2019-11-14   07:42:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  03 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  17:33   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jesper Björk  1993    727  26.04        55.39   
  Helsingborgs Simsällskap  53.04                 
                     
Lars Thor Sørensen  1999    545  28.23        1:00.96   
  Vest-Brøndby  56.97                 
                     
Bengt Vang  1999    511  28.45        1:02.29   
  Oslo Idrettslag  1:00.64                 
                     
Joel Johnsson  2000    389  30.50        1:08.24   
  Kristianstads SLS  1:06.85                 
                     
 
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Adam Fedorcsak  2001    616  27.54        58.54   
  Oslo Idrettslag  57.69                 
                     
Villads Bomholt Larsen  2001    592  27.86        59.31   
  Helsingør Svømmeklub  57.42                 
                     
Matthias Hansen  2001    565  28.49        1:00.25   
  Slagelse Svømmeklub  57.69                 
                     
Jonas Hansen  2001    563  28.46        1:00.31   
  Slagelse Svømmeklub  59.71                 
                     
Ian Hangård  2002    560  28.02        1:00.42   
  Simklubben Lödde  59.73                 
                     
Tobias Daniel Larsen  2001    533  28.72        1:01.44   
  Slagelse Svømmeklub  59.87                 
                     
Asbjørn Floor-Bøjden  2002    506  28.86        1:02.50   
  Vest-Brøndby  58.66                 
                     
Frederik Emil Bækgaard  2002    421  30.54        1:06.46   
  Vest-Brøndby  1:00.93                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark