:15.16                 
                     
Iiris Soilevaara  2006    354  1:16.01  2:40.98  4:07.39    5:31.42   
  Cetus Espoo  5:35.16                 
                     
Iida Tawast  2007    330  1:19.28  2:44.98  4:12.03    5:39.06   
  Simmis Grani  5:35.00                 
                     
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma-Lotta Ahola  2005    433  1:14.33  2:34.27  3:53.47    5:09.98   
  Järvenpään Uintiklubi  6:37.45                 
                     
Iida Siltala  2005    396  1:14.37  2:34.52  3:55.88    5:19.35   
  Cetus Espoo  5:10.47                 
                     
Pihla Junnila  2005    258  1:24.55  3:02.89  4:37.63    6:08.07   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Emma Sund  2005    241  1:27.16  3:04.37  4:42.88    6:16.51   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  6:15.53                 
                     
Saara-Kaisa Rahijärvi  2004    218  1:32.70  3:11.26  4:50.47    6:29.10   
  ORCA Helsinki  6:35.78                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  14:10 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  14:39   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilmari Nieminen  2007    265  36.96        1:16.19   
  Cetus Espoo  1:17.92                 
                     
Mark Kellinsalmi  2007    242  36.94        1:18.45   
  Stadin Delfiinit  1:21.30                 
                     
Nikita Rantsev  2007    189  41.96        1:25.18   
  Uimaseura Helsinki  1:29.50                 
                     
Roope Liimatainen  2007    169  42.99        1:28.41   
  Cetus Espoo  1:33.38                 
                     
Topias Toivanen  2007    146  45.13        1:32.82   
  Cetus Espoo  1:35.63                 
                     
Eljas Pekkola  2007    143  46.21        1:33.39   
  Cetus Espoo  1:35.45                 
                     
Veikka Veijola  2007    131  48.56        1:36.21   
  Helsingfors Simsällskap  1:35.05                 
                     
Joona Korte  2007    127  47.39        1:37.28   
  Simmis Grani  1:36.55                 
                     
Otto Vauhkonen  2007    125  49.08        1:37.63   
  Cetus Espoo  1:37.00                 
                     
10  Leo Nieminen  2007    124  48.42        1:38.03   
  ORCA Helsinki  1:40.69                 
                     
11  Jaakko Karppinen  2007    119  47.98        1:39.30   
  ORCA Helsinki                   
                     
12  Veikko Hautaniemi  2007    115  50.31        1:40.39   
  Cetus Espoo  1:42.69                 
                     
13  Eero Hedemäki  2008    113  49.80        1:40.94   
  Simmis Grani  1:40.19                 
                     
14  Lauri Hänninen  2007    113  46.68        1:41.13   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
15  Mikael Suni  2007    107  49.33        1:42.88   
  Cetus Espoo  1:42.29                 
                     
16  Akseli Savolainen  2007    104  50.45        1:43.77   
  Cetus Espoo  1:42.28                 
                     
17  Oka Silventoinen  2007    94  52.21        1:47.56   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:43.32                 
                     
18  Siimon Moisio  2007    90  52.19        1:48.91   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:50.94                 
                     
19  Henri Koskela  2007    81  54.50        1:53.06   
  Cetus Espoo  1:44.63                 
                     
 
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaron Pirinen  2005    338  34.11        1:10.23   
  Järvenpään Uintiklubi  1:12.23                 
                     
Aron Forslund  2005    290  35.72        1:13.92   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:17.02                 
                     
Alex Karlsson  2006    173  42.29        1:27.67   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:27.75                 
                     
Niko Partanen  2005    139  46.14        1:34.37   
  ORCA Helsinki  1:28.71                 
                     
Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006    132  45.73        1:36.05   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Tino Rantamäki  2006    70  57.08        1:58.51   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joakim Kuhlberg  2004    386  33.08        1:07.19   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Ukko-Pekka Luomala  2004    324  34.39        1:11.25   
  Järvenpään Uintiklubi  1:20.25                 
                     
Nuutti Laitinen  2004    259  37.59        1:16.73   
  Cetus Espoo  1:18.54                 
                     
Linus Rutanen  2004    240  38.55        1:18.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:17.75                 
                     
 
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Jernvall  2000    348  33.00        1:09.57   
  Uimaseura Aquila  1:09.95                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  14:39 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  14:48   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Wall  2008    214  44.85        1:31.86   
  Simmis Wanda  1:36.49                 
                     
Saga Linnosaari  2008    209  45.03        1:32.70   
  Cetus Espoo  1:34.86                 
                     
Oona Valtonen  2008    207  45.31        1:32.97   
  TaTu Tampere  1:35.74                 
                     
Lotta Turunen  2008    205  45.93        1:33.24   
  Cetus Espoo  1:37.31                 
                     
Marja Anna Siimes  2008    189  46.51        1:35.82   
  Uimaseura Helsinki  1:36.67                 
                     
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Annaliina Mänttäri  2006    351  38.51        1:17.96   
  Cetus Espoo  1:16.62                 
                     
Enni Tammilehto  2006    318  38.84        1:20.58   
  Cetus Espoo  1:21.34                 
                     
Siiri Multamäki  2006    293  41.35        1:22.84   
  ORCA Helsinki  1:26.37                 
                     
Kia Mäennenä  2006    291  40.54        1:23.02   
  Cetus Espoo  1:25.27                 
                     
Ninja Brelo  2006    267  41.74        1:25.43   
  Cetus Espoo  1:28.25                 
                     
Maija Sinisalo  2007    143  53.02        1:45.13   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eevi Peltonen  2004    441  34.85        1:12.28   
  Uimaseura Aquila  1:11.72                 
                     
Rina Rantanen  2005    416  35.93        1:13.70   
  Cetus Espoo  1:17.96                 
                     
Meri Luoma  2005    390  37.10        1:15.32   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:12.72                 
                     
Clara Jansson  2004    356  37.50        1:17.59   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:21.68                 
                     
Venla Hauska  2004    263  43.28        1:25.83   
  Järvenpään Uintiklubi  1:18.30                 
                     
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Satu Rahkonen  1977    463  35.04        1:11.13   
  Cetus Espoo  1:09.85                 
                     
Millariina Bruce  2001    442  35.10        1:12.19   
  Uimaseura Aquila  1:09.12                 
                     
Alisa Hänninen  2003    394  37.33        1:15.01   
  Järvenpään Uintiklubi  1:15.60                 
                     
Winona Forslund  2003    334  37.61        1:19.29   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:25.58                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  14:48 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  14:58   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nikita Dzura  2010    150          38.07   
  Uimaseura Helsinki  39.66                 
Vadim Nikolashin  2010    103          43.13   
  Uimaseura Helsinki  44.33                 
Matvei Mindukshov  2010    95          44.34   
  Uimaseura Helsinki  42.73                 
Ahti Tirkkonen  2010    56          52.87   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Niilo Lindström  2011    46          56.29   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kasper Salmi  2009    70          49.14   
  Simmis Grani  52.65                 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jan Voloshin  2008    206          34.30   
  Uimaseura Helsinki  34.42                 
Eero Hedemäki  2008    150          38.13   
  Simmis Grani  44.42                 
Konsta Järvinen  2008    136          39.38   
  Uimaseura Aquila  40.43                 
Danil Sulkonen  2008    122          40.77   
  ORCA Helsinki  40.51                 
Oliver Laitinen  2008    70          48.95   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  46.65                 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Hyttinen  2001    468          26.08   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  26.35                 
Benjamin Kangas  2002    429          26.85   
  Uimaseura Aquila  26.33                 
Isak Jatkola  2003    400          27.48   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  28.11                 
Sam Zamanimehr  2003    322          29.53   
  Cetus Espoo  30.19                 
Kaius Kulmala  2004    320          29.60   
  Simmis Grani  29.34                 
Valtteri Muranen  2005    269          31.38   
  Uimaseura Aquila  33.01                 
Henrik Purokoski  2002    248          32.23   
  Cetus Espoo  31.99                 
Eeli Partanen  2005    242          32.49   
  Cetus Espoo  31.22                 
Benjamin Gullans  2005    230          33.02   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  33.47                 
10  Pasi Koskela  1972    227          33.17   
  Cetus Espoo  32.40                 
11  Tomas Lipponen  2005    217          33.67   
  Simmis Grani  33.82                 
12  Amos Mäkilä  2007    199          34.67   
  Simmis Grani  35.39                 
13  Alex Karlsson  2006    197          34.78   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  34.72                 
14  Voitto Pesu  2005    164          37.00   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  36.08                 
15  Niilo Mölsä  2006    138          39.20   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  38.75                 
16  Siimon Moisio  2007    110          42.27   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  42.14                 
17  Arttu Kuusela  2007    99          43.70   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  44.53                 
18  Tino Rantamäki  2006    83          46.29   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  45.33                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  14:58 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  15:04   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linda Hämäläinen  2010    169          41.99   
  Uimaseura Helsinki  42.85                 
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jelizaveta Jekimova  2009    166          42.23   
  Uimaseura Helsinki  41.84                 
Emma Kataja  2009    44          1:05.58   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:10.81                 
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronja Nevanko  2005    496          29.35   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Emma Kotiranta  2001    460          30.10   
  Cetus Espoo  28.69                 
Malla Kostiainen  2006    383          32.00   
  Cetus Espoo  33.29                 
Clara Jansson  2004    362          32.59   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  33.02                 
Iiris Virtanen  2004    359          32.68   
  Simmis Grani  33.81                 
Pihla Junnila  2005    340          33.27   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  33.05                 
Amanda Vanhanen  2006    314          34.18   
  Simmis Grani  33.74                 
Taru Lax  2005    304          34.54   
  Cetus Espoo  34.66                 
Oona Söderlund  2007    303          34.57   
  Uimaseura Aquila  33.85                 
10  Aino Kuokkanen  2007    271          35.88   
  Simmis Grani  39.12                 
11  Eerika Itkonen  2006    209          39.13   
  Simmis Grani  39.82                 
12  Viivi Olkkonen  2005    202          39.60   
  Cetus Espoo  41.43                 
13  Hilma Ahonen  2007    178          41.29   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  43.64                 
14  Peppiina Piminäinen  2006    167          42.16   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  39.89                 
15  Tatiana Gordina  1967    160          42.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  45.50                 
16  Anastasia Peltonen  2007    155          43.18   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  43.98                 
17  Helmi Vahtera  2008    144          44.33   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  45.73                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  15:04 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  15:13   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Autio  2007    228  42.80        1:31.01   
  Uimaseura Aquila  1:34.65                 
                     
Mark Kellinsalmi  2007    222  43.37        1:31.73   
  Stadin Delfiinit  1:36.96                 
                     
Artur Kavtaskin  2007    168  46.73        1:40.62   
  Uimaseura Aquila  1:38.52                 
                     
Veikka Veijola  2007    158  50.75        1:42.70   
  Helsingfors Simsällskap  1:43.70                 
                     
Patrik Ventus  2007    143  50.55        1:46.16   
  Simmis Grani  1:54.49                 
                     
Aati Karhu  2007    120  53.90        1:52.53   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Henri Koskela  2007    103  56.10        1:58.57   
  Cetus Espoo  1:53.64                 
                     
Joel Pukki  2007    92  59.85        2:02.85   
  Uimaseura Aquila                   
                     
 
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jimi Kurkikangas  2005    260  41.48        1:27.11   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:28.88                 
                     
Aron Forslund  2005    217  44.07        1:32.44   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:39.10                 
                     
André Salmi  2006    183  46.86        1:37.89   
  Simmis Grani  1:40.15                 
                     
Benjamin Gullans  2005    175  44.94        1:39.41   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:44.85                 
                     
Lassi Leppänen  2006    174  47.87        1:39.49   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:39.61                 
                     
 
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Justus Holtari  2004    313  38.24        1:21.83   
  Cetus Espoo  1:25.17                 
                     
Aleksandr Petukhov  2004    179  48.34        1:38.53   
  ORCA Helsinki  1:40.85                 
                     
 
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Jernvall  2000    478  33.49        1:11.10   
  Uimaseura Aquila  1:08.41                 
                     
Onni-Kalle Luomala  2002    456  33.82        1:12.22   
  Järvenpään Uintiklubi  1:15.56                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  15:13 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  15:29   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linnea Heikkilä  2008    341  43.73        1:29.23   
  Simmis Grani  1:36.22                 
                     
Serafima Ratner  2008    252  47.01        1:38.69   
  Uimaseura Helsinki  1:40.64                 
                     
Marja Anna Siimes  2008    165  53.97        1:53.48   
  Uimaseura Helsinki  1:47.38                 
                     
Kea-Erin Saarinen  2008    153  56.84        1:56.40   
  ORCA Helsinki  2:02.55                 
                     
Saara Holmberg  2008    147  56.72        1:57.95   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006    468  38.31        1:20.32   
  Cetus Espoo  1:24.14                 
                     
Sofie Nauklér  2006    379  41.26        1:26.10   
  Simmis Grani  1:30.05                 
                     
Enni Tammilehto  2006    357  42.29        1:27.90   
  Cetus Espoo  1:27.20                 
                     
Helmi Räsänen  2006    328  43.74        1:30.34   
  Simmis Grani  1:35.60                 
                     
Venla Almira  2006    233  48.94        1:41.33   
  Simmis Grani  1:39.94                 
                     
Isabella Kaprio  2006    228  48.94        1:41.98   
  Uimaseura Aquila  1:41.50                 
                     
Milla Liimatainen  2006    224  49.23        1:42.55   
  ORCA Helsinki  1:51.51                 
                     
Veera Haukka  2007    204  51.28        1:45.87   
  Uimaseura Aquila  1:44.63                 
                     
Josefina Vainio  2007    194  50.05        1:47.55   
  Simmis Wanda  1:48.54                 
                     
10  Hilma Ahonen  2007    183  52.00        1:49.74   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:50.55                 
                     
11  Vuokko Larjomaa  2007    170  53.70        1:52.55   
  Cetus Espoo  1:49.78                 
                     
12  Savanna Seppälä  2007    155  53.52        1:55.99   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:56.73                 
                     
13  Eerika Itkonen  2006    146  57.05        1:58.31   
  Simmis Grani  2:02.58                 
                     
 
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rina Rantanen  2005    497  37.70        1:18.69   
  Cetus Espoo  1:17.22                 
                     
Lotta Nevalainen  2005    415  40.44        1:23.55   
  Cetus Espoo  1:25.60                 
                     
Emma Lönnberg  2005    382  40.76        1:25.91   
  Cetus Espoo  1:28.76                 
                     
Ronja Kero  2005    364  41.02        1:27.30   
  ORCA Helsinki  1:31.15                 
                     
Meri Luoma  2005    363  41.41        1:27.35   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:22.48                 
                     
Lea Heinzmann  2004    326  42.36        1:30.54   
  Simmis Grani  1:29.47                 
                     
Elina Ruha  2005    264  47.33        1:37.17   
  Cetus Espoo  1:34.54                 
                     
Jemina Saraniemi  2005    236  47.74        1:40.83   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:48.29                 
                     
Emma Sund  2005    204  50.06        1:45.77   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:48.35                 
                     
10  Viivi Olkkonen  2005    154  54.06        1:56.11   
  Cetus Espoo  1:57.37                 
                     
 
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fanny Nyström  1999    569  35.28        1:15.22   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:14.23                 
                     
Kreetta Uusitalo  2003    415  39.56        1:23.57   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:20.10                 
                     
Vilhelmiina Leppänen  2003    412  39.39        1:23.76   
  Cetus Espoo  1:19.30                 
                     
Tinka Rokka  2003    331  42.38        1:30.12   
  Uimaseura Aquila  1:33.95                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  15:29 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  15:39   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 21, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nikita Dzura  2010    122          43.94   
  Uimaseura Helsinki  46.18                 
Vadim Nikolashin  2010    102          46.64   
  Uimaseura Helsinki  45.00                 
Matvei Mindukshov  2010    75          51.65   
  Uimaseura Helsinki  49.00                 
 
Laji 21, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aarni Rahkonen  2009    77          51.20   
  Simmis Grani  57.09                 
 
Laji 21, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jan Voloshin  2008    157          40.41   
  Uimaseura Helsinki  40.64                 
Artemi Tsinjonnõi  2008    148          41.18   
  Cetus Espoo  42.36                 
Frans Nyström  2008    142          41.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  42.51                 
Matti Klümper  2008    132          42.72   
  Cetus Espoo  44.38                 
Tommi Mosconi  2008    123          43.82   
  Cetus Espoo  42.81                 
Adam Isaev  2008    113          44.98   
  Helsingfors Simsällskap  45.76                 
Danil Sulkonen  2008    90          48.52   
  ORCA Helsinki  51.78                 
Konsta Järvinen  2008    82          50.11   
  Uimaseura Aquila  50.39                 
Ahti Parviainen  2008    81          50.18   
  Helsingfors Simsällskap  51.12                 
 
Laji 21, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Heikkilä  2003    472          27.99   
  Uimaseura Aquila  29.25                 
Benjamin Kangas  2002    460          28.22   
  Uimaseura Aquila  27.45                 
Ukko-Pekka Luomala  2004    384          29.98   
  Järvenpään Uintiklubi  30.67                 
Joakim Kuhlberg  2004    338          31.27   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Aaron Pirinen  2005    319          31.90   
  Järvenpään Uintiklubi  32.33                 
Eeli Partanen  2005    303          32.45   
  Cetus Espoo  33.31                 
Ilmari Nieminen  2007    217          36.25   
  Cetus Espoo  38.21                 
Henrik Purokoski  2002    183          38.39   
  Cetus Espoo  40.90                 
Tomas Lipponen  2005    168          39.46   
  Simmis Grani  45.59                 
10  Eljas Pekkola  2007    148          41.21   
  Cetus Espoo  42.01                 
11  Lenni Syvänen  2007    147          41.25   
  Cetus Espoo  45.81                 
12  Topias Toivanen  2007    138          42.17   
  Cetus Espoo  44.21                 
13  Lenni Nevalainen  2007    137          42.21   
  Cetus Espoo  41.85                 
14  Roope Liimatainen  2007    137          42.24   
  Cetus Espoo  44.55                 
15  Veikka Veijola  2007    121          44.06   
  Helsingfors Simsällskap  43.58                 
16  Lauri Hänninen  2007    105          46.19   
  Tuusulan Uimaseura  46.81                 
17  Otto Vauhkonen  2007    90          48.52   
  Cetus Espoo  49.42                 
18  Mikael Suni  2007    90          48.60   
  Cetus Espoo  49.14                 
19  Akseli Savolainen  2007    68          53.29   
  Cetus Espoo  58.71                 
20  Veikko Hautaniemi  2007    60          55.55   
  Cetus Espoo  55.92                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  15:39 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  15:49   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 22, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viktoria Tuominen  2010    119          49.51   
  Helsingfors Simsällskap  48.58                 
 
Laji 22, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jelizaveta Jekimova  2009    119          49.56   
  Uimaseura Helsinki  50.78                 
Nea Hellsten  2009    86          55.04   
  Helsingfors Simsällskap  53.62                 
Veera Tawast  2009    80          56.40   
  Simmis Grani  52.85                 
Aino Hakkarainen  2009    61          1:01.73   
  Helsingfors Simsällskap  1:02.00                 
 
Laji 22, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nessa Järvinen  2004    453          31.73   
  Uimaseura Aquila  31.70                 
Fanny Nyström  1999    411          32.77   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  33.02                 
Emma Kotiranta  2001    371          33.91   
  Cetus Espoo  32.14                 
Millariina Bruce  2001    368          34.01   
  Uimaseura Aquila  32.23                 
Eevi Peltonen  2004    366          34.06   
  Uimaseura Aquila  34.40                 
Ilona Kajava  2004    366          34.06   
  ORCA Helsinki  33.63                 
Venla Hauska  2004    366          34.06   
  Järvenpään Uintiklubi  34.68                 
Iida Tawast  2007    340          34.92   
  Simmis Grani  36.43                 
Lotta Akkanen  2005    331          35.23   
  ORCA Helsinki  35.85                 
10  Tinka Rokka  2003    321          35.60   
  Uimaseura Aquila  33.75                 
11  Vilhelmiina Leppänen  2003    320          35.63   
  Cetus Espoo  35.30                 
12  Jemina Saraniemi  2005    301          36.37   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  37.62                 
13  Iiris Virtanen  2004    293          36.67   
  Simmis Grani  38.06                 
14  Lumi Nokso  2005    284          37.06   
  Uimaseura Aquila                   
15  Iiris Soilevaara  2006    258          38.29   
  Cetus Espoo  42.67                 
16  Lilja Hirsikko  2008    198          41.78   
  ORCA Helsinki  47.07                 
17  Oona Söderlund  2007    183          42.94   
  Uimaseura Aquila                   
18  Saga Linnosaari  2008    174          43.60   
  Cetus Espoo  42.81                 
19  Laura Lehtoila  2008    171          43.84   
  ORCA Helsinki  45.29                 
20  Lotta Turunen  2008    154          45.42   
  Cetus Espoo  52.12                 
21  Maia Loponen  2007    149          45.89   
  ORCA Helsinki  44.85                 
22  Sira Katavisto  2008    147          46.10   
  ORCA Helsinki  47.98                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  15:49 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  16:33   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 23, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helsingfors Simsällskap  2007    148          2:35.90   
  Helsingfors Simsällskap  2:39.30                 
  Tuli Hakkarainen  2008      39.89        39.89   
  Ahti Parviainen  2008      41.60        1:21.49   
  Adam Isaev  2008      38.63        2:00.12   
  Veikka Veijola  2007      35.78        2:35.90   
                     
Uimaseura Aquila  2007    122          2:46.31   
  Uimaseura Aquila  2:42.53                 
  Artur Kavtaskin  2007      41.29        41.29   
  Joel Pukki  2007      44.53        1:25.82   
  Konsta Järvinen  2008      41.12        2:06.94   
  Aati Karhu  2007      39.37        2:46.31   
                     
Simmis Grani Tosi Pienet  2007    118          2:48.36   
  Simmis Grani  2:58.95                 
  Eero Hedemäki  2008      39.44        39.44   
  Patrik Ventus  2007      37.18        1:16.62   
  Aarni Rahkonen  2009      43.17        1:59.79   
  Kasper Salmi  2009      48.57        2:48.36   
                     
Bs-Pu Pojat 4  2007    60          3:30.67   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:11.32                 
  Arttu Kuusela  2007      58.64        58.64   
  Konrad Bäckström  2009      46.56        1:45.20   
  Oliver Laitinen  2008      51.90        2:37.10   
  Kevin Soiramo  2010      53.57        3:30.67   
                     
 
Laji 23, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Simmis Grani Pienet  2006    237          2:13.30   
  Simmis Grani  2:17.24                 
  André Salmi  2006      30.65        30.65   
  Onni Rahkonen  2007      31.75        1:02.40   
  Amos Mäkilä  2007      35.07        1:37.47   
  Joona Korte  2007      35.83        2:13.30   
                     
Bs-Pu Pojat 2  2005    187          2:24.28   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:28.37                 
  Jimi Kurkikangas  2005      32.95        32.95   
  Voitto Pesu  2005      36.32        1:09.27   
  Lassi Leppänen  2006      37.32        1:46.59   
  Niilo Mölsä  2006      37.69        2:24.28   
                     
 
Laji 23, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Järvenpään Uintiklubi  2002    446          1:48.05   
  Järvenpään Uintiklubi  1:49.27                 
  Ukko-Pekka Luomala  2004      27.35        27.35   
  Aaron Pirinen  2005      27.83        55.18   
  Jerry Roine  2002      27.94        1:23.12   
  Onni-Kalle Luomala  2002      24.93        1:48.05   
                     
Cetus Yksisarviset  2004    285          2:05.47   
  Cetus Espoo                   
  Nuutti Laitinen  2004      29.00        29.00   
  Ilmari Nieminen  2007      31.35        1:00.35   
  Roope Liimatainen  2007      34.06        1:34.41   
  Eeli Partanen  2005      31.06        2:05.47   
                     
Bs-Pu Pojat 3  2004    162          2:31.28   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:44.41                 
  Frans Nyström  2008      39.35        39.35   
  Joakim Kuhlberg  2004      27.10        1:06.45   
  Siimon Moisio  2007      40.65        1:47.10   
  Oka Silventoinen  2007      44.18        2:31.28   
                     
Orcan Gangstat  2004    145          2:36.91   
  ORCA Helsinki  2:27.95                 
  Danil Sulkonen  2008      43.06        43.06   
  Jaakko Karppinen  2007      40.37        1:23.43   
  Niko Partanen  2005      39.45        2:02.88   
  Aleksandr Petukhov  2004      34.03        2:36.91   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  16:33 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  16:34   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 24, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Simmis Grani Pienet  2007    280          2:24.04   
  Simmis Grani  2:44.08                 
  Iida Tawast  2007      33.78        33.78   
  Aino Kuokkanen  2007      34.77        1:08.55   
  Linnea Heikkilä  2008      33.92        1:42.47   
  Veera Tawast  2009      41.57        2:24.04   
                     
Orcan Vauvat  2008    239          2:31.70   
  ORCA Helsinki  2:32.82                 
  Laura Lehtoila  2008      37.59        37.59   
  Lilja Hirsikko  2008      39.39        1:16.98   
  Olga Kaiser  2008      31.18        1:48.16   
  Sira Katavisto  2008      43.54        2:31.70   
                     
Helsingfors Simsällskap  2009    190          2:43.88   
  Helsingfors Simsällskap  2:47.47                 
  Kerttu Kiiski  2009      41.89        41.89   
  Viktoria Tuominen  2010      41.41        1:23.30   
  Nea Hellsten  2009      40.22        2:03.52   
  Saara Holmberg  2008      40.36        2:43.88   
                     
Bs-Pu Tytöt 2  2007    164          2:51.91   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:58.88                 
  Hilma Ahonen  2007      41.89        41.89   
  Anastasia Peltonen  2007      43.24        1:25.13   
  Helmi Vahtera  2008      42.43        2:07.56   
  Maija Sinisalo  2007      44.35        2:51.91   
                     
Bs-Pu Tytöt 3  2007    117 </