2021-04-20   13:32:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Vilunda Knatte

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Lördag eftermiddag

Document
Resultat
Arena Vilunda Knatte
Arrangör:
Plats: Väsby SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 20, 100m Medley Herrar  - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Bang 2009 Simklubben Neptun +0.76 1:27.42
50m: 40.60
100m: 1:27.42
(46.82)
2 Elton Rosén 2010 Väsby Simsällskap +0.67 1:32.86 +5.44
50m: 41.67
100m: 1:32.86
(51.19)
3 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 1:33.25 +5.83
50m: 42.39
100m: 1:33.25
(50.86)
4 Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening +0.74 1:37.62 +10.20
50m: 45.09
100m: 1:37.62
(52.53)
5 Jhona Netzell rosendahl 2009 Södertörns Simsällskap +0.73 1:41.03 +13.61
50m: 49.20
100m: 1:41.03
(51.83)
6 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap +0.79 1:42.36 +14.94
50m: 51.78
100m: 1:42.36
(50.58)
7 Anton Chubakov 2010 Södertörns Simsällskap +0.73 1:42.74 +15.32
50m: 48.62
100m: 1:42.74
(54.12)
8 Robert Zhang 2009 Simklubben Neptun +0.71 1:43.04 +15.62
50m: 48.29
100m: 1:43.04
(54.75)
9 Anton Thermaenius 2009 Täby Sim +0.74 1:50.98 +23.56
50m: 52.91
100m: 1:50.98
(58.07)
10 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap +0.88 1:52.73 +25.31
50m: 48.04
100m: 1:52.73
(1:04.69)
11 Albin Forsberg 2009 Järfälla Simsällskap +0.99 1:53.99 +26.57
50m: 56.00
100m: 1:53.99
(57.99)
12 Rasmus Larsson 2009 Järfälla Simsällskap +0.85 1:57.26 +29.84
50m: 57.36
100m: 1:57.26
(59.90)
13 Elliot Halldén 2009 Älvsjö AIK Simförening +0.83 1:57.38 +29.96
50m: 56.85
100m: 1:57.38
(1:00.53)
14 Alvin Kopec Öhrström 2009 Järfälla Simsällskap +1.07 1:58.80 +31.38
50m: 56.90
100m: 1:58.80
(1:01.90)
15 Frank Rosén 2009 Simklubben Neptun -.-- 2:01.86 +34.44
50m: 1:00.23
100m: 2:01.86
(1:01.63)
16 David Johansson 2009 Simklubben Neptun +0.69 2:10.87 +43.45
50m: 1:02.11
100m: 2:10.87
(1:08.76)
- simon eriksson 2009 Älvsjö AIK Simförening +0.71 DSQ
- Vilhelm Perrier 2009 Täby Sim +0.85 DSQ
- Marcus Thisner 2009 Järfälla Simsällskap +1.01 DSQ
- hampus Eriksson 2009 Älvsjö AIK Simförening +0.74 DSQ
- Hugo Vallin 2010 Simklubben Neptun +0.90 DSQ
- Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.62 DSQ
- Nils Ekengren 2010 Skuru Idrottsklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 16:44:12
2019-03-23 16:44:36 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Väsby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner