2021-04-22   12:56:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Vilunda Knatte

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Lördag eftermiddag

Document
Resultat
Arena Vilunda Knatte
Arrangör:
Plats: Väsby SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 21, 100m Medley Damer  - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filippa Hanikat 2007 Södertörns Simsällskap +0.77 1:13.73
50m: 33.01
100m: 1:13.73
(40.72)
2 Linn Bengtsson 2007 Järfälla Simsällskap +0.68 1:15.46 +1.73
50m: 35.37
100m: 1:15.46
(40.09)
3 Hanna Melander 2007 Väsby Simsällskap +0.80 1:15.74 +2.01
50m: 35.07
100m: 1:15.74
(40.67)
4 Olivia Elmquist 2007 Järfälla Simsällskap +0.79 1:16.46 +2.73
50m: 35.67
100m: 1:16.46
(40.79)
5 Elsa Svahn 2007 Väsby Simsällskap +0.92 1:16.51 +2.78
50m: 34.13
100m: 1:16.51
(42.38)
6 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun +0.73 1:16.78 +3.05
50m: 35.86
100m: 1:16.78
(40.92)
7 Isabella Westberg 2007 Järfälla Simsällskap +0.70 1:18.19 +4.46
50m: 36.82
100m: 1:18.19
(41.37)
8 Rebecka Barkvall 2007 Danderyds Simförening +0.74 1:19.07 +5.34
50m: 36.94
100m: 1:19.07
(42.13)
9 Emma Alsén 2007 Täby Sim +0.78 1:19.50 +5.77
50m: 37.33
100m: 1:19.50
(42.17)
10 Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap +0.72 1:19.93 +6.20
50m: 36.89
100m: 1:19.93
(43.04)
11 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.75 1:21.04 +7.31
50m: 37.58
100m: 1:21.04
(43.46)
12 Nadja Travar 2007 Södertörns Simsällskap +0.72 1:21.10 +7.37
50m: 38.55
100m: 1:21.10
(42.55)
13 Stina Pedersen 2007 Täby Sim +0.73 1:21.44 +7.71
50m: 37.95
100m: 1:21.44
(43.49)
14 Sofia Bang 2007 Simklubben Neptun +0.74 1:22.01 +8.28
50m: 39.27
100m: 1:22.01
(42.74)
15 Olivia Allert 2007 Täby Sim +0.76 1:22.21 +8.48
50m: 38.03
100m: 1:22.21
(44.18)
16 Hanna Gong 2007 Täby Sim +0.79 1:22.70 +8.97
50m: 39.00
100m: 1:22.70
(43.70)
17 Cornelia Utgren 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.86 1:23.12 +9.39
50m: 38.93
100m: 1:23.12
(44.19)
18 Felicia Berg 2007 Simklubben Neptun +0.65 1:23.60 +9.87
50m: 38.68
100m: 1:23.60
(44.92)
19 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 1:24.41 +10.68
50m: 38.22
100m: 1:24.41
(46.19)
20 Delara Ronquist 2007 Simklubben Neptun +0.56 1:24.76 +11.03
50m: 39.59
100m: 1:24.76
(45.17)
21 Olivia Larsson 2007 Järfälla Simsällskap +0.71 1:25.48 +11.75
50m: 39.81
100m: 1:25.48
(45.67)
22 Ida Osund-Ireland 2007 Täby Sim +0.84 1:26.51 +12.78
50m: 39.93
100m: 1:26.51
(46.58)
23 Linnea Johansson 2007 Järfälla Simsällskap +0.73 1:26.55 +12.82
50m: 41.46
100m: 1:26.55
(45.09)
24 Melissa Klintengren 2007 Södertälje Simsällskap +0.70 1:26.77 +13.04
50m: 38.75
100m: 1:26.77
(48.02)
25 Lovisa Lindberg 2007 Södertörns Simsällskap +0.84 1:26.81 +13.08
50m: 39.94
100m: 1:26.81
(46.87)
26 Freja Löfgren 2007 Södertörns Simsällskap +0.79 1:26.99 +13.26
50m: 39.84
100m: 1:26.99
(47.15)
27 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun +0.74 1:27.85 +14.12
50m: 40.21
100m: 1:27.85
(47.64)
28 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 1:28.54 +14.81
50m: 40.52
100m: 1:28.54
(48.02)
29 Thea  Hollén 2007 Södertörns Simsällskap +0.67 1:29.69 +15.96
50m: 42.21
100m: 1:29.69
(47.48)
30 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim +0.84 1:30.23 +16.50
50m: 43.53
100m: 1:30.23
(46.70)
31 Mia Subotic 2007 Södertörns Simsällskap +0.68 1:30.67 +16.94
50m: 41.57
100m: 1:30.67
(49.10)
32 Hanna Areblad 2007 Väsby Simsällskap +0.84 1:30.88 +17.15
50m: 41.17
100m: 1:30.88
(49.71)
33 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun +0.69 1:31.37 +17.64
50m: 44.18
100m: 1:31.37
(47.19)
34 Ebba Björkén 2007 Väsby Simsällskap +0.70 1:31.54 +17.81
50m: 44.31
100m: 1:31.54
(47.23)
35 Kajsa Henriksson 2007 Järfälla Simsällskap +0.71 1:32.67 +18.94
50m: 43.19
100m: 1:32.67
(49.48)
36 Elvira Sjöblom Hallner 2007 Järfälla Simsällskap +0.81 1:32.95 +19.22
50m: 44.34
100m: 1:32.95
(48.61)
37 Hanna Wickström 2007 Danderyds Simförening +0.75 1:33.06 +19.33
50m: 43.27
100m: 1:33.06
(49.79)
38 Molly Alveskär Lundfeldt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 1:33.16 +19.43
50m: 43.08
100m: 1:33.16
(50.08)
39 Vivyan Wallqvist 2007 Simklubben Neptun +0.93 1:34.07 +20.34
50m: 46.64
100m: 1:34.07
(47.43)
40 Liv Öhrman 2007 Skuru Idrottsklubb +0.87 1:34.43 +20.70
50m: 45.20
100m: 1:34.43
(49.23)
41 Matilda Lobendahl 2007 Spårvägen Simförening +0.77 1:34.97 +21.24
50m: 46.03
100m: 1:34.97
(48.94)
42 Tilda Flodin 2007 Väsby Simsällskap +0.82 1:35.91 +22.18
50m: 44.48
100m: 1:35.91
(51.43)
43 Julia Hellberg 2007 Spårvägen Simförening +0.75 1:36.15 +22.42
50m: 45.56
100m: 1:36.15
(50.59)
44 Smilla Palmborg 2007 Spårvägen Simförening +0.81 1:36.57 +22.84
50m: 45.24
100m: 1:36.57
(51.33)
45 Judit Andersson 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 1:36.87 +23.14
50m: 45.81
100m: 1:36.87
(51.06)
46 Matilda Holmerin 2007 Södertälje Simsällskap +0.68 1:37.48 +23.75
50m: 42.97
100m: 1:37.48
(54.51)
47 Lotta Lande 2007 Södertörns Simsällskap +0.77 1:38.43 +24.70
50m: 45.71
100m: 1:38.43
(52.72)
48 Nora Hodneland 2007 Södertörns Simsällskap +0.87 1:39.18 +25.45
50m: 48.87
100m: 1:39.18
(50.31)
49 Adriana Hamzehnejad 2007 Södertörns Simsällskap +0.73 1:40.03 +26.30
50m: 48.03
100m: 1:40.03
(52.00)
50 Molly Ju 2007 Täby Sim +0.66 1:40.41 +26.68
50m: 49.07
100m: 1:40.41
(51.34)
51 Nora Andreasdotter 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 1:44.15 +30.42
50m: 51.24
100m: 1:44.15
(52.91)
52 Hannah Sommar 2007 Täby Sim +0.95 1:44.93 +31.20
50m: 50.08
100m: 1:44.93
(54.85)
53 Matilda Elofsson 2007 Täby Sim +0.72 1:45.01 +31.28
50m: 49.02
100m: 1:45.01
(55.99)
54 Sabina Mihalache 2007 Skuru Idrottsklubb +0.82 1:45.13 +31.40
50m: 51.43
100m: 1:45.13
(53.70)
55 Denise Sörnäs 2007 Skuru Idrottsklubb +0.83 1:45.55 +31.82
50m: 50.58
100m: 1:45.55
(54.97)
56 Ida Sundbom 2007 Spårvägen Simförening +0.99 1:48.05 +34.32
50m: 47.45
100m: 1:48.05
(1:00.60)
57 Elin Yavuz 2007 Spårvägen Simförening +0.80 1:48.25 +34.52
50m: 52.79
100m: 1:48.25
(55.46)
58 Ellen Johansson 2007 Järfälla Simsällskap +0.74 1:48.54 +34.81
50m: 52.41
100m: 1:48.54
(56.13)
- Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim +0.76 DSQ
- Filippa Lock 2007 Spårvägen Simförening +0.90 DSQ
- Signe Mueller 2007 Simklubben Neptun +0.56 DSQ
- Isabelle Lindstedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- DNS
- Lisa Lo Erlandsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 16:59:36
2019-03-23 17:00:06 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Väsby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner