2020-01-25   03:24:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Aquarena Race 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 30 Mars Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30-09.45)

Document
Resultat
Aquarena Race 2019
Arrangör:
Plats: Aquarena Hällåsen Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tim Ku-Ringström 2010 Bollnäs Simsällskap +0.77 113 45.85
2 Phoenix Stenling 2010 Sundsvalls Simsällskap +0.72 76 52.28 +6.43
3 Nils Andersson 2011 Söderhamns Simsällskap +0.68 59 57.07 +11.22
4 Edvin  Bengtsson 2010 Bollnäs Simsällskap +0.90 56 57.93 +12.08
5 Albin Domeij 2009 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.81 56 58.05 +12.20
6 André Palmén 2011 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.76 36 1:06.99 +21.14
- Elis Nilsson 2010 Söderhamns Simsällskap +0.89 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-30 11:08:27
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aston Horn 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.89 212 37.26
2 Leo  Ku-Ringström 2008 Bollnäs Simsällskap +0.76 189 38.66 +1.40
3 Oliver  Axelsson 2007 Borlänge Simsällskap +0.83 144 42.33 +5.07
4 Elis Täljsten 2008 Njurunda Simsällskap +0.78 134 43.41 +6.15
5 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.77 132 43.55 +6.29
6 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.89 120 45.02 +7.76
7 Nils Edberg 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.87 117 45.41 +8.15
8 Viking Månsson 2008 Njurunda Simsällskap +0.67 98 48.17 +10.91
9 Filip Jaworski Lindström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.95 96 48.48 +11.22
10 Calle Herthelius 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.70 96 48.49 +11.23
11 Andrej Antonuk 2008 Bollnäs Simsällskap +0.79 62 56.12 +18.86
12 Eric Viker 2008 Falu Simsällskap +0.86 54 58.66 +21.40
Grenen officiell:  2019-03-30 11:08:27
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linus von Hofsten 2006 Falu Simsällskap +0.87 223 36.60
2 Arvid  Lind 2005 Bollnäs Simsällskap +0.46 219 36.85 +0.25
3 Erik Sundman 2005 Söderhamns Simsällskap +0.92 209 37.40 +0.80
4 Lukas Nilsson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.71 183 39.08 +2.48
5 Sebastian  Pettersson 2006 Hudiksvalls Simsällskap +0.81 170 40.04 +3.44
6 Albin Glaas 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.91 163 40.61 +4.01
7 Simon Tibbling 2006 Bollnäs Simsällskap +0.84 159 40.94 +4.34
8 Alexander  Andersson 2006 Bollnäs Simsällskap +0.87 154 41.45 +4.85
9 Gustav Hedin 2005 Hudiksvalls Simsällskap +0.76 152 41.62 +5.02
10 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.83 123 44.59 +7.99
11 Linus Bäcke 2006 Falu Simsällskap +0.84 122 44.77 +8.17
12 Linus Almberg 2005 Hudiksvalls Simsällskap +1.12 119 45.13 +8.53
Grenen officiell:  2019-03-30 11:08:27
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustaf Sandström 2003 Hudiksvalls Simsällskap +0.65 275 34.13
2 Martin Riljak 2004 Gävle Simsällskap +1.02 254 35.04 +0.91
3 Anton  Sölveskog 2003 Hudiksvalls Simsällskap +0.78 232 36.16 +2.03
4 Viggo Reit 2003 Hudiksvalls Simsällskap +0.93 210 37.37 +3.24
5 Oliver Blomberg 2003 Bollnäs Simsällskap +0.69 209 37.39 +3.26
6 Billy Appelgren 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.70 128 44.05 +9.92
Grenen officiell:  2019-03-30 11:08:27
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E 17-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Abdulhamid Orabi 2000 Söderhamns Simsällskap +0.69 58 57.24
Grenen officiell:  2019-03-30 11:08:27
2019-03-30 11:08:49 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner