2019-11-20   16:23:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  03 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Greve  1998    646  31.81        1:06.04   
  Farum Svømmeklub  1:02.03                 
                     
Bengt Vang  1999    578  32.64        1:08.51   
  Oslo Idrettslag  1:06.68                 
                     
Casper Davidsen  1999    516  34.14        1:11.18   
  Vest-Brøndby  1:04.67                 
                     
Emil Hassling  2000    515  33.99        1:11.21   
  Landskrona Simsällskap  1:05.87                 
                     
Lucas Lindblom  2000    514  33.63        1:11.25   
  Landskrona Simsällskap  1:07.33                 
                     
Lucas Hoffmann  2000    448  34.54        1:14.61  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  1:07.86                 
                     
 
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linus Kahl  2001    574  33.32        1:08.67   
  Landskrona Simsällskap  1:00.87                 
                     
Oliver Bak Jensen  2002    519  34.07        1:11.01   
  Helsingør Svømmeklub  1:08.88                 
                     
Ahmed Sadoon  2002    497  32.66        1:12.06   
  Kristianstads SLS  1:09.81                 
                     
Harald Wiehe Struberg  2003    471  33.59        1:13.37   
  Herlev Svømning  1:13.97                 
                     
Elias Rought  2003    467  34.74        1:13.57   
  Slagelse Svømmeklub  1:08.83                 
                     
Asger Johansen  2003    463  34.04        1:13.76   
  Glostrup Svømme Klub  1:08.92                 
                     
Anders Eide Haugholt  2002    455  34.54        1:14.23   
  Oslo Idrettslag  1:13.24                 
                     
Casper Svärd  2001    454  33.76        1:14.25   
  Landskrona Simsällskap  1:09.41                 
                     
William S. Michaelsen  2001    407  35.62        1:17.04  Deltager ikke i finalen 
  Frederikssund Svømmeklub  1:11.43                 
                     
10  Carl Magnus Krievs  2002    399  35.94        1:17.54   
  Vest-Brøndby  1:13.21                 
                     
11  Mathias Parkhøi  2003    397  36.31        1:17.64   
  Hvidovre Svømme Klub  1:16.92                 
                     
12  Jakob Bjerg Snekkersten  2003    384  36.22        1:18.55   
  Helsingør Svømmeklub  1:13.66                 
                     
13  Tobias Davidsen  2003    348  36.90        1:21.16   
  Vest-Brøndby  1:13.88                 
                     
14  Hampus Erdös  2003    310  37.65        1:24.31   
  Simklubben Lödde  1:28.29                 
                     
15  Joachim L Andersen  2003    307  39.93        1:24.61   
  Slagelse Svømmeklub  1:18.10                 
                     
16  Daniel Mir  2003    244  41.48        1:31.28   
  Slagelse Svømmeklub  1:20.14                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark