2019-11-22   02:56:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  18:43   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 104, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 
Sponsor: Danone 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asger Hvilsom  2007    275          34.22   
  Helsingør Svømmeklub  33.78                 
Max Bendixen  2007    252          35.22   
  Lyngby Svømmeklub  35.15                 
Andreas Bendtsen  2007    246          35.51   
  Helsingør Svømmeklub  35.49                 
Marcus Munk  2007    217          37.02   
  Helsingør Svømmeklub  38.94                 
Anders Rye Gefke  2008    200          38.02   
  Helsingør Svømmeklub  42.81                 
Andreas Frommelt Hertz  2008    179          39.50   
  Helsingør Svømmeklub  43.88                 
Mathias Hemmingsen  2007    170          40.14   
  Lyngby Svømmeklub  45.01                 
Jonathan van der Rijt  2007    169          40.25   
  Frederikssund Svømmeklub  43.68                 
Noah El-Nagdy  2007    164          40.68   
  Hørsholm Svømmeforening  40.84                 
10  Balder H. Mikkelsen  2007    161          40.89   
  Frederikssund Svømmeklub  40.80                 
11  Gustavs Lopacinskis  2009    150          41.87   
  Frederikssund Svømmeklub  43.10                 
12  Victor Rønne  2007    139          42.99   
  Herlev Svømning  42.87                 
13  Nikolaj Bandsholm  2007    123          44.74   
  Hvidovre Svømme Klub  49.80                 
14  Peter Damsø  2007    116          45.65   
  Vest-Brøndby  44.13                 
15  Luca de Masi  2008    89          49.73   
  Helsingør Svømmeklub  59.84                 
16  Tobias Sune Andersen  2008    42          1:03.67   
  Helsingør Svømmeklub                   
 
Løb 104, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2006 
Sponsor: Danone 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valdemar Menck Nielsen  2005    512          27.82   
  Helsingør Svømmeklub  27.21                 
William Ølshøj  2004    474          28.55   
  Sigma Swim Birkerød  28.05                 
Alexander Vergereau  2004    471          28.62   
  Sigma Swim Birkerød  29.90                 
Eigil Sigfusson  2004    468          28.68   
  Helsingør Svømmeklub  27.71                 
Tobias Gammelvind  2004    451          29.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.61                 
Gabriel Elmedyb  2004    450          29.04   
  Herlev Svømning  29.84                 
Lucas Kaavé  2004    449          29.08   
  Hørsholm Svømmeforening  29.63                 
Felix Jönsson  2004    416          29.82   
  Kristianstads SLS  29.42                 
Lucas T. Mortensen  2004    416          29.83   
  Helsingør Svømmeklub  28.83                 
10  Kasper Thorn  2004    415          29.84   
  Lyngby Svømmeklub  30.36                 
11  Villads Arfelt  2004    394          30.36   
  Sigma Swim Birkerød  30.50                 
12  Frederik Lund Hirsbak  2004    393          30.40   
  JGI Svømning  30.96                 
13  Anders Thøgersen  2005    378          30.78   
  Glostrup Svømme Klub  29.50                 
14  Noah Tranum  2004    377          30.82   
  JGI Svømning  29.07                 
15  Marius Kjær Hoelgaard  2004    373          30.91   
  Hvidovre Svømme Klub  31.40                 
16  Magnus Løfquist  2005    371          30.97   
  Sigma Swim Allerød  30.68                 
17  Jeppe Bayer Christensen  2005    362          31.22   
  Herlev Svømning  32.66                 
18  Sebastian Hviid Larsen  2004    360          31.28   
  Hørsholm Svømmeforening  32.78                 
19  Mats Krüger  2004    356          31.41   
  Farum Svømmeklub  31.75                 
20  Andreas Eriksen Tankmar  2004    351          31.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.75                 
21  Alexander Asmussen  2004    346          31.70   
  Frederiksværk Svømmeklub  34.20                 
22  Mads Møller  2005    346          31.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.27                 
23  Mikkel Andersen  2005    344          31.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.45                 
24  Victor Dyrhauge  2004    340          31.89   
  Frederikssund Svømmeklub  32.94                 
25  Anton Rytter Bech  2005    337          31.98   
  Hvidovre Svømme Klub  33.03                 
26  Theodor Wernberg Løvgreen  2005    336          32.03   
  Sigma Swim Allerød  30.73                 
27  Viktor Bernstein  2006    335          32.06   
  Hvidovre Svømme Klub  34.92                 
28  Anton Skov Grell  2004    333          32.10   
  Glostrup Svømme Klub  30.56                 
28  Illia Bulba  2005    333          32.10   
  Hørsholm Svømmeforening  34.08                 
30  Lau Lykke Wennicke  2004    328          32.26   
  Frederikssund Svømmeklub  35.03                 
31  Lukas Holger Pihl Holst  2004    328          32.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.76                 
32  Mads Holger From  2004    324          32.40   
  JGI Svømning  32.41                 
33  Troels Fode  2004    312          32.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.46                 
34  Emil Schmidt  2006    310          32.88   
  Slangerup Svømmeklub  31.73                 
35  Oscar Boyer  2004    298          33.32   
  Sigma Swim Birkerød  31.96                 
36  Asbjørn Nybroe  2006    298          33.33   
  Hvidovre Svømme Klub  34.97                 
37  Magnus Rasmussen  2006    290          33.63   
  Vest-Brøndby  36.59                 
38  Andreas Hammer Dohn  2006    286          33.79   
  Lyngby Svømmeklub  33.52                 
38  Nicklas Reinstrup  2006    286          33.79   
  Helsingør Svømmeklub  34.88                 
40  Rodi Cetinkaya  2006    283          33.91   
  Vest-Brøndby  34.81                 
41  Sofus Norby Larsson  2004    279          34.05   
  Herlev Svømning  35.96                 
42  Jacob Olsson  2006    271          34.40   
  Kristianstads SLS  33.01                 
43  Mikkel Retbøll-Bauer  2006    270          34.43   
  Hørsholm Svømmeforening  35.09                 
44  Mads Naver  2004    268          34.53   
  Sigma Swim Allerød  35.69                 
45  Mathias Toft Cortsen  2005    259          34.91   
  Herlev Svømning  34.20                 
46  Mauritz Otzen  2005    258          34.95   
  Vest-Brøndby  36.82                 
47  Patrick Lind  2004    258          34.98   
  Helsingør Svømmeklub  34.27                 
47  Victor Bornemann  2004    258          34.98   
  Sigma Swim Allerød  33.61                 
49  Gabriel Ekelund  2006    249          35.36   
  Kristianstads SLS  33.84                 
50  Gustav R. Christiansen  2006    248          35.40   
  Hørsholm Svømmeforening  36.18                 
51  Alexander Nørby  2006    248          35.43   
  Hørsholm Svømmeforening  34.52                 
52  Josef Shukri  2006    245          35.59   
  Vest-Brøndby  34.81                 
53  Hugo Haakansson  2006    227          36.48   
  Vest-Brøndby  35.71                 
54  Erik Rasmussen  2006    216          37.09   
  Vest-Brøndby  36.18                 
55  William Leander Agerskov  2004    216          37.10   
  Sigma Swim Allerød  39.36                 
56  Jonas Holm Clausen  2006    207          37.64   
  Helsingør Svømmeklub  37.97                 
57  Mads Emil Christiansen  2006    205          37.74   
  Lyngby Svømmeklub  34.94                 
58  Malte Ljunggren  2006    187          38.92   
  Kristianstads SLS  39.46                 
59  Alexander Hartvigsen  2006    183          39.16   
  Lyngby Svømmeklub  39.13                 
60  Jens Christian Koefoed  2006    159          41.05   
  Helsingør Svømmeklub  43.53                 
61  Linus Svensson  2005    151          41.75   
  Kristianstads SLS  39.62                 
62  Victor Enemark Cruse  2004    132          43.69   
  Frederikssund Svømmeklub  48.07                 
63  Ozzy Melin  2006    119          45.26   
  Kristianstads SLS  45.40                 
Linus Heinrichsen  2006              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  33.22                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark