2021-04-11   16:00:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Vilunda Knatte

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Lördag eftermiddag

Document
Resultat
Arena Vilunda Knatte
Arrangör:
Plats: Väsby SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 23, 200m Medley Damer  - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Milla Wahlund 2006 Väsby Simsällskap +0.84 2:38.16
50m: 34.90
100m: 1:18.24
(43.34)
150m: 2:01.58
(43.34)
200m: 2:38.16
(36.58)
2 Ella Gunnarsson 2006 Södertörns Simsällskap +0.72 2:43.49 +5.33
50m: 35.58
100m: 1:19.04
(43.46)
150m: 2:05.40
(46.36)
200m: 2:43.49
(38.09)
3 Julia Ottosson 2006 Södertörns Simsällskap +0.70 2:45.79 +7.63
50m: 35.11
100m: 1:18.81
(43.70)
150m: 2:04.96
(46.15)
200m: 2:45.79
(40.83)
4 Ella Renholm 2006 Väsby Simsällskap +0.93 2:46.58 +8.42
50m: 35.03
100m: 1:17.69
(42.66)
150m: 2:08.15
(50.46)
200m: 2:46.58
(38.43)
5 Elsa Ekenbäck 2006 Danderyds Simförening +0.79 2:50.65 +12.49
50m: 38.75
100m: 1:23.45
(44.70)
150m: 2:14.39
(50.94)
200m: 2:50.65
(36.26)
6 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap +0.73 2:54.26 +16.10
50m: 37.82
100m: 1:24.65
(46.83)
150m: 2:15.55
(50.90)
200m: 2:54.26
(38.71)
7 Ida Johansson 2006 Väsby Simsällskap +0.69 2:54.37 +16.21
50m: 40.51
100m: 1:22.91
(42.40)
150m: 2:14.75
(51.84)
200m: 2:54.37
(39.62)
8 Rose Li 2006 Täby Sim +0.79 2:55.38 +17.22
50m: 40.31
100m: 1:23.85
(43.54)
150m: 2:16.64
(52.79)
200m: 2:55.38
(38.74)
9 Nea Tiger Armelius 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.99 2:57.56 +19.40
50m: 36.96
100m: 1:22.42
(45.46)
150m: 2:18.37
(55.95)
200m: 2:57.56
(39.19)
10 Vera Wijk 2006 Väsby Simsällskap +0.87 3:00.21 +22.05
50m: 43.32
100m: 1:27.80
(44.48)
150m: 2:22.20
(54.40)
200m: 3:00.21
(38.01)
11 Leia Ångman 2006 Järfälla Simsällskap +1.02 3:04.17 +26.01
50m: 43.76
100m: 1:31.78
(48.02)
150m: 2:24.11
(52.33)
200m: 3:04.17
(40.06)
12 Tindra Funke 2006 Väsby Simsällskap +0.81 3:06.36 +28.20
50m: 42.24
100m: 1:28.23
(45.99)
150m: 2:23.64
(55.41)
200m: 3:06.36
(42.72)
13 Lola Hjort Mowitz 2006 Spårvägen Simförening +0.81 3:07.13 +28.97
50m: 38.64
100m: 1:27.94
(49.30)
150m: 2:24.90
(56.96)
200m: 3:07.13
(42.23)
14 Emelie Bilands 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 3:08.75 +30.59
50m: 44.80
100m: 1:32.33
(47.53)
150m: 2:27.28
(54.95)
200m: 3:08.75
(41.47)
15 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.98 3:09.63 +31.47
50m: 42.48
100m: 1:30.79
(48.31)
150m: 2:28.26
(57.47)
200m: 3:09.63
(41.37)
16 Mikaela Erneholm 2006 Danderyds Simförening +0.83 3:12.43 +34.27
50m: 45.76
100m: 1:35.31
(49.55)
150m: 2:27.93
(52.62)
200m: 3:12.43
(44.50)
17 Julia Anttila 2006 Danderyds Simförening +0.83 3:15.21 +37.05
50m: 41.87
100m: 1:31.12
(49.25)
150m: 2:31.60
(1:00.48)
200m: 3:15.21
(43.61)
18 Deniz Degerbalkan 2006 Täby Sim +0.88 3:16.47 +38.31
50m: 45.89
100m: 1:32.81
(46.92)
150m: 2:33.27
(1:00.46)
200m: 3:16.47
(43.20)
19 Fanny Krekula 2006 Väsby Simsällskap +0.77 3:16.86 +38.70
50m: 43.21
100m: 1:32.79
(49.58)
150m: 2:27.69
(54.90)
200m: 3:16.86
(49.17)
20 Emma Klingh 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.99 3:25.58 +47.42
50m: 45.11
100m: 1:35.63
(50.52)
150m: 2:36.01
(1:00.38)
200m: 3:25.58
(49.57)
21 Elise Blomström 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.93 3:42.91 +1:04.75
50m: 50.57
100m: 1:49.55
(58.98)
150m: 2:51.52
(1:01.97)
200m: 3:42.91
(51.39)
22 Astrid Enbom 2006 Täby Sim +1.01 3:50.69 +1:12.53
50m: 57.80
100m: 1:58.36
(1:00.56)
150m: 3:01.17
(1:02.81)
200m: 3:50.69
(49.52)
- Sheila Hedman 2006 Simklubben Neptun +0.88 DSQ
- Beata Naumburg 2006 Danderyds Simförening +0.80 DSQ
- Danielle Youssef 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.86 DSQ
- Amanda Lindberg 2006 Täby Sim DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 17:24:53
2019-03-23 17:25:17 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Väsby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner