2019-11-19   13:23:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  03 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  11:14   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 27, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-2000 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Sjödin  1986    615  28.34  1:02.40  1:41.82    2:14.00  Deltager ikke i finalen 
  Simklubben Neptun  1:58.02                 
                     
Emil Hassling  2000    613  28.84  1:04.63  1:42.33    2:14.19   
  Landskrona Simsällskap  2:03.83                 
                     
Lucas Lindblom  2000    489  30.34  1:11.09  1:50.54    2:24.66   
  Landskrona Simsällskap  2:16.13                 
                     
 
Løb 27, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linus Kahl  2001    600  28.35  1:04.00  1:42.53    2:15.10   
  Landskrona Simsällskap  1:59.40                 
                     
Magnus Belsvik  2002    590  29.23  1:05.82  1:45.20    2:15.92   
  Oslo Idrettslag  2:23.38                 
                     
Adam Fedorcsak  2001    564  28.63  1:03.88  1:44.99    2:17.90  Deltager ikke i finalen 
  Oslo Idrettslag  2:14.00                 
                     
William Houen  2001    556  29.43  1:05.68  1:46.72    2:18.57  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  2:11.26                 
                     
Isac Lieng  2002    543  30.49  1:09.72  1:48.02    2:19.71   
  Oslo Idrettslag  2:22.95                 
                     
Frederik Jørgensen  2003    484  30.67  1:08.86  1:51.67    2:25.10   
  Farum Svømmeklub  2:26.09                 
                     
Mads Lind  2002    465  30.28  1:10.32  1:54.87    2:27.07  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:27.33                 
                     
Mathias Parkhøi  2003    450  32.02  1:12.03  1:56.23    2:28.73  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:24.72                 
                     
Carl Magnus Krievs  2002    440  30.66  1:10.37  1:55.37    2:29.83   
  Vest-Brøndby  2:24.64                 
                     
10  Oskar Skov Grell  2002    439  30.14  1:11.49  1:56.50    2:29.99   
  Glostrup Svømme Klub  2:27.65                 
                     
11  Elias Rought  2003    437  32.74  1:13.48  1:55.59    2:30.12   
  Slagelse Svømmeklub  2:21.77                 
                     
12  William S. Michaelsen  2001    435  31.36  1:12.46  1:55.40    2:30.36  Deltager ikke i finalen 
  Frederikssund Svømmeklub  2:20.49                 
                     
13  Johan Heeno Rasmussen  2002    408  30.70  1:09.43  1:57.36    2:33.58  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  2:18.78                 
                     
14  Anders Eide Haugholt  2002    395  31.27  1:15.49  1:58.75    2:35.27  Deltager ikke i finalen 
  Oslo Idrettslag  2:27.41                 
                     
15  Peter Holm  2003    392  32.31  1:14.84  2:00.20    2:35.74   
  Herlev Svømning  2:45.21                 
                     
16  Oliver Bak Jensen  2002    383  34.37  1:19.09  1:59.18    2:36.94  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  2:25.98                 
                     
17  Hampus Erdös  2003    380  33.97  1:16.71  2:04.42    2:37.27   
  Simklubben Lödde  2:35.27                 
                     
18  Joachim L Andersen  2003    321  35.68  1:17.61  2:06.43    2:46.40   
  Slagelse Svømmeklub  2:33.39                 
                     
19  Daniel Mir  2003    321  34.01  1:14.51  2:08.12    2:46.43   
  Slagelse Svømmeklub  2:35.95                 
                     
20  Carl-Johan Bødtker  2003    320  35.83  1:21.60  2:09.76    2:46.59   
  Hørsholm Svømmeforening  2:36.30                 
                     
21  Oliver Pavkovic  2001    295  34.70  1:19.78  2:12.36    2:51.06   
  Kristianstads SLS  2:41.57                 
                     
22  Marcus Appel  2003    253  41.44  1:26.04  2:19.18    3:00.23   
  Frederikssund Svømmeklub  2:58.68                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark