2019-10-19   12:32:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena USO 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass5 finaler

Resultat Gren 24 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  08 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  20:32   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer A-B-C, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Stoebner  1998  Oi Svømming    31.88        1:05.20   
Josefin Ossmyr  1999  Södertörns Simsällskap    31.93        1:05.72   
Synne Kristine Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub    32.61        1:06.94   
Erikka Næss Kjølholdt  2002  Oi Svømming    32.94        1:07.21   
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    33.55        1:07.92   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    33.67        1:08.50  Deltar ej i final 
Wilma Svensson  2002  Simklubben Laxen    33.93        1:08.58  Deltar ej i final 
Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap    33.70        1:08.91   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    34.28        1:09.97   
10  Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap    33.75        1:10.01   
11  Emilie Paus  2002  Oi Svømming    35.76        1:13.49   
12  Amanda Nilsson  2002  Södertörns Simsällskap    35.87        1:14.20   
13  Linnea Öhlund  2001  Umeå Simsällskap    37.35        1:15.43   
14  Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    37.13        1:17.07   
15  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    37.26        1:17.25   
16  Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.00        1:19.05   
17  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    40.92        1:26.01   
Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap            DNS   
Thyra Noomi Haugland Halv  2002  Haldens Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer A-B-C, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS    33.78        1:08.10   
Silje Jahr  2003  Oi Svømming    33.50        1:08.35   
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg    32.93        1:08.49   
Uma Park Bhasin  2004  Oi Svømming    33.96        1:08.79   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    33.95        1:09.19   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    33.99        1:09.63   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    34.44        1:10.70   
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen    34.69        1:10.71  Deltar ej i final 
Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04    35.74        1:12.04   
10  Hilma Hagberg Moberg  2003  Södertörns Simsällskap    35.10        1:12.22   
11  Agnes Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap    35.52        1:12.48   
12  Julie Fornasari  2003  Oi Svømming    35.26        1:12.52   
13  Klara Sillerström  2003  Simklubben S 02    35.55        1:13.62   
14  Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap    35.79        1:13.78   
15  Nora Ellingsen  2003  Haldens Svømmeklub    36.15        1:14.70   
16  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim    35.76        1:14.95   
17  Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg    37.32        1:16.47   
18  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap    38.82        1:19.24   
19  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim    38.73        1:19.36   
20  Thea Runnestad  2003  Simklubben S 02    38.91        1:19.56   
21  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    39.36        1:20.92   
22  Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap    39.45        1:20.99   
23  Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap    38.05        1:21.16   
24  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    43.50        1:28.50   
25  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim    45.52        1:33.10   
Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer A-B-C, Försök 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim    32.23        1:06.21   
Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg    33.94        1:09.68   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    35.03        1:10.84   
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg    35.08        1:11.48   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    34.84        1:12.49   
Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02    36.00        1:14.46   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    36.17        1:14.46   
Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    36.26        1:15.06   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg    36.65        1:15.37   
10  Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim    35.85        1:15.52   
11  Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    36.97        1:16.32   
12  Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg    37.68        1:16.62   
13  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim    37.94        1:16.69   
14  Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02    37.45        1:16.97   
15  Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg    37.80        1:17.80   
16  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    38.36        1:18.66   
17  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    38.71        1:20.10   
18  Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim    38.84        1:21.22   
19  Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim    40.82        1:22.24   
20  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim    41.18        1:25.06   
21  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    41.32        1:26.26   
22  Amanda Mankinen  2006  Simklubben Elfsborg    42.61        1:26.43   
23  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim    41.55        1:26.62   
24  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim    43.39        1:26.75   
25  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    42.24        1:27.33   
26  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap    42.57        1:27.58   
27  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim    43.14        1:27.60   
28  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim    42.61        1:28.48   
29  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim    43.14        1:29.07   
30  Hanna Carlsson  2006  Trollhättans Simsällskap    43.31        1:29.09   
31  Alice Linnarsson  2006  Trollhättans Simsällskap    43.12        1:29.53   
32  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim    44.38        1:29.93   
33  Amanda Grönlund  2008  Simklubben Vänersborg    43.79        1:30.48   
34  Esther Olsson  2008  Mariestads Simsällskap    44.33        1:31.28   
35  Linnea Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap    44.22        1:31.50   
36  Nicole Lönnquist  2008  Mariestads Simsällskap    47.75        1:40.02   
37  Regina Zana  2010  Trollhättans Simsällskap    48.34        1:40.97   
38  Ingrid Öhman  2008  Trollhättans Simsällskap    54.02        1:50.06   
39  Molly Andersson  2009  Trollhättans Simsällskap    55.39        1:56.21   
Emma Wikberg  2007  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Maja Dalek  2008  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Szofia Zana  2008  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  20:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner