2019-10-23   17:26:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  19:42   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 107, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 
Sponsor: Jacob Ernst Food 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silje Juul Kjeldsen  2008    315          43.20   
  Slagelse Svømmeklub  42.11                 
Angela Bang Svendsen  2008    261          46.00   
  Hvidovre Svømme Klub  43.78                 
Wilma E L Raagefelt  2008    201          50.13   
  Hvidovre Svømme Klub  49.99                 
Katrine Beenfeldt Weber  2008    200          50.21   
  Helsingør Svømmeklub  48.41                 
Asta Krumm Knuhtsen  2008    176          52.37   
  Helsingør Svømmeklub  53.93                 
Alesha Azman  2008    141          56.46   
  Helsingør Svømmeklub  52.94                 
Filippa Redestam  2008    103          1:02.65   
  Helsingør Svømmeklub  55.98                 
Thea Ryttergaard  2008              DSQ  mange flyben ef star 
  Helsingør Svømmeklub                   
Thea T. Mortensen  2008              DSQ  tyvstart 
  Helsingør Svømmeklub  1:01.51                 
 
Løb 107, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2007 
Sponsor: Jacob Ernst Food 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Skov Kragh  2006    580          35.25   
  Slangerup Svømmeklub  34.18                 
Olivia Klint Ipsa  2005    559          35.68   
  Kristianstads SLS  33.88                 
Caroline Villum Færch  2005    558          35.69   
  Helsingør Svømmeklub  35.49                 
Ana Rosa Kragh  2005    540          36.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.95                 
Caroline Bach Mindested  2005    514          36.69   
  Sigma Swim Allerød  34.22                 
Mathilde Severs  2006    507          36.86   
  Lyngby Svømmeklub  36.05                 
Astrid Mulipola  2006    504          36.93   
  Sigma Swim Allerød  33.84                 
Caroline Koch  2005    493          37.21   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.98                 
Mille Frydendahl  2006    478          37.60   
  Slangerup Svømmeklub  36.09                 
10  Ronja K. S. Josephsen  2005    473          37.73   
  Slangerup Svømmeklub  37.27                 
11  Johanne Weber  2005    468          37.86   
  Helsingør Svømmeklub  36.16                 
12  Nikoline R. Amstrup  2005    465          37.93   
  Sigma Swim Birkerød  36.33                 
13  Jasmin Egeskov Andersen  2005    447          38.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.31                 
14  Mathilde U. Thorborg  2005    417          39.35   
  Vest-Brøndby  36.16                 
15  Asta Højberg  2005    416          39.38   
  Sigma Swim Birkerød  37.37                 
16  Alice Gulin  2006    407          39.67   
  Kristianstads SLS  37.16                 
17  Maya Amstrup Riis  2007    404          39.76   
  Vest-Brøndby  38.65                 
18  Emily Reuter  2006    400          39.88   
  Lyngby Svømmeklub  38.72                 
19  Amalie Backhausen  2006    395          40.06   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  37.22                 
19  Ella Gohr Metz  2005    395          40.06   
  Vest-Brøndby  37.96                 
21  Falka Tind  2006    381          40.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  41.11                 
22  Nina Katrine N. Nissen  2006    379          40.62   
  Lyngby Svømmeklub  38.42                 
23  Mathilde Rømer  2006    376          40.72   
  Farum Svømmeklub  40.17                 
24  Sofie Anker Nielsen  2006    374          40.80   
  Helsingør Svømmeklub  39.46                 
25  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    373          40.81   
  Hvidovre Svømme Klub  41.86                 
26  Ellen Simoni Alfast  2006    368          40.99   
  Herlev Svømning  39.45                 
27  Alba Vendelboe-Schack  2005    361          41.29   
  Hørsholm Svømmeforening  40.20                 
28  Elly Petersson  2005    354          41.55   
  Kristianstads SLS  40.48                 
29  Mikkeline Timmerman  2005    351          41.66   
  Hvidovre Svømme Klub  42.18                 
30  Leonora M Postgaard  2006    350          41.68   
  Glostrup Svømme Klub  40.42                 
31  Isabella Ludvigsen  2005    350          41.71   
  Sigma Swim Allerød  38.36                 
32  Freya Ry Nielsen  2005    341          42.07   
  Glostrup Svømme Klub  38.86                 
33  Andrea Søeborg  2006    333          42.38   
  Helsingør Svømmeklub  41.00                 
34  Sara Kaarup Andersen  2006    329          42.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.57                 
35  Vicky Luc  2007    326          42.71   
  Kristianstads SLS  41.01                 
36  Astrid Hjuler Britze  2006    322          42.87   
  Hørsholm Svømmeforening  41.12                 
37  Marie Elster  2006    315          43.17   
  Lyngby Svømmeklub  41.66                 
38  Camilla Porsdal  2005    310          43.42   
  Sigma Swim Birkerød  46.55                 
39  Andrea Lindberg Vedøe  2006    304          43.68   
  Sigma Swim Allerød  43.68                 
40  Merle Asmussen  2006    295          44.15   
  Frederikssund Svømmeklub  44.62                 
41  Nikoline E. Larsen  2007    293          44.22   
  Lyngby Svømmeklub  43.59                 
42  Nicoline Mørch Andersen  2005    292          44.28   
  Hvidovre Svømme Klub  42.51                 
43  Laika Usinger  2006    287          44.55   
  Vest-Brøndby  45.93                 
44  Emilie Dommer  2007    285          44.64   
  Hørsholm Svømmeforening  46.53                 
45  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007    284          44.72   
  Helsingør Svømmeklub  41.76                 
46  Frida Lauridsen  2005    280          44.92   
  Slagelse Svømmeklub  41.77                 
47  Emma Jørgensen  2005    276          45.13   
  Slagelse Svømmeklub  45.35                 
48  Freja Mathilde Kaas  2006    267          45.64   
  Hørsholm Svømmeforening  43.03                 
49  Silvia Martinsen  2007    266          45.67   
  Helsingør Svømmeklub  42.94                 
50  Sasha Nezdiikovskaia  2005    265          45.72   
  Hørsholm Svømmeforening  43.53                 
51  Ana Corluka  2006    263          45.85   
  Kristianstads SLS  42.67                 
52  Victoria Wiingaard  2006    260          46.06   
  Lyngby Svømmeklub  46.28                 
53  Matilda Björkholm  2005    259          46.10   
  Kristianstads SLS  43.81                 
54  Sofija Rønne  2006    257          46.24   
  Herlev Svømning  42.51                 
55  Sofie Kofoed Gjedsted  2006    254          46.40   
  Helsingør Svømmeklub  46.95                 
56  Asta Fehrend Vejlbo  2007    253          46.47   
  Frederikssund Svømmeklub  43.94                 
57  Anna Powers  2007    251          46.55   
  Herlev Svømning  47.32                 
57  Kristine Dupont  2007    251          46.55   
  Herlev Svømning  45.56                 
59  Laura Cecilie Salling  2006    250          46.61   
  Lyngby Svømmeklub  52.30                 
60  Sofie Lind  2006    243          47.09   
  Hvidovre Svømme Klub  48.75                 
61  Kaisa Falkenberg Lending  2005    240          47.27   
  Lyngby Svømmeklub  45.88                 
62  Alma Lind Babin  2006    238          47.39   
  Lyngby Svømmeklub  49.61                 
63  Thilde Hjortshøj  2006    233          47.72   
  Hørsholm Svømmeforening  46.94                 
64  Ingrid Due Nygaard  2007    233          47.75   
  Lyngby Svømmeklub  47.47                 
65  Sandra Bünsov Frederiksen  2007    222          48.49   
  Vest-Brøndby  48.43                 
66  Celine van Breugel  2007    217          48.88   
  Lyngby Svømmeklub  45.69                 
67  Katharina Zobel  2007    208          49.61   
  Herlev Svømning  49.87                 
68  Mathilde Fogelberg Handberg  2005    206          49.74   
  Hvidovre Svømme Klub                   
69  Rosa Viola My Raagefelt  2007    202          50.09   
  Hvidovre Svømme Klub  49.46                 
70  Anna Bay-Jensen  2006    198          50.38   
  Helsingør Svømmeklub  48.44                 
71  Ila Murphy  2007    196          50.60   
  Vest-Brøndby  51.93                 
72  Zeline Helsen Lintrup  2007    130          57.94   
  Hvidovre Svømme Klub  54.11                 
73  Molly E. Schmidt-Nielsen  2007    92          1:05.07   
  Helsingør Svømmeklub  1:00.83                 
Alma Hartmann Jensen  2007              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  51.75                 
Juuliie Jørgensen  2007              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  54.26                 
Malu Melody Christensen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub  40.96                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark