2021-02-28   11:53:12
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

1. jakso lauantai 6.4.2019

Document
Results
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
Event 7, 200m Breaststroke Women 13 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Armi Aurora Tavi 2007 Kemin Uimaseura 3:16.10
50m: 44.94
100m: 1:33.80
(48.86)
150m: 2:26.01
(52.21)
200m: 3:16.10
(50.09)
2 Meri Elo 2006 Swimming Jyväskylä 3:16.52 +0.42
50m: 44.43
100m: 1:34.98
(50.55)
150m: 2:26.37
(51.39)
200m: 3:16.52
(50.15)
3 Iida Häcklin 2006 Haukiputaan Heitto 3:31.91 +15.81
50m: 49.42
100m: 1:41.81
(52.39)
150m: 2:37.40
(55.59)
200m: 3:31.91
(54.51)
4 Anni Backman 2006 Oulun Uinti 1906 3:32.97 +16.87
50m: 48.47
100m: 1:43.11
(54.64)
150m: 2:38.96
(55.85)
200m: 3:32.97
(54.01)
5 Oosa Tourunen 2007 Swimming Jyväskylä 3:35.36 +19.26
50m: 49.19
100m: 1:42.61
(53.42)
150m: 2:41.66
(59.05)
200m: 3:35.36
(53.70)
6 Venla Talvensaari 2006 Oulun Uinti 1906 3:37.95 +21.85
50m: 49.09
100m: 1:44.25
(55.16)
150m: 2:41.84
(57.59)
200m: 3:37.95
(56.11)
7 Noona Hyrkäs 2006 Kajaanin Uimaseura 3:38.82 +22.72
50m: 46.64
100m: 1:43.61
(56.97)
150m: 2:41.25
(57.64)
200m: 3:38.82
(57.57)
8 Riia Aho 2007 Oulun Lohet 3:54.77 +38.67
50m: 53.95
100m: 1:54.81
(1:00.86)
150m: 2:55.65
(1:00.84)
200m: 3:54.77
(59.12)
9 Milla Mikkonen 2008 Kempeleen Pyrintö 4:11.74 +55.64
50m: 59.71
100m: 2:03.88
(1:04.17)
150m: 3:09.56
(1:05.68)
200m: 4:11.74
(1:02.18)
10 Sanna Törmä 2008 Kempeleen Pyrintö 4:17.39 +1:01.29
50m: 58.40
100m: 2:04.99
(1:06.59)
150m: 3:11.67
(1:06.68)
200m: 4:17.39
(1:05.72)
11 Iiris Lukkariniemi 2008 Kempeleen Pyrintö 4:22.53 +1:06.43
50m: 59.72
100m: 2:06.85
(1:07.13)
150m: 3:15.73
(1:08.88)
200m: 4:22.53
(1:06.80)
12 Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö 4:25.18 +1:09.08
50m: 59.98
100m: 2:09.65
(1:09.67)
150m: 3:19.54
(1:09.89)
200m: 4:25.18
(1:05.64)
Event official at: 6.4.2019 11:49:43
Event 7, 200m Breaststroke Women 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Laura Markuksela 2004 Oulun Uinti 1906 2:50.62
50m: 38.67
100m: 1:23.06
(44.39)
150m: 2:06.31
(43.25)
200m: 2:50.62
(44.31)
2 Vilma Kiviniemi 2005 Oulun Uinti 1906 3:00.81 +10.19
50m: 40.75
100m: 1:25.99
(45.24)
150m: 2:13.60
(47.61)
200m: 3:00.81
(47.21)
3 Iiris Jämsä 2004 Swimming Jyväskylä 3:01.36 +10.74
50m: 39.21
100m: 1:25.12
(45.91)
150m: 2:13.33
(48.21)
200m: 3:01.36
(48.03)
4 Anni Ranta-Valkama 2004 Swimming Club Rovaniemi 3:04.13 +13.51
50m: 42.87
100m: 1:30.75
(47.88)
150m: 2:19.83
(49.08)
200m: 3:04.13
(44.30)
5 Amanda Riuttanen 2005 Oulun Uinti 1906 3:05.94 +15.32
50m: 43.43
100m: 1:29.44
(46.01)
150m: 2:17.77
(48.33)
200m: 3:05.94
(48.17)
6 Vilma Niskanen 2004 Oulun Lohet 3:07.00 +16.38
50m: 42.41
100m: 1:30.54
(48.13)
150m: 2:18.61
(48.07)
200m: 3:07.00
(48.39)
7 Lotta Kaarre 2005 Kempeleen Pyrintö 3:10.15 +19.53
50m: 41.85
100m: 1:29.91
(48.06)
150m: 2:19.26
(49.35)
200m: 3:10.15
(50.89)
8 Anna Kajosmäki 2004 Swimming Jyväskylä 3:15.17 +24.55
50m: 44.47
100m: 1:33.87
(49.40)
150m: 2:24.68
(50.81)
200m: 3:15.17
(50.49)
9 Noora Kuparinen 2004 Swimming Jyväskylä 3:15.59 +24.97
50m: 41.95
100m: 1:31.46
(49.51)
150m: 2:23.36
(51.90)
200m: 3:15.59
(52.23)
10 Roosa Hautamäki 2005 Oulun Uinti 1906 3:23.33 +32.71
50m: 46.49
100m: 1:39.01
(52.52)
150m: 2:32.75
(53.74)
200m: 3:23.33
(50.58)
11 Sofia Kivelä 2005 Kempeleen Pyrintö 3:25.31 +34.69
50m: 44.20
100m: 1:35.72
(51.52)
150m: 2:30.49
(54.77)
200m: 3:25.31
(54.82)
12 Pihla Louhela 2005 Oulun Uinti 1906 3:25.82 +35.20
50m: 48.63
100m: 1:40.89
(52.26)
150m: 2:34.74
(53.85)
200m: 3:25.82
(51.08)
13 Veera Kinnunen 2004 Swimming Jyväskylä 3:31.10 +40.48
50m: 47.18
100m: 1:41.77
(54.59)
150m: 2:38.11
(56.34)
200m: 3:31.10
(52.99)
14 Teresa Pulkkinen 2005 Oulun Lohet 3:31.26 +40.64
50m: 49.94
100m: 1:44.64
(54.70)
150m: 2:38.70
(54.06)
200m: 3:31.26
(52.56)
Event official at: 6.4.2019 11:49:43
Event 7, 200m Breaststroke Women 16-17 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Martta Ruuska 2003 Swimming Jyväskylä 2:50.57
50m: 38.02
100m: 1:20.57
(42.55)
150m: 2:05.43
(44.86)
200m: 2:50.57
(45.14)
2 Roosa Kärkkäinen 2003 Oulun Lohet 2:55.36 +4.79
50m: 39.95
100m: 1:26.00
(46.05)
150m: 2:10.46
(44.46)
200m: 2:55.36
(44.90)
3 Siiri Pellinen 2003 Swimming Jyväskylä 2:56.25 +5.68
50m: 40.67
100m: 1:26.70
(46.03)
150m: 2:12.89
(46.19)
200m: 2:56.25
(43.36)
4 Carola Huntus 2003 Swimming Jyväskylä 2:56.39 +5.82
50m: 39.02
100m: 1:24.04
(45.02)
150m: 2:10.71
(46.67)
200m: 2:56.39
(45.68)
5 Ruusu Nieminen 2002 Swimming Jyväskylä 3:14.28 +23.71
50m: 42.59
100m: 1:31.71
(49.12)
150m: 2:23.62
(51.91)
200m: 3:14.28
(50.66)
Event official at: 6.4.2019 11:49:43
2019-04-06 11:49:47 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner