2021-04-13   13:13:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena USO 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass2 försök

Resultat Gren 35 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 35 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  07 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  12:12   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 35, 100m Medley Herr A-B-C, Försök 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Sjödin  1986  Simklubben Neptun            58.26   
Kristian Kron  1992  Simklubben Neptun            58.53   
Sigurd Holten Bøen  1997  Oi Svømming            59.23   
Robin Andréasson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            59.31   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            59.64   
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap            59.79   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04            1:00.77   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            1:01.05   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            1:01.16   
10  Anton Mylläri  2001  Södertörns Simsällskap            1:01.44   
11  Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap            1:01.78   
12  Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            1:02.54   
13  Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            1:03.08   
14  Markus Charlton  2001  Södertörns Simsällskap            1:03.31   
15  Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            1:04.31   
16  Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            1:04.44   
17  Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:04.61   
18  Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub            1:04.70   
19  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            1:05.18   
20  Viktor Sjöström  2001  Simklubben Elfsborg            1:05.48   
21  Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04            1:05.50   
22  Karl Anders Eide Haugholt  2002  Oi Svømming            1:05.77   
23  Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            1:05.83   
24  Filip Antlöv  1998  Södertörns Simsällskap            1:05.95   
25  Torsten Bohlin  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:07.18   
26  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            1:07.45   
27  Erik Josefson  2000  Varberg Sim            1:07.65   
28  Philip Zasowski  2002  Simklubben S 02            1:08.31   
29  Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:08.51   
30  Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim            1:08.58   
31  Viking Josefson  2002  Varberg Sim            1:09.04   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 35, 100m Medley Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Södertörns Simsällskap            1:02.89   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            1:05.47   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            1:05.60   
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap            1:06.21   
Noah Emanuelsson  2003  Simklubben Elfsborg            1:06.21   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            1:07.78   
Michael Andrée  2004  Södertörns Simsällskap            1:08.37   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim            1:08.51   
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            1:08.77   
10  Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap            1:09.19   
11  Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02            1:09.43   
12  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            1:11.42   
13  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            1:11.43   
14  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim            1:11.87   
15  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            1:14.81   
16  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            1:18.34   
17  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap            1:18.63   
18  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim            1:19.05   
19  Adrian Nøhr Vangen  2004  Haldens Svømmeklub            1:20.10   
20  Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            1:21.90   
21  Tobias Nøhr Vangen  2004  Haldens Svømmeklub            1:28.17   
Edvin Jonsson  2004  Södertörns Simsällskap            DNS   
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Medley Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            1:05.08   
Axel Sebastian Karal Melberg  2005  Oi Svømming            1:05.35   
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap            1:06.39   
Håkon Rye Pedersen  2005  Oi Svømming            1:07.22   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            1:08.27   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            1:08.48   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            1:09.99   
Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim            1:10.88   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            1:11.54   
10  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            1:12.57   
11  Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap            1:13.65   
12  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            1:14.35   
13  Rasmus Faarinen  2005  Trollhättans Simsällskap            1:14.46   
14  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            1:15.13   
15  Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim            1:15.35   
16  Julius Andersson  2005  Varberg Sim            1:15.78   
17  Max Jilek  2006  Varberg Sim            1:15.96   
18  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            1:17.62   
19  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            1:17.95   
20  David Happe  2006  Uddevalla Sim            1:19.54   
21  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            1:20.02   
22  Christoffer Larsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            1:22.67   
23  Viktor Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap            1:25.73   
24  Valdemar Alström  2007  Varberg Sim            1:26.77   
Pontus Grönlund  2005  Simklubben Vänersborg            DNS   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Rasmus Olsson  2008  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  12:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner