2021-04-20   13:43:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Vilunda Knatte

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4 Söndag eftermiddag

Document
Resultat
Arena Vilunda Knatte
Arrangör:
Plats: Väsby SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 43, 200m Frisim Herrar  - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Casper Rengart 2006 Väsby Simsällskap +0.75 2:18.52
50m: 31.79
100m: 1:07.82
(36.03)
150m: 1:43.57
(35.75)
200m: 2:18.52
(34.95)
2 William Hamilton 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 2:24.70 +6.18
50m: 33.38
100m: 1:10.69
(37.31)
150m: 1:48.13
(37.44)
200m: 2:24.70
(36.57)
3 Anton Lind 2006 Järfälla Simsällskap +0.67 2:28.99 +10.47
50m: 34.34
100m: 1:12.27
(37.93)
150m: 1:50.88
(38.61)
200m: 2:28.99
(38.11)
4 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 2:35.53 +17.01
50m: 36.05
100m: 1:16.33
(40.28)
150m: 1:57.66
(41.33)
200m: 2:35.53
(37.87)
5 Erik Frantz 2006 Väsby Simsällskap +0.75 2:35.78 +17.26
50m: 36.00
100m: 1:16.08
(40.08)
150m: 1:56.87
(40.79)
200m: 2:35.78
(38.91)
6 Elvin Degerbalkan 2006 Täby Sim +0.80 2:36.13 +17.61
50m: 35.76
100m: 1:15.61
(39.85)
150m: 1:56.63
(41.02)
200m: 2:36.13
(39.50)
7 Emil Alsered Fällman 2006 Järfälla Simsällskap +0.73 2:39.14 +20.62
50m: 35.73
100m: 1:17.65
(41.92)
150m: 1:59.40
(41.75)
200m: 2:39.14
(39.74)
8 Alexander Trindade 2006 Simklubben Neptun +0.64 2:40.28 +21.76
50m: 36.49
100m: 1:19.57
(43.08)
150m: 2:02.19
(42.62)
200m: 2:40.28
(38.09)
9 Niklas Nygren 2006 Södertörns Simsällskap +0.83 2:41.21 +22.69
50m: 35.79
100m: 1:17.80
(42.01)
150m: 2:02.59
(44.79)
200m: 2:41.21
(38.62)
10 Eric Fransson 2006 Täby Sim +0.85 2:47.01 +28.49
50m: 36.88
100m: 1:19.71
(42.83)
150m: 2:03.93
(44.22)
200m: 2:47.01
(43.08)
11 Junes Khattab 2006 Väsby Simsällskap +0.81 2:48.60 +30.08
50m: 39.02
100m: 1:22.64
(43.62)
150m: 2:07.41
(44.77)
200m: 2:48.60
(41.19)
12 Elliott Sundström 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 2:52.85 +34.33
50m: 39.89
100m: 1:24.51
(44.62)
150m: 2:09.75
(45.24)
200m: 2:52.85
(43.10)
13 Benedek Kovacs 2006 Väsby Simsällskap +0.79 2:56.90 +38.38
50m: 41.90
100m: 1:27.82
(45.92)
150m: 2:14.50
(46.68)
200m: 2:56.90
(42.40)
14 Vilmer Sundman 2006 Danderyds Simförening +0.79 3:01.23 +42.71
50m: 41.13
100m: 1:27.50
(46.37)
150m: 2:15.47
(47.97)
200m: 3:01.23
(45.76)
15 Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap +0.90 3:02.39 +43.87
50m: 41.42
100m: 1:28.69
(47.27)
150m: 2:16.74
(48.05)
200m: 3:02.39
(45.65)
16 Ryan Zhang 2006 Väsby Simsällskap +0.82 3:03.29 +44.77
50m: 40.23
100m: 1:26.67
(46.44)
150m: 2:15.71
(49.04)
200m: 3:03.29
(47.58)
Grenen officiell:  2019-03-24 16:34:31
2019-03-24 16:34:50 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Väsby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner