2021-04-15   00:31:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Aquarena Race 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 30 Mars Klockan 15.30 (Insim kl. 14.30-15.15)

Document
Resultat
Aquarena Race 2019
Arrangör:
Plats: Aquarena Hällåsen Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 14, 100m Ryggsim Flickor A-E 11-12 år - Final
Sponsor: Söderhamn Nära
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edith Wallberg 2007 Bollnäs Simsällskap +0.70 326 1:19.91
50m: 38.03
100m: 1:19.91
(41.88)
2 Junie Mattsson 2007 Gävle Simsällskap +0.69 309 1:21.37 +1.46
50m: 39.32
100m: 1:21.37
(42.05)
3 Hillevi Östlund 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.88 267 1:25.40 +5.49
50m: 41.78
100m: 1:25.40
(43.62)
4 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.76 260 1:26.12 +6.21
50m: 41.16
100m: 1:26.12
(44.96)
5 Tindra Byqvist 2008 Bollnäs Simsällskap +0.96 215 1:31.74 +11.83
50m: 44.72
100m: 1:31.74
(47.02)
6 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.74 199 1:34.21 +14.30
50m: 45.98
100m: 1:34.21
(48.23)
7 Alice Lundin 2007 Falu Simsällskap +0.90 179 1:37.50 +17.59
50m: 46.43
100m: 1:37.50
(51.07)
8 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap +0.80 179 1:37.53 +17.62
50m: 47.97
100m: 1:37.53
(49.56)
9 Emilia Sundholm 2007 Njurunda Simsällskap +0.87 155 1:42.29 +22.38
50m: 50.01
100m: 1:42.29
(52.28)
10 Alice Byström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.90 133 1:47.71 +27.80
50m: 52.61
100m: 1:47.71
(55.10)
11 Josefin Zetterberg 2008 Falu Simsällskap +0.72 130 1:48.57 +28.66
50m: 53.40
100m: 1:48.57
(55.17)
- Klara Runarsson 2007 Söderhamns Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-30 16:00:30
Gren 14, 100m Ryggsim Flickor A-E 13-14 år - Final
Sponsor: Söderhamn Nära
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Junia Eklund 2006 Söderhamns Simsällskap +0.81 472 1:10.67
50m: 34.11
100m: 1:10.67
(36.56)
2 Agnes Edvinsson 2006 Gävle Simsällskap +0.85 344 1:18.49 +7.82
50m: 38.46
100m: 1:18.49
(40.03)
3 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap +1.23 340 1:18.80 +8.13
50m: 38.41
100m: 1:18.80
(40.39)
4 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.93 329 1:19.67 +9.00
50m: 38.39
100m: 1:19.67
(41.28)
5 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap +0.86 316 1:20.71 +10.04
50m: 39.41
100m: 1:20.71
(41.30)
6 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.82 309 1:21.32 +10.65
50m: 39.90
100m: 1:21.32
(41.42)
7 Alva Eriksson 2005 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.86 296 1:22.56 +11.89
50m: 39.75
100m: 1:22.56
(42.81)
8 Stella Karlsson 2006 Gimo Simsällskap +0.62 284 1:23.68 +13.01
50m: 41.50
100m: 1:23.68
(42.18)
9 Wilja Edin 2006 Njurunda Simsällskap +0.78 257 1:26.51 +15.84
50m: 41.09
100m: 1:26.51
(45.42)
10 Tekle Batsikadze 2005 Gävle Simsällskap +0.91 248 1:27.50 +16.83
50m: 42.47
100m: 1:27.50
(45.03)
11 Hanna Frank 2006 Falu Simsällskap +0.75 248 1:27.58 +16.91
50m: 42.20
100m: 1:27.58
(45.38)
12 Lisa Holfve 2005 Gävle Simsällskap +0.77 242 1:28.30 +17.63
50m: 42.20
100m: 1:28.30
(46.10)
13 Elin Clarin 2005 Njurunda Simsällskap +0.70 240 1:28.49 +17.82
50m: 42.96
100m: 1:28.49
(45.53)
14 Emma  Mossnelid 2006 Söderhamns Simsällskap +0.77 237 1:28.87 +18.20
50m: 44.26
100m: 1:28.87
(44.61)
15 Rebecca Öhman 2006 Gävle Simsällskap +0.88 218 1:31.39 +20.72
50m: 43.21
100m: 1:31.39
(48.18)
16 Stina Hedlund Loman 2006 Gävle Simsällskap +0.77 212 1:32.21 +21.54
50m: 43.99
100m: 1:32.21
(48.22)
17 Linn Biller 2006 Söderhamns Simsällskap +0.80 204 1:33.39 +22.72
50m: 45.04
100m: 1:33.39
(48.35)
18 Maija Andersson 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap +1.05 182 1:37.06 +26.39
50m: 47.67
100m: 1:37.06
(49.39)
19 Signe Domeij 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.80 157 1:41.86 +31.19
50m: 49.81
100m: 1:41.86
(52.05)
Grenen officiell:  2019-03-30 16:00:30
Gren 14, 100m Ryggsim Flickor A-E 15-16 år - Final
Sponsor: Söderhamn Nära
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna  Stolt 2004 Gävle Simsällskap +0.90 412 1:13.95
50m: 35.56
100m: 1:13.95
(38.39)
2 Tuva Blomdahl 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.78 346 1:18.36 +4.41
50m: 38.47
100m: 1:18.36
(39.89)
3 Ella Lindblad 2003 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.48 303 1:21.90 +7.95
50m: 39.75
100m: 1:21.90
(42.15)
5 Linnea Engström 2004 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.77 295 1:22.66 +8.71
50m: 40.87
100m: 1:22.66
(41.79)
6 Nathalie Stigenberg 2004 Gävle Simsällskap +0.81 236 1:29.04 +15.09
50m: 43.10
100m: 1:29.04
(45.94)
- Filippa Eklund 2004 Söderhamns Simsällskap +0.76 1:21.96 +8.01
50m: 40.52
100m: 1:21.96
(41.44)
Grenen officiell:  2019-03-30 16:00:30
Gren 14, 100m Ryggsim Flickor A-E 17-99 år - Final
Sponsor: Söderhamn Nära
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja  Wikström 2002 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.86 288 1:23.25
50m: 40.72
100m: 1:23.25
(42.53)
2 Maja Edring 2002 Gävle Simsällskap +1.11 247 1:27.65 +4.40
50m: 41.82
100m: 1:27.65
(45.83)
Grenen officiell:  2019-03-30 16:00:30
Gren 14, 100m Ryggsim Flickor A-E 10 och yngre - Final
Sponsor: Söderhamn Nära
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saimi Lylander 2009 Borlänge Simsällskap +0.90 159 1:41.52
50m: 50.24
100m: 1:41.52
(51.28)
2 Ebba Eklund 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.78 104 1:56.97 +15.45
50m: 55.08
100m: 1:56.97
(1:01.89)
Grenen officiell:  2019-03-30 16:00:30
2019-03-30 16:00:55 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner