2019-11-14   08:09:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  16:49   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Lindblom  2000    624  33.21  1:10.94  1:50.85    2:28.17   
  Landskrona Simsällskap  2:22.58                 
                     
Bengt Vang  1999    622  32.63  1:09.87  1:49.26    2:28.32   
  Oslo Idrettslag  2:27.43                 
                     
Lasse Kriegel Skovrup  1998    556  34.76  1:14.23  1:54.50    2:33.98   
  Farum Svømmeklub  2:29.54                 
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Bak Jensen  2002    539  35.29  1:13.77  1:55.33    2:35.63   
  Helsingør Svømmeklub  2:30.27                 
                     
Harald Wiehe Struberg  2003    442  37.54  1:19.75  2:04.76    2:46.26   
  Herlev Svømning  2:39.85                 
                     
Casper Svärd  2001    432  35.38  1:16.91  2:02.84    2:47.52   
  Landskrona Simsällskap  2:32.90                 
                     
Nicolai Therkelsen  2003    420  37.48  1:20.97  2:05.15    2:49.13   
  Svømmeklubben Laksen  2:38.75                 
                     
Nils Wergeland  2002    416  37.71  1:20.56  2:04.94    2:49.60   
  Simklubben Lödde  2:51.72                 
                     
August Kvalheim  2001    392  37.59  1:21.98  2:06.43    2:52.94   
  Oslo Idrettslag  2:52.50                 
                     
William S. Michaelsen  2001    380  39.62  1:24.76  2:10.02    2:54.82   
  Frederikssund Svømmeklub  2:40.29                 
                     
Ahmed Sadoon  2002    379  37.17  1:20.60  2:07.06    2:55.03   
  Kristianstads SLS  2:43.80                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark