2019-11-11   23:24:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  14:55   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 120, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2006 
Sponsor: HOME 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Noah Tranum  2004    380  32.28  1:09.42  1:50.14    2:33.88   
  JGI Svømning  2:27.24                 
                     
Theodor Møller  2005    290  35.84  1:18.72  2:04.34    2:48.42   
  Vest-Brøndby  2:47.12                 
                     
Mads Møller  2005    277  35.59  1:19.65  2:06.16    2:51.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:45.70                 
                     
Bertram T. Aunsholm  2004    275  36.29  1:21.03  2:06.31    2:51.34   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Daniel Bornhøft Nielsen  2004    274  35.46  1:18.07  2:03.73    2:51.61   
  Vest-Brøndby  2:45.68                 
                     
Anton Skov Grell  2004    270  37.48  1:21.01  2:06.98    2:52.52   
  Glostrup Svømme Klub  2:38.37                 
                     
Gustav Steen Andersen  2006    254  38.38  1:23.06  2:10.07    2:56.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:12.31                 
                     
Troels Fode  2004    252          2:56.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:45.66                 
                     
Marius Kjær Hoelgaard  2004    236  33.69  1:15.78  2:04.75    3:00.36   
  Hvidovre Svømme Klub  2:46.33                 
                     
10  Aksel Thuesen Güsmer  2006    235          3:00.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:45.00                 
                     
11  Emil Schmidt  2006    234  37.15  1:23.17  2:12.21    3:00.93   
  Slangerup Svømmeklub  3:12.11                 
                     
12  Anders Thøgersen  2005    218  37.03  1:20.79  2:12.09    3:05.09   
  Glostrup Svømme Klub  2:43.80                 
                     
13  Ted Nilsson  2006    201          3:10.34   
  Simklubben Lödde                   
                     
14  Mads Holger From  2004    185  34.52  55.31  1:19.27    3:15.45   
  JGI Svømning                   
                     
15  Mads Emil Christiansen  2006    164  41.82  1:32.80  2:27.71    3:23.49   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark