2019-11-17   07:55:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  03 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  17:05   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    573  32.24  1:05.58  1:40.36    2:14.74   
  Vest-Brøndby  2:04.19                 
                     
Hampus Svensson  1999    546  30.11  1:03.76  1:40.78    2:16.92   
  Landskrona Simsällskap  2:07.06                 
                     
Casper Davidsen  1999    414  36.59  1:13.83  1:51.92    2:30.14   
  Vest-Brøndby  2:09.78                 
                     
 
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Hansen  2001    557  32.40  1:06.82  1:42.36    2:16.02   
  Slagelse Svømmeklub  2:08.25                 
                     
Christoffer Dellhede  2001    541  31.44  1:05.02  1:40.52    2:17.31   
  Landskrona Simsällskap  2:02.88                 
                     
Nils Wergeland  2002    501  32.87  1:08.93  1:45.76    2:20.85   
  Simklubben Lödde  2:16.76                 
                     
Harry Petersson  2002    489  33.08  1:08.29  1:45.05    2:22.01   
  Kristianstads SLS  2:19.68                 
                     
Johan Heeno Rasmussen  2002    485  34.20  1:10.54  1:47.69    2:22.41   
  Helsingør Svømmeklub  2:12.99                 
                     
Nicolai Therkelsen  2003    446  33.58  1:10.41  1:48.59    2:26.42   
  Svømmeklubben Laksen  2:20.80                 
                     
Daniel Didriksen  2002    439  33.82  1:11.35  1:49.63    2:27.17   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:23.03                 
                     
Tomislav Corluka  2003    369  36.15  1:15.90  1:56.11    2:35.94   
  Kristianstads SLS  2:29.37                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark