2019-12-15   16:37:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Vilunda Knatte

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag förmiddag

Document
Resultat
Arena Vilunda Knatte
Arrangör:
Plats: Väsby SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa  Bäckström 2010 Södertörns Simsällskap +0.69 17.32
2 Malva Sjödahl 2009 Simklubben Neptun +0.78 17.43 +0.11
3 Annie Eriksson 2009 Södertörns Simsällskap +0.65 17.59 +0.27
4 Nisa Rüya Güven 2010 Södertörns Simsällskap +0.68 17.97 +0.65
5 Felicia Forss 2009 Simklubben Neptun +0.70 18.01 +0.69
6 Stella Svensson 2009 Södertörns Simsällskap +0.79 18.57 +1.25
7 Thea Lindberg Emilsson 2009 Järfälla Simsällskap +0.71 18.81 +1.49
8 Elin Javehed 2009 Täby Sim +0.77 18.95 +1.63
9 Sejla Dacic 2009 Södertörns Simsällskap +0.64 18.99 +1.67
10 Lovisa Silverbratt 2009 Danderyds Simförening +0.85 19.02 +1.70
11 Liv Eriksson 2010 Södertörns Simsällskap +0.61 19.18 +1.86
12 Klara Uddeholt 2009 Spårvägen Simförening +0.76 19.19 +1.87
13 Emilia Lindberg 2010 Södertörns Simsällskap +0.72 19.23 +1.91
14 Victoria Jensen 2009 Gustavsbergs Simsällskap +0.73 19.83 +2.51
15 Sofia Fahlen 2009 Simklubben Neptun +0.71 20.48 +3.16
16 Ellen Rosander 2009 Danderyds Simförening +0.78 20.60 +3.28
17 Edith Lindgren 2009 Väsby Simsällskap +0.71 20.82 +3.50
18 Elsa Sjöblom Sterne 2009 Järfälla Simsällskap +0.75 20.83 +3.51
19 Wilma Sundberg 2009 Järfälla Simsällskap +0.75 20.92 +3.60
20 Isabel Samuelsson 2009 Södertälje Simsällskap +0.73 21.01 +3.69
21 Jonna Scholz 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.80 21.20 +3.88
22 Alicia Uebel 2010 Simklubben Neptun +0.83 21.21 +3.89
23 Wilda Hellman 2009 Södertörns Simsällskap +0.73 21.37 +4.05
24 Ebba Hertzell 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 21.77 +4.45
25 Nadia Florczyk 2010 Södertörns Simsällskap +0.76 22.17 +4.85
26 Alexandra Sandberg 2009 Täby Sim +0.58 22.40 +5.08
27 Freja Kroll Hallin 2010 Järfälla Simsällskap +0.76 22.83 +5.51
28 Lovisa Emanuelsson 2009 Simklubben Neptun -.-- 22.84 +5.52
29 Tilde Liljequist 2009 Väsby Simsällskap +0.84 22.91 +5.59
30 Signe Roos 2009 Danderyds Simförening +0.81 23.00 +5.68
31 Agnes Elmquist 2011 Järfälla Simsällskap +0.85 23.17 +5.85
32 Sofia Silver 2010 Södertörns Simsällskap +0.80 23.58 +6.26
33 Isolde Persson 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.92 23.59 +6.27
34 Vera Landegren 2010 Södertälje Simsällskap +0.87 23.94 +6.62
35 Honia Saeed 2009 Järfälla Simsällskap +0.81 24.07 +6.75
36 Cornelia Lundberg 2009 Järfälla Simsällskap +0.78 24.28 +6.96
37 Kenzie Schnellenberg 2011 Simklubben Neptun +0.83 24.42 +7.10
38 Alaa el Atifi 2010 Södertälje Simsällskap +0.78 24.60 +7.28
39 Lova Wahlstedt 2010 Södertälje Simsällskap +1.00 24.72 +7.40
40 Linn Berggren 2009 Simklubben Neptun +0.78 24.79 +7.47
41 Isabelle Kashani 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.83 25.02 +7.70
42 Jessica Ritmberg 2010 Södertörns Simsällskap +0.82 25.03 +7.71
43 Thelma Verdier 2011 Simklubben Neptun +0.82 25.53 +8.21
44 Lykke Jägerskog 2009 Järfälla Simsällskap +0.78 25.70 +8.38
45 Teya Degerbalkan 2009 Täby Sim +0.94 25.87 +8.55
46 Julia Lindström 2009 Järfälla Simsällskap +0.61 27.09 +9.77
47 Cehline Eklund 2011 Väsby Simsällskap +0.81 28.89 +11.57
- Lina Almayahi 2011 Väsby Simsällskap +0.71 DSQ
- Ella Lind 2010 Järfälla Simsällskap +0.80 DSQ
- Maria Bebenek 2010 Täby Sim +0.93 DSQ
- Freija Ekström 2009 Väsby Simsällskap +0.56 DSQ
- Stella Touma 2009 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-03-23 10:41:37
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viktoria Milic 2008 Skuru Idrottsklubb +0.66 16.43
2 Olivia Carlström 2008 Järfälla Simsällskap +0.66 16.49 +0.06
3 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 16.86 +0.43
4 Molly Brodd 2008 Simklubben Neptun +0.63 17.24 +0.81
5 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun +0.79 17.34 +0.91
6 Hedvig Duit 2008 Simklubben Neptun +0.80 17.37 +0.94
7 Moa Forsgren 2008 Södertörns Simsällskap +0.79 17.41 +0.98
8 Agnes Gustafson 2008 Spårvägen Simförening +0.76 17.43 +1.00
9 Tilde Furingsten 2008 Skuru Idrottsklubb +0.73 17.48 +1.05
10 Isabelle Nilsson 2008 Danderyds Simförening +0.82 18.04 +1.61
11 Agnes Harlin Emanuelsson 2008 Simklubben Neptun +0.67 18.17 +1.74
12 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyds Simförening +0.88 18.45 +2.02
13 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening +0.72 18.53 +2.10
14 Emilia Rylander 2008 Täby Sim +0.71 18.62 +2.19
15 Stella Burman Kindgren 2008 Simklubben Neptun +0.81 19.16 +2.73
16 Nina Zhang 2008 Täby Sim +0.77 19.30 +2.87
17 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 19.31 +2.88
18 Isabell Wertheim 2008 Täby Sim +0.79 19.33 +2.90
19 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun +0.79 19.39 +2.96
20 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun +0.82 19.48 +3.05
21 Zoe Carderos 2008 Södertälje Simsällskap +0.73 19.58 +3.15
22 Nora Mikalsen 2008 Täby Sim +0.64 19.80 +3.37
23 Elsa Ericsson 2008 Simklubben Neptun +0.75 19.98 +3.55
24 Amy Sterby 2008 Simklubben Neptun +0.82 20.01 +3.58
25 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb +0.80 20.19 +3.76
26 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.86 20.20 +3.77
27 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening +0.77 20.54 +4.11
28 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap +0.72 21.05 +4.62
29 Elly Skalin 2008 Simklubben Neptun +0.87 21.51 +5.08
30 Mira Berg Byström 2008 Älvsjö AIK Simförening -.-- 21.64 +5.21
31 Noa Ek 2008 Södertälje Simsällskap +0.76 21.82 +5.39
31 Smilla Qvarfordt 2008 Simklubben Neptun +0.90 21.82 +5.39
33 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb +0.85 22.08 +5.65
34 Hedda Härning Nilsson 2008 Täby Sim +0.72 22.18 +5.75
35 Freja Hoffert 2008 Täby Sim +0.88 22.46 +6.03
36 Cornelia Orheden 2008 Väsby Simsällskap +0.98 22.58 +6.15
37 Annie Donaldsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.88 22.90 +6.47
38 Isabelle Isufi Berlin 2008 Täby Sim +0.90 23.09 +6.66
39 Alva Björk 2008 Täby Sim +0.87 23.45 +7.02
40 Belina Nord Forssén 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.87 24.18 +7.75
41 Frida Norlin 2008 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 24.21 +7.78
42 Frida Pernbrandt 2008 Simklubben Neptun +0.83 24.38 +7.95
43 Nina Wang 2008 Täby Sim +0.77 24.43 +8.00
44 Alma Lundströmer 2008 Simklubben Neptun +0.95 24.63 +8.20
45 Lovisa Burström 2008 Väsby Simsällskap +1.26 24.84 +8.41
46 Ester von Goës 2008 Täby Sim +0.76 25.25 +8.82
47 Cornelia Sjöberg 2008 Täby Sim -.-- 25.85 +9.42
48 kajsa Averstad Rastner 2008 Älvsjö AIK Simförening +1.13 26.06 +9.63
49 Selma Pfleging 2008 Simklubben Neptun +0.84 26.73 +10.30
50 Agnes Ljungberg 2008 Älvsjö AIK Simförening +0.98 26.78 +10.35
51 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 27.01 +10.58
52 Lisen Skott-Storheden 2008 Simklubben Neptun +0.88 27.76 +11.33
- Karin Flink 2008 Södertörns Simsällskap +0.61 DSQ
- Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 DSQ
- Louise Löfström 2008 Simklubben Neptun +0.76 DSQ
- Hilma Stenbeck 2008 Simklubben Neptun -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 10:41:37
2019-03-23 10:45:06 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Väsby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner