2019-11-22   04:11:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:25   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Aavang Brendstrup  2000    671  31.10  1:03.38  1:36.64    2:09.04  Deltager ikke i finalen 
  JGI Svømning  2:06.32                 
                     
Andrea Paaske  2001    651  30.06  1:02.91  1:36.94    2:10.35  Deltager ikke i finalen 
  JGI Svømning  2:02.70                 
                     
Sofie Nielsen  2001    630  30.81  1:03.98  1:38.33    2:11.75   
  Slagelse Svømmeklub  2:06.54                 
                     
Helena Hvid Hansen  2001    604  25.17  1:02.15  1:05.51    2:13.60   
  Helsingør Svømmeklub  2:12.47                 
                     
Marina Nissen Jakobsen  2000    579  30.80  1:04.79  1:40.30    2:15.49   
  Hørsholm Svømmeforening  2:10.43                 
                     
Freja A. Skov  2000    572  31.55  1:06.24  1:41.16    2:16.09  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  2:15.14                 
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    550  31.55  1:06.45  1:42.42    2:17.87  Deltager ikke i finalen 
  JGI Svømning  2:09.59                 
                     
Elin Johannesson  1999    546  31.43  1:05.66  1:42.27    2:18.16   
  Landskrona Simsällskap  2:09.52                 
                     
Frederikke Mertins  2000    511  31.75  1:06.76  1:43.92    2:21.26  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:16.99                 
                     
10  Malene Fjeldstad  2000    494  20.54  42.81  1:08.75    2:22.84   
  Oslo Idrettslag  2:13.01                 
                     
11  Stine Eskebo Nielsen  2001    485  32.21  1:09.03  1:45.68    2:23.74   
  Vest-Brøndby  2:17.87                 
                     
12  Ida Lykke Wennicke  2001    461  33.21  1:09.88  1:48.82    2:26.23   
  Frederikssund Svømmeklub  2:20.52                 
                     
 
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2004 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Maria Thorsen  2004    608  23.22  46.85  1:04.16    2:13.30   
  Helsingør Svømmeklub  2:14.11                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    602  30.89  1:04.76  1:39.69    2:13.74   
  JGI Svømning  2:06.97                 
                     
Freja Stenbækgård  2003    599  31.13  1:05.66  1:41.50    2:13.97   
  Helsingør Svømmeklub  2:16.78                 
                     
Mathilde Menck Nielsen  2002    598  27.49  54.29  1:04.25    2:14.04   
  Helsingør Svømmeklub  2:13.94                 
                     
Johanne Baes Aaholst  2004    582  32.13  58.32  1:07.24    2:15.27   
  Hillerød Svømmeklub  2:14.03                 
                     
Lærke Schelde-Mollerup  2003    574  31.51  1:05.89  1:41.16    2:15.91   
  JGI Svømning  2:07.43                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    564  31.57  1:06.12  1:41.59    2:16.70   
  Vest-Brøndby  2:08.55                 
                     
Mie Bidsted Hansen  2003    561  22.59  51.27  1:06.24    2:16.96   
  Hvidovre Svømme Klub  2:11.80                 
                     
Julie Fornasari  2003    548  32.10  1:07.61  1:43.14    2:18.02   
  Oslo Idrettslag  2:15.10                 
                     
10  Olivia Ida Madsen  2003    527  32.36  1:08.45  1:43.76    2:19.82   
  Helsingør Svømmeklub  2:19.96                 
                     
11  Linnea Hietala  2004    516  32.52  1:08.00  1:44.07    2:20.77   
  Helsingør Svømmeklub  2:16.37                 
                     
12  Ida Hebeltoft  2003    514  23.16  55.90  1:09.06    2:20.97   
  Herlev Svømning  2:23.36                 
                     
13  Emilie Paus  2002    507  31.73  1:07.10  1:44.51    2:21.66   
  Oslo Idrettslag  2:27.53                 
                     
14  Pil Sylvander  2003    506  31.66  1:07.77  1:45.25    2:21.76   
  Helsingør Svømmeklub  2:23.00                 
                     
15  Anna-Luisa Permarker  2002    479  31.56  1:07.79  1:45.80    2:24.36   
  Kristianstads SLS  2:20.40                 
                     
16  Luna Trojlsgaard  2004    475  33.15  1:10.03  1:48.27    2:24.75   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:26.26                 
                     
17  Line Thode Møller  2004    452  32.43  1:10.14  1:48.95    2:27.12   
  Farum Svømmeklub  2:25.89                 
                     
18  Mia Krüger  2002    449  34.66  1:07.50  1:11.58    2:27.46   
  Farum Svømmeklub  2:27.78                 
                     
19  Elena Westmark Holm  2003    446  33.45  1:11.23  1:49.63    2:27.87   
  Hørsholm Svømmeforening  2:24.53                 
                     
20  Cassandra G. Nygaard  2003    438  33.92  1:11.32  1:50.64    2:28.69   
  Sigma Swim Allerød  2:16.76                 
                     
21  Frederikke Elster  2004    430  34.67  1:13.43  1:52.41    2:29.62   
  Lyngby Svømmeklub  2:36.52                 
                     
22  Amalie Kolstrup-Timm  2003    428  33.25  1:11.30  1:50.64    2:29.82   
  Helsingør Svømmeklub  2:26.63                 
                     
23  Anne Sofie Devantier  2004    428  33.09  1:11.54  1:50.19    2:29.85   
  Hvidovre Svømme Klub  2:32.61                 
                     
24  Kaya Vennick Haugbølle  2004    421  34.27  1:12.85  1:51.87    2:30.66   
  Hørsholm Svømmeforening  2:29.39                 
                     
25  Sille Andersen  2003    415  20.37  41.69  1:12.92    2:31.44   
  Frederikssund Svømmeklub  2:23.61                 
                     
26  Sarah Holm Clausen  2004    408  34.20  1:12.87  1:53.19    2:32.28   
  Farum Svømmeklub  2:25.82                 
                     
27  Tilde Klehn  2004    404  34.71  1:13.21  1:53.25    2:32.81   
  Simklubben Lödde  2:28.84                 
                     
28  Kristine G. Skjærbæk  2004    375  34.66  1:14.25  1:55.43    2:36.64   
  Helsingør Svømmeklub  2:34.58                 
                     
29  Caja Cederblad Larsen  2004    337  35.25  1:16.19  1:58.78    2:42.29   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
30  Camille Hvid Ravnholt  2003    332  22.64  52.02  1:17.77    2:43.02   
  Frederikssund Svømmeklub  2:28.16                 
                     
31  Emma F. Rouse  2004    327  35.97  1:16.72  2:00.43    2:43.97   
  Helsingør Svømmeklub  2:37.13                 
                     
32  Amalie Klitten  2004    319  36.25  1:17.97  1:52.00    2:45.24   
  Hillerød Svømmeklub  2:40.29                 
                     
33  Laura Sonne Steen  2004    300  37.30  1:18.79      2:48.75   
  Hvidovre Svømme Klub  2:55.43                 
                     
Ida Lund Järund  2003              DSQ  Tyvstart 
  Frederiksværk Svømmeklub  2:22.99                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark