2019-08-18   13:03:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Børnemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Fynske Børnemesterskaber    Udskriftsdato  09 marts 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  18:42   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2019         
 
 
Løb 11, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rsk Piger 1  Ringe Svømme Klub            2:18.38   
  Mathilde Hvidberg  2007      32.12        32.12   
  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007      35.62        1:07.74   
  Sofie Bak  2008      36.55        1:44.29   
  Emilie Hemmeløff  2008      34.09        2:18.38   
                     
Rsk Piger 2  Ringe Svømme Klub            2:34.49   
  Freja Zaugg Rasmussen  2008      38.59        38.59   
  Frida Ploug  2007      34.13        1:12.72   
  Thea Keinicke  2007      42.30        1:55.02   
  Sara Lund Larsen  2008      39.47        2:34.49   
                     
Frem Talent Piger 1  2006  Frem Odense            2:34.51   
  Sava Mathilde Simonsen  2008      36.15        36.15   
  Maya K. Alstrup-Lopez  2007      43.85        1:20.00   
  Marie Hartmann Johansen  2007      38.08        1:58.08   
  Helena Bett Andersen  2007      36.43        2:34.51   
                     
O-Girls  H2Odense            2:38.61   
  Luna Gilling  2008      43.34        43.34   
  Dagmar Stahl  2007      34.72        1:18.06   
  Cornelia Gardias Peters  2008      40.63        1:58.69   
  Matilde A. B. Buch  2008      39.92        2:38.61   
                     
Nyborg 2  2008  Nyborg Svømmeklub            3:03.78   
  Signe Christiansen  2008      44.20        44.20   
  Nanna Steen Mühring  2009      47.55        1:31.75   
  Kamilla Hårbøl  2008      46.94        2:18.69   
  Ella Krogshede  2009      45.09        3:03.78   
                     
Rsk Piger 3  Ringe Svømme Klub            3:07.61   
  Ella Broby Henriksen  2009      44.79        44.79   
  Sisse Plaugborg  2009      49.30        1:34.09   
  Sofie Trolle Larsen  2009      48.80        2:22.89   
  Carla Korsgaard  2009      44.72        3:07.61   
                     
Nyborg 3  2008  Nyborg Svømmeklub            3:57.77   
  Karoline-Valborg Nissen  2010      1:00.98        1:00.98   
  Ida Friis Mikkelsen  2010      57.57        1:58.55   
  Tilde L. Andreasen  2009      1:04.16        3:02.71   
  Caroline B. Guldborg  2009      55.06        3:57.77   
                     
Talent Piger 2  Frem Odense            DNS   
  Lisa Bergmann Jensen  2007                 
  Elvira Køstner Kristensen  2008                 
  Meryem Ercaliskan  2007                 
  Trine Larsen  2009              DNS   
                     
Nyborg 1  2009  Nyborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 3. sv 
  Sarah Qvist  2007      40.81        40.81   
  Oceane Cailho  2008      40.52        1:21.33   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 marts 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark