Resultat för UGP2 / Team Sportia Swim
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
1-4
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Team Sportia Swim / UGP 2 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Simklubben Elfsborg |
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.13 | 1:16.20 | |||||
2 | Hanna Erléus | 1997 | Simklubben S 02 | 35.13 | 1:16.86 | |||||
3 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 36.98 | 1:19.98 | |||||
4 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.09 | 1:26.02 | |||||
5 | Emma Strandberg | 1997 | Uddevalla Sim | 1:28.21 | 1:28.21 | |||||
6 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.20 | 1:28.31 | |||||
7 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:28.90 | 1:28.90 | |||||
8 | Julia Marksund-Larsson | 1997 | Uddevalla Sim | 41.31 | 1:29.14 | |||||
9 | Nora Samuelsson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 40.01 | 1:29.95 | |||||
10 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 41.87 | 1:30.71 | |||||
11 | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | 44.77 | 1:37.16 | |||||
12 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 44.25 | 1:38.73 | |||||
13 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 41.02 | 1:41.50 | |||||
14 | Hanna Wester | 1997 | Uddevalla Sim | 46.45 | 1:41.64 | |||||
15 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 48.97 | 1:46.47 | |||||
- | Lovisa Styrenius | 1997 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erika Sköldberg | 1996 | Alingsås SLS | 35.60 | 1:16.86 | |||||
2 | Sofia Johannesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.35 | 1:19.31 | |||||
3 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 37.94 | 1:19.52 | |||||
4 | Amanda Knudsen | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.60 | 1:19.61 | |||||
5 | Cecilia Johansson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 37.62 | 1:20.66 | |||||
6 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.30 | 1:21.34 | |||||
7 | Johanna Janebäck | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.84 | 1:23.24 | |||||
8 | Elin Ehner | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 1:24.93 | 1:24.93 | |||||
9 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 39.03 | 1:25.03 | |||||
10 | Agnes Granberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.79 | 1:28.96 | |||||
11 | Elin Johansson | 1996 | Uddevalla Sim | 40.80 | 1:32.93 | |||||
12 | Caroline van Mulders | 1996 | Simklubben Elfsborg | 44.71 | 1:37.59 | |||||
13 | Rebecca Lundgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.57 | 1:40.10 | |||||
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 32.16 | 1:09.74 | |||||
2 | Malin Sjöström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.88 | 1:09.88 | |||||
3 | Klara Simonsson | 1995 | Simklubben S 02 | 32.86 | 1:11.31 | |||||
4 | Felicia Wallgren | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 33.29 | 1:11.91 | |||||
5 | Maria Galic | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 34.32 | 1:12.67 | |||||
6 | Sanna Andersson | 1995 | Simklubben 1970 | 34.21 | 1:13.03 | |||||
7 | Angelica Rosengren | 1995 | Simklubben 1970 | 34.21 | 1:15.39 | |||||
8 | Tilde Lundmark | 1995 | Simklubben S 02 | 34.84 | 1:15.71 | |||||
9 | Johanna Rempling | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.96 | 1:17.00 | |||||
10 | Jonna Andersson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 36.04 | 1:18.65 | |||||
11 | Natalie Ylitalo | 1995 | Simklubben S 02 | 35.01 | 1:21.05 | |||||
12 | Linn Karlsson | 1995 | Uddevalla Sim | 38.66 | 1:22.59 | |||||
13 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:26.98 | 1:26.98 | |||||
14 | Emma Johansson | 1995 | Alingsås SLS | 1:27.32 | 1:27.32 | |||||
15 | Lena Ghabayen | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 1:30.94 | 1:30.94 | |||||
- | Cornelia Andersson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Johanna André | 1995 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Sirenius Lundberg | 1994 | Simklubben S 02 | 31.91 | 1:07.53 | |||||
2 | Ebba Hellström | 1992 | Simklubben S 02 | 32.28 | 1:08.31 | |||||
3 | Felicia Eriksson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 32.36 | 1:09.26 | |||||
4 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 32.47 | 1:09.68 | |||||
5 | Janina Fredriksson | 1994 | Uddevalla Sim | 33.44 | 1:12.10 | |||||
6 | Karin Jarenfors | 1993 | Simklubben S 02 | 33.14 | 1:12.15 | |||||
7 | Maja Leander | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.15 | 1:15.01 | |||||
8 | Lykke Koch | 1994 | Uddevalla Sim | 34.72 | 1:15.18 | |||||
9 | Sandra Olsson | 1992 | Simklubben S 02 | 34.84 | 1:15.24 | |||||
10 | Josefine Heintz | 1994 | Simklubben Elfsborg | 35.48 | 1:15.68 | |||||
11 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.92 | 1:17.88 | |||||
12 | Hanna Schariot | 1993 | Simklubben S 02 | 37.60 | 1:21.22 | |||||
13 | Elin Wallin | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.32 | 1:21.94 | |||||
14 | Louise Ericson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 36.64 | 1:22.71 | |||||
15 | Cecilia Baggesen-Gyllunge | 1994 | Simklubben 1970 | 1:27.01 | 1:27.01 | |||||
16 | My Lidenskog | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.40 | 1:27.80 | |||||
17 | Sandra Andrekson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:29.60 | 1:29.60 | |||||
18 | Caroline Landén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.60 | 1:36.39 | |||||
- | Susanna Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnéa Rölander | 1994 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 11:13 |