2020-01-21   12:14:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Aquarena Race 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 31 Mars Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30-09.45)

Document
Resultat
Aquarena Race 2019
Arrangör:
Plats: Aquarena Hällåsen Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 24, 100m Bröstsim Flickor A-E 10 och yngre - Final
Sponsor: Ö & B
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Othilia Östlund 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 173 1:51.73
50m: 52.54
100m: 1:51.73
(59.19)
2 Signe Kvist Stenberg 2010 Söderhamns Simsällskap -.-- 156 1:55.82 +4.09
50m: 52.67
100m: 1:55.82
(1:03.15)
3 Linn Sterkenburg 2009 Borlänge Simsällskap -.-- 155 1:56.02 +4.29
50m: 54.75
100m: 1:56.02
(1:01.27)
4 Majken Lönn 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 139 2:00.12 +8.39
50m: 56.13
100m: 2:00.12
(1:03.99)
- Saga Engström 2010 Sollefteå Allmänna Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-03-31 10:43:23
Gren 24, 100m Bröstsim Flickor A-E 11-12 år - Final
Sponsor: Ö & B
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 351 1:28.35
50m: 41.14
100m: 1:28.35
(47.21)
2 Hillevi Östlund 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 321 1:31.07 +2.72
50m: 41.87
100m: 1:31.07
(49.20)
3 Maja Nyström 2007 Falu Simsällskap -.-- 304 1:32.72 +4.37
50m: 42.64
100m: 1:32.72
(50.08)
4 Junie Mattsson 2007 Gävle Simsällskap -.-- 273 1:36.08 +7.73
50m: 45.70
100m: 1:36.08
(50.38)
5 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 254 1:38.40 +10.05
50m: 45.10
100m: 1:38.40
(53.30)
6 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap -.-- 246 1:39.39 +11.04
50m: 47.66
100m: 1:39.39
(51.73)
7 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 212 1:44.58 +16.23
50m: 48.74
100m: 1:44.58
(55.84)
8 Freja Engström 2007 Sollefteå Allmänna Simsällskap -.-- 183 1:49.81 +21.46
50m: 52.74
100m: 1:49.81
(57.07)
9 Klara Appelgren 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 174 1:51.64 +23.29
50m: 51.53
100m: 1:51.64
(1:00.11)
10 Alva Brandt 2007 Söderhamns Simsällskap -.-- 174 1:51.68 +23.33
50m: 51.91
100m: 1:51.68
(59.77)
11 Josefin Zetterberg 2008 Falu Simsällskap -.-- 167 1:53.08 +24.73
50m: 54.34
100m: 1:53.08
(58.74)
12 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 145 1:58.61 +30.26
50m: 55.00
100m: 1:58.61
(1:03.61)
13 Filippa Daleving 2007 Gävle Simsällskap -.-- 137 2:00.80 +32.45
50m: 53.73
100m: 2:00.80
(1:07.07)
- Alice Byström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- DSQ
- Elina Skogsmark 2007 Falu Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-03-31 10:43:23
Gren 24, 100m Bröstsim Flickor A-E 13-14 år - Final
Sponsor: Ö & B
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap -.-- 388 1:25.44
50m: 40.19
100m: 1:25.44
(45.25)
2 Ronja Nordlund 2006 Gävle Simsällskap -.-- 344 1:28.93 +3.49
50m: 41.30
100m: 1:28.93
(47.63)
3 Alva Eriksson 2005 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 314 1:31.67 +6.23
50m: 43.85
100m: 1:31.67
(47.82)
4 Stina Hedlund Loman 2006 Gävle Simsällskap -.-- 299 1:33.18 +7.74
50m: 43.00
100m: 1:33.18
(50.18)
5 Olivia Nyström 2006 Borlänge Simsällskap -.-- 284 1:34.76 +9.32
50m: 43.25
100m: 1:34.76
(51.51)
6 Judith Forsberg 2005 Gävle Simsällskap -.-- 254 1:38.41 +12.97
50m: 47.04
100m: 1:38.41
(51.37)
7 Thea Klingberg 2006 Falu Simsällskap -.-- 248 1:39.20 +13.76
50m: 46.61
100m: 1:39.20
(52.59)
8 Moa Öhlund 2005 Falu Simsällskap -.-- 224 1:42.55 +17.11
50m: 47.88
100m: 1:42.55
(54.67)
9 Ida Tengvall Williams 2005 Falu Simsällskap -.-- 223 1:42.69 +17.25
50m: 48.68
100m: 1:42.69
(54.01)
10 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap -.-- 223 1:42.82 +17.38
50m: 48.20
100m: 1:42.82
(54.62)
11 Maija Andersson 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap -.-- 196 1:47.20 +21.76
50m: 51.51
100m: 1:47.20
(55.69)
12 Signe Domeij 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap -.-- 1:57.82 +32.38
50m: 54.34
100m: 1:57.82
(1:03.48)
13 Evelina Lemon 2006 Borlänge Simsällskap -.-- 147 1:57.92 +32.48
50m: 52.71
100m: 1:57.92
(1:05.21)
Grenen officiell:  2019-03-31 10:43:23
Gren 24, 100m Bröstsim Flickor A-E 15-16 år - Final
Sponsor: Ö & B
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tyra Strömbom 2004 Söderhamns Simsällskap -.-- 536 1:16.76
50m: 36.65
100m: 1:16.76
(40.11)
2 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 348 1:28.59 +11.83
50m: 40.70
100m: 1:28.59
(47.89)
3 Vilma Hjertberg 2004 Gävle Simsällskap -.-- 332 1:29.97 +13.21
50m: 42.24
100m: 1:29.97
(47.73)
4 Linnea Engström 2004 Sollefteå Allmänna Simsällskap -.-- 322 1:30.91 +14.15
50m: 43.14
100m: 1:30.91
(47.77)
5 Tyra Olsson 2003 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 238 1:40.54 +23.78
50m: 45.26
100m: 1:40.54
(55.28)
Grenen officiell:  2019-03-31 10:43:23
Gren 24, 100m Bröstsim Flickor A-E 17-99 år - Final
Sponsor: Ö & B
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Humling 2000 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 497 1:18.72
50m: 37.49
100m: 1:18.72
(41.23)
Grenen officiell:  2019-03-31 10:43:23
2019-03-31 10:44:02 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner