2019-08-18   10:52:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  11:49   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    610          28.80   
  JGI Svømning  26.62                 
Katinka Rossebø  1999    570          29.45   
  Oslo Idrettslag  29.11                 
Laura Lange  2001    474          31.32   
  Hvidovre Svømme Klub  29.29                 
Kaja Aunstrup  1998    464          31.54   
  Frederiksværk Svømmeklub  32.45                 
Stine Eskebo Nielsen  2001    464          31.55   
  Vest-Brøndby  30.49                 
Malene Fjeldstad  2000    456          31.72   
  Oslo Idrettslag  31.85                 
Pauline Hellesø Eriksen  2001    443          32.04   
  Oslo Idrettslag  32.00                 
Maria Rølland  1998    433          32.27   
  Oslo Idrettslag  31.96                 
Thilde Lantz  2001    401          33.12   
  Kristianstads SLS  34.12                 
10  Ida Lykke Wennicke  2001    367          34.11   
  Frederikssund Svømmeklub  33.21                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2004 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Menck Nielsen  2002    589          29.13   
  Helsingør Svømmeklub  28.85                 
Mathilde Maria Thorsen  2004    537          30.05   
  Helsingør Svømmeklub  29.70                 
Freja Stenbækgård  2003    523          30.32   
  Helsingør Svømmeklub  29.40                 
Stine Saaby Schmidt  2002    508          30.60   
  Farum Svømmeklub  30.58                 
Therese Sand Frederiksen  2003    499          30.78  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  29.21                 
Pil Sylvander  2003    474          31.32   
  Helsingør Svømmeklub  31.62                 
Caroline Wiuff Jensen  2004    466          31.49   
  Vest-Brøndby  30.37                 
Maj Jensen  2003    454          31.77   
  Farum Svømmeklub  30.90                 
Ulrikke Juul Søeborg  2003    440          32.10   
  Helsingør Svømmeklub  31.68                 
10  Frederikke Elster  2004    439          32.13   
  Lyngby Svømmeklub  33.01                 
10  Kaya Vennick Haugbølle  2004    439          32.13   
  Hørsholm Svømmeforening  33.79                 
12  Bingying Liu  2002    422          32.57   
  Oslo Idrettslag  33.31                 
13  Amanda Hietala  2002    420          32.60   
  Helsingør Svømmeklub  33.70                 
14  Anne Sofie Devantier  2004    419          32.63   
  Hvidovre Svømme Klub  32.72                 
15  Sarah Holm Clausen  2004    417          32.68   
  Farum Svømmeklub  31.81                 
16  Emma Vega Thorsen  2004    412          32.83   
  Vest-Brøndby  30.93                 
17  Martha Hjuler Britze  2004    406          32.98   
  Hørsholm Svømmeforening  31.97                 
18  Emma Clausen  2003    396          33.24   
  Helsingør Svømmeklub  33.03                 
19  Ellen A. Skov  2003    379          33.73   
  Helsingør Svømmeklub  32.49                 
20  Amalie Kolstrup-Timm  2003    378          33.76   
  Helsingør Svømmeklub  33.81                 
21  Mia Krüger  2002    353          34.55   
  Farum Svømmeklub  33.76                 
22  Emilie Pyndt Hansen  2004    342          34.92   
  Frederikssund Svømmeklub  34.09                 
23  Emma F. Rouse  2004    321          35.66   
  Helsingør Svømmeklub  35.80                 
24  Nanna Udby Laugesen  2004    310          36.07   
  Hvidovre Svømme Klub  37.58                 
25  Ida Oest  2003    291          36.83   
  Herlev Svømning  35.72                 
26  Laura Sonne Steen  2004    261          38.19   
  Hvidovre Svømme Klub  38.25                 
27  Caja Cederblad Larsen  2004    249          38.83   
  Hvidovre Svømme Klub  41.51                 
28  Alice Carlqvist-Seger  2004    242          39.18   
  Kristianstads SLS  38.67                 
29  Mille Dige From  2004    174          43.71   
  Hørsholm Svømmeforening  41.70                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark