2021-03-07   07:09:52
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Itäväylä-uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Itäväylä-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  12:15   
  Järjestäjä  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konrad Bäckström  2009    97  43.66        1:37.71   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:38.22                 
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni Rahkonen  2007    263  33.19        1:10.08   
  Simmis Grani  1:12.10                 
                     
Jan Voloshin  2008    208  35.89        1:15.79   
  Uimaseura Helsinki  1:18.27                 
                     
Mikael Suni  2007    185  37.41        1:18.74   
  Cetus Espoo  1:22.82                 
                     
Lenni Nevalainen  2007    174  38.44        1:20.45   
  Cetus Espoo  1:19.87                 
                     
Topias Toivanen  2007    170  38.18        1:20.97   
  Cetus Espoo  1:22.41                 
                     
Otto Vauhkonen  2007    167  39.48        1:21.53   
  Cetus Espoo  1:21.09                 
                     
Akseli Savolainen  2007    158  38.68        1:23.05   
  Cetus Espoo  1:26.43                 
                     
Eljas Pekkola  2007    150  39.18        1:24.44   
  Cetus Espoo  1:23.97                 
                     
Leo Nieminen  2007    150  40.19        1:24.49   
  ORCA Helsinki  1:22.86                 
                     
10  Jaakko Karppinen  2007    146  39.72        1:25.16   
  ORCA Helsinki  1:23.85                 
                     
11  Aati Karhu  2007    143  42.19        1:25.74   
  Uimaseura Aquila  1:25.26                 
                     
12  Jonas Hassinen  2008    140  40.15        1:26.47   
  Simmis Grani  1:32.09                 
                     
13  Joona Korte  2007    136  41.36        1:27.25   
  Simmis Grani  1:25.75                 
                     
14  Artur Kavtaskin  2007    132  41.92        1:28.14   
  Uimaseura Aquila  1:32.68                 
                     
15  Adam Isaev  2008    130  42.30        1:28.53   
  Helsingfors Simsällskap  1:28.13                 
                     
16  Henri Koskela  2007    129  41.83        1:28.73   
  Cetus Espoo  1:32.53                 
                     
17  Veikko Hautaniemi  2007    117  45.52        1:31.88   
  Cetus Espoo  1:32.47                 
                     
18  Ahti Parviainen  2008    107  44.50        1:34.45   
  Helsingfors Simsällskap  1:36.23                 
                     
19  Siimon Moisio  2007    105  44.96        1:35.01   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:32.77                 
                     
20  Joel Pukki  2007    93  48.62        1:38.99   
  Uimaseura Aquila                   
                     
21  Oka Silventoinen  2007    79  47.20        1:44.64   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
22  Arttu Kuusela  2007    78  47.14        1:45.02   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nico Peltonen  2005    433  28.32        59.39   
  Hyvinkään Uimaseura  59.19                 
                     
Aaron Pirinen  2005    420  29.20        59.99   
  Järvenpään Uintiklubi  1:01.40                 
                     
William Fagerstedt  2005    412  28.65        1:00.35   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:02.79                 
                     
Valtteri Muranen  2005    288  32.09        1:08.02   
  Uimaseura Aquila  1:10.62                 
                     
Aron Forslund  2005    254  33.43        1:10.95   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:15.93                 
                     
Jimi Kurkikangas  2005    247  33.61        1:11.61   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:14.43                 
                     
Tomas Lipponen  2005    229  34.94        1:13.40   
  Simmis Grani  1:15.32                 
                     
Benjamin Gullans  2005    219  35.05        1:14.52   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:16.58                 
                     
Alex Karlsson  2006    206  36.43        1:15.98   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:17.19                 
                     
10  Lassi Leppänen  2006    190  38.21        1:18.11   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:21.54                 
                     
11  Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006    177  26.36        1:20.02   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:17.66                 
                     
12  Voitto Pesu  2005    138  38.91        1:26.86   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
13  Eemi Niskanen  2006    127  42.79        1:29.36   
  ORCA Helsinki  1:27.91                 
                     
14  Jooa Katavisto  2006    125  39.92        1:29.74   
  ORCA Helsinki  1:25.25                 
                     
15  Niilo Mölsä  2006    117  43.63        1:31.66   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:32.40                 
                     
16  Tino Rantamäki  2006    84  45.62        1:42.36   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Heikkilä  2003    457  28.10        58.32   
  Uimaseura Aquila  56.80                 
                     
Joakim Kuhlberg  2004    385  30.22        1:01.77   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:06.03                 
                     
Nuutti Laitinen  2004    356  30.79        1:03.38   
  Cetus Espoo  1:02.73                 
                     
Yufei Meng  2004    355  31.01        1:03.45   
  Simmis Grani  1:05.34                 
                     
Justus Holtari  2004    336  31.03        1:04.63   
  Cetus Espoo  1:05.26                 
                     
Sam Zamanimehr  2003    251  33.38        1:11.15   
  Cetus Espoo  1:05.53                 
                     
Aleksandr Petukhov  2004    221  36.25        1:14.31   
  ORCA Helsinki  1:17.17                 
                     
Mattias Janhunen  2003    208  34.03        1:15.78   
  Cetus Espoo  1:11.21                 
                     
Niko Silander  2003    132  41.69        1:28.16   
  Cetus Espoo  1:25.01                 
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni-Kalle Luomala  2002    531  26.44        55.48   
  Järvenpään Uintiklubi  54.93                 
                     
Valtteri Rahkonen  1975    432  28.20        59.44   
  Cetus Espoo  56.87                 
                     
Mikael Koponen  1986    411  28.52        1:00.42   
  Helsingin Uimarit  56.72                 
                     
Juha Jernvall  2000    405  28.63        1:00.73   
  Uimaseura Aquila  1:00.59                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  12:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner