2019-12-15   16:38:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  11:12   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    572  32.61  1:14.53  1:57.84    2:31.87   
  Hvidovre Svømme Klub  2:22.95                 
                     
Freja A. Skov  2000    543  32.16  1:11.39  1:58.66    2:34.56   
  Helsingør Svømmeklub  2:26.89                 
                     
Elin Johannesson  1999    512  33.40  1:14.83  2:03.69    2:37.58   
  Landskrona Simsällskap  2:31.25                 
                     
Laura Lange  2001    504  32.29  1:15.10  2:02.15    2:38.39   
  Hvidovre Svømme Klub  2:34.01                 
                     
Frederikke Mertins  2000              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  2:27.53                 
                     
Asta H Jensen  2000              DSQ  Afslut på mave v100m 
  Frederiksværk Svømmeklub  2:54.53                 
                     
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2002-2004 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    605  33.06  1:10.86  1:54.81    2:29.09   
  JGI Svømning  2:19.62                 
                     
Olivia Jarl Halvarsson  2003    547  33.53  1:12.20  1:57.30    2:34.21   
  Kristianstads SLS  2:32.90                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    510  35.03  1:15.61  2:02.73    2:37.76   
  Vest-Brøndby  2:24.31                 
                     
Amanda Hietala  2002    468  35.47  1:18.94  2:04.07    2:42.38   
  Helsingør Svømmeklub  2:33.79                 
                     
Anna-Luisa Permarker  2002    453  34.56  1:11.33  1:18.56    2:44.10   
  Kristianstads SLS  2:36.63                 
                     
Frida Jarl Halvarsson  2003    442  36.97  1:06.28  1:19.39    2:45.48   
  Kristianstads SLS  2:42.50                 
                     
Isabel Smideberg  2004    430  24.30  50.33  1:05.02    2:46.97   
  Simklubben Lödde  2:38.85                 
                     
Elena Westmark Holm  2003    424  27.94  32.78  58.63    2:47.77  Deltager ikke i finalen 
  Hørsholm Svømmeforening  2:42.14                 
                     
Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003    412  23.43  1:11.85  1:20.69    2:49.37   
  Helsingør Svømmeklub  2:43.82                 
                     
10  Amalie Kolstrup-Timm  2003    403  34.61  1:19.04  2:08.91    2:50.63   
  Helsingør Svømmeklub  2:45.76                 
                     
11  Kaya Vennick Haugbølle  2004    397  33.81  1:23.22  2:13.93    2:51.55   
  Hørsholm Svømmeforening  2:53.80                 
                     
12  Camille Hvid Ravnholt  2003    315  20.62  25.58  1:22.32    3:05.28   
  Frederikssund Svømmeklub  2:45.12                 
                     
13  Caja Cederblad Larsen  2004    305  40.27  1:27.89  2:23.76    3:07.29   
  Hvidovre Svømme Klub  3:28.96                 
                     
14  Mathilde Syberg Glud  2004    301  38.46  2:21.11  3:08.08    3:08.08   
  Helsingør Svømmeklub  3:01.94                 
                     
15  Lise Elton Jokumsen  2004    249  44.66  1:36.61  2:33.30    3:20.26   
  Hillerød Svømmeklub  3:13.29                 
                     
16  Emma Martinsson  2004    248  42.36  1:36.75  2:30.62    3:20.50   
  Simklubben Lödde  3:10.12                 
                     
17  Mille Dige From  2004    175  46.00  1:42.28  2:51.95    3:45.47   
  Hørsholm Svømmeforening  3:41.03                 
                     
Julia Nilsson  2004              DNS   
  Simklubben Lödde                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark