2019-11-14   06:59:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  03 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  11:00   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    523  32.59  1:07.62  1:43.44    2:18.84   
  Vest-Brøndby  2:04.19                 
                     
Casper Davidsen  1999    444  34.80  1:11.41  1:49.14    2:26.70   
  Vest-Brøndby  2:09.78                 
                     
Hampus Svensson  1999    441  33.29  1:10.43  1:48.93    2:26.99   
  Landskrona Simsällskap  2:07.06                 
                     
 
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Hansen  2001    530  32.33  1:07.84  1:43.72    2:18.23   
  Slagelse Svømmeklub  2:08.25                 
                     
Johan Heeno Rasmussen  2002    482  33.12  1:08.36  1:45.55    2:22.70   
  Helsingør Svømmeklub  2:12.99                 
                     
Nils Wergeland  2002    479  33.10  1:10.07  1:47.03    2:23.04   
  Simklubben Lödde  2:16.76                 
                     
Christoffer Dellhede  2001    459  33.93  1:10.19  1:48.28    2:25.03   
  Landskrona Simsällskap  2:02.88                 
                     
Harry Petersson  2002    457  33.67  1:09.85  1:47.31    2:25.30   
  Kristianstads SLS  2:19.68                 
                     
Daniel Didriksen  2002    442  34.54  1:12.55  1:51.19    2:26.83   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:23.03                 
                     
Nicolai Therkelsen  2003    425  35.06  1:12.47  1:51.02    2:28.81   
  Svømmeklubben Laksen  2:20.80                 
                     
Oscar Cleemann  2003    416  33.61  1:11.39  1:51.09    2:29.92  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:21.82                 
                     
Gustav Haugård Hansen  2002    410  34.57  1:12.88  1:51.62    2:30.55  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:48.53                 
                     
10  Xander Pontoppidan  2003    391  35.75  1:13.90  1:53.30    2:32.99  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:25.85                 
                     
11  Tomislav Corluka  2003    357  36.35  1:16.44  1:57.54    2:37.73   
  Kristianstads SLS  2:29.37                 
                     
12  Herman Modig  2003    323  37.72  1:18.85  2:01.61    2:43.10   
  Kristianstads SLS  2:35.39                 
                     
13  Marcus Appel  2003    271  40.73  1:24.94  2:10.02    2:52.87   
  Frederikssund Svømmeklub  2:54.15                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark