2019-11-14   07:31:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 113 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 113 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  12:43   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 113, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2006 
Sponsor: Estivo Travel 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Kroos  2004    501  37.25  1:17.86  1:58.98    2:39.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:30.26                 
                     
Tobias Rosengaard  2005    499  37.48  1:18.55  1:59.68    2:39.63   
  Sigma Swim Birkerød  2:29.56                 
                     
Michael Halck  2004    452  37.75  1:19.80  2:03.04    2:44.95   
  Lyngby Svømmeklub  2:49.21                 
                     
Anders K. Kortegaard  2004    440  38.11  1:20.21  2:03.55    2:46.54   
  JGI Svømning  2:31.88                 
                     
Phillip Niemann Madsen  2004    440  37.86  1:19.46  1:23.35    2:46.54   
  Lyngby Svømmeklub  2:39.94                 
                     
Daniel Bornhøft Nielsen  2004    405  38.46  1:22.62  2:06.62    2:51.12   
  Vest-Brøndby  2:48.06                 
                     
Jacob Olsson  2006    405  40.10  1:25.53  2:09.53    2:51.18   
  Kristianstads SLS  2:50.80                 
                     
Mads Liechti  2004    404  32.26  39.82  1:18.71    2:51.28   
  Sigma Swim Birkerød  2:42.42                 
                     
Morten Lindblom Andersen  2005    403  37.95  1:21.90  2:06.56    2:51.39   
  Hillerød Svømmeklub  2:46.57                 
                     
10  Mikkel Andersen  2005    391  39.97  1:24.36  2:08.62    2:53.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:47.14                 
                     
11  Aksel Thuesen Güsmer  2006    389  40.00  1:24.70  2:08.94    2:53.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:53.44                 
                     
12  Alexander Vergereau  2004    376  38.12  1:22.52  2:09.91    2:55.46   
  Sigma Swim Birkerød  3:12.75                 
                     
13  Mads Naver  2004    365  39.81  1:23.41  2:10.10    2:57.13   
  Sigma Swim Allerød  2:48.12                 
                     
14  Mads Møller  2005    365  41.02  1:25.57  2:12.47    2:57.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:57.77                 
                     
15  Victor Dyrhauge  2004    354  40.95  1:27.79  2:14.08    2:58.99   
  Frederikssund Svømmeklub  2:55.59                 
                     
16  Magnus Tullberg  2005    354  26.20  41.58  1:27.84    2:59.04   
  Sigma Swim Birkerød  3:05.18                 
                     
17  Oliver Lassen  2005    344  38.15  1:24.10  2:11.44    3:00.64   
  Sigma Swim Birkerød  2:56.98                 
                     
18  Theodor Møller  2005    333  41.88  1:25.55  1:29.40    3:02.72   
  Vest-Brøndby  2:52.70                 
                     
19  Mauritz Otzen  2005    321  43.50  1:30.46  2:18.43    3:04.88   
  Vest-Brøndby  2:59.50                 
                     
20  Axel Wergeland  2006    308  41.91  1:30.30  2:19.43    3:07.39   
  Simklubben Lödde  3:08.79                 
                     
21  William Leander Agerskov  2004    300  41.51  1:27.91  2:19.37    3:09.20   
  Sigma Swim Allerød  3:42.03                 
                     
22  Carl Emil Ljungdahl  2006    299  42.22  1:29.80  2:20.31    3:09.22   
  Vest-Brøndby  3:03.12                 
                     
23  Mads Emil Christiansen  2006    296  37.12  44.19  1:04.87    3:10.02   
  Lyngby Svømmeklub  3:04.82                 
                     
24  Bertram Olesen  2005    294  41.14  1:30.63  2:20.03    3:10.31   
  Frederikssund Svømmeklub  3:09.25                 
                     
25  Erik Rasmussen  2006    290  44.31  1:33.74  2:24.32    3:11.22   
  Vest-Brøndby  3:10.41                 
                     
26  Malte Ljunggren  2006    285  44.76  1:34.02  2:25.05    3:12.47   
  Kristianstads SLS  3:18.69                 
                     
27  Gustav Steen Andersen  2006    282  27.96  33.70  44.97    3:12.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:29.07                 
                     
28  Nicklas Reinstrup  2006    276  42.99  1:33.21  2:24.27    3:14.37   
  Helsingør Svømmeklub  3:18.42                 
                     
29  Anders Thøgersen  2005    271  43.61  1:34.14  1:35.91    3:15.59   
  Glostrup Svømme Klub  3:13.37                 
                     
30  Asbjørn Nybroe  2006    266  43.43  1:34.44  2:24.67    3:16.73   
  Hvidovre Svømme Klub  3:18.43                 
                     
31  Andreas Velschow Malmolin  2005    258  42.89  1:33.20  2:25.36    3:18.81   
  Farum Svømmeklub  3:18.39                 
                     
32  Jacob Koch Larsen  2006    255  45.76  1:37.79  2:27.62    3:19.63   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:06.40                 
                     
33  Rodi Cetinkaya  2006    238  45.51  1:20.49  1:37.75    3:24.24   
  Vest-Brøndby  3:15.01                 
                     
34  Marcus Hammergart  2006    235  48.06  1:40.61  2:36.33    3:25.00   
  Lyngby Svømmeklub  3:40.22                 
                     
35  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005    227  45.44  1:38.57  2:35.31    3:27.56   
  Hillerød Svømmeklub  3:11.03                 
                     
36  Karl Korfix Barlebo  2006    226  47.64  1:41.86  2:37.39    3:27.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:45.25                 
                     
37  Gustav R. Christiansen  2006    218  46.06  1:39.18  2:35.26    3:30.37   
  Hørsholm Svømmeforening  3:20.39                 
                     
38  Magnus Steen Andersen  2006    200  28.25  33.55  42.84    3:36.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:29.09                 
                     
39  Halfdan Dahl Jespersen  2006    181  51.34  1:48.52  2:46.55    3:43.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:26.41                 
                     
Tristan Jensen  2006              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:37.94                 
                     
Gabriel Elmedyb  2004              DSQ  På ryggen eft 50m 
  Herlev Svømning  2:51.88                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark