2019-10-15   09:05:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Børnemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Fynske Børnemesterskaber    Udskriftsdato  09 marts 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  18:55   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2019         
 
 
Løb 12, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nyborg 1  2008  Nyborg Svømmeklub            2:24.62   
  Mathias Gramstrup Madsen  2006      35.29        35.29   
  Johan Lundsgaard Palm  2008      36.25        1:11.54   
  Nikolaj Kobbernagel  2007      35.30        1:46.84   
  Frey Nielsen Memborg  2010      37.78        2:24.62   
                     
Rsk Drenge 2  Ringe Svømme Klub            2:29.30   
  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007      39.60        39.60   
  Noah Á Fløtti Thomsen  2007      39.74        1:19.34   
  Kasper Cludts  2006      35.72        1:55.06   
  Anders Hansen  2006      34.24        2:29.30   
                     
Talent Drenge 1  Frem Odense            2:30.19   
  Johannes Erik Geisler  2006      36.15        36.15   
  Thor Nymark Pedersen  2006      37.22        1:13.37   
  Sylvester Neto  2007      38.50        1:51.87   
  Kristoffer S. Haue  2006      38.32        2:30.19   
                     
Rsk Drenge 3  Ringe Svømme Klub            2:38.77   
  Rasmus Bjerre  2008      41.27        41.27   
  Mathias Møller Nielsen  2008      39.44        1:20.71   
  Benjamin Grann Madsen  2008      40.22        2:00.93   
  Marius Lundsfryd  2008      37.84        2:38.77   
                     
O-Boys1  H2Odense            2:43.53   
  Gustav Bøttiger  2008      36.96        36.96   
  Besian Selaci  2007      42.02        1:18.98   
  Louis Stæhr Bentsen  2010      41.98        2:00.96   
  Silas Elving Kristiansen  2008      42.57        2:43.53   
                     
Talent Drenge 2  Frem Odense            2:46.51   
  Malthe Petersen  2008      43.49        43.49   
  Peter Assing Hvidt  2008      39.21        1:22.70   
  Christian Lind Pedersen  2007      41.94        2:04.64   
  Mathias Højsgaard Hansen  2007      41.87        2:46.51   
                     
Nyborg 2  2008  Nyborg Svømmeklub            2:53.53   
  Gilbert Eskildsen  2008      42.70        42.70   
  Philip Park-Nielsen  2007      41.48        1:24.18   
  Bertram Poser Jensen  2008      47.21        2:11.39   
  Lauritz Høybye Olesen  2009      42.14        2:53.53   
                     
Rsk Drenge 4  Ringe Svømme Klub            2:54.64   
  Jannik Kjellerup  2009      46.21        46.21   
  Laurits Damsted Lund  2007      39.86        1:26.07   
  Anton Plauborg  2010      48.66        2:14.73   
  William Pors  2006      39.91        2:54.64   
                     
Nyborg 3  2008  Nyborg Svømmeklub            3:02.06   
  Khamik C. Nielsen  2008      40.62        40.62   
  Alexander Kirk  2008      43.41        1:24.03   
  Danilo Vaarning  2009      48.14        2:12.17   
  Hjalte Møller Carlsen  2008      49.89        3:02.06   
                     
10  Talent Drenge 3  Frem Odense            3:12.46   
  Magnus Jeppesen  2008      44.67        44.67   
  Amin Jacin  2009      52.69        1:37.36   
  Asbjørn Skovmand  2007      43.41        2:20.77   
  Neset Demiral  2009      51.69        3:12.46   
                     
11  O-Boys2  H2Odense            3:16.49   
  Villads Birk  2009      46.87        46.87   
  Vitus Stæhr Bentsen  2012      47.75        1:34.62   
  Jonathan R. S. Pedersen  2011      51.78        2:26.40   
  Hjalte Vinther-Okholm  2008      50.09        3:16.49   
                     
12  Nyborg 4  2007  Nyborg Svømmeklub            3:33.72   
  Hjalte Monberg Witzel  2010      55.50        55.50   
  Marcus Korsholm Gaster  2010      54.22        1:49.72   
  Magnus Krog Jørgensen  2008      53.74        2:43.46   
  Andreas Krog Jørgensen  2008      50.26        3:33.72   
                     
13  Nyborg Drenge 5  1900  Nyborg Svømmeklub            4:21.96   
  Felix Nørgaard  2008      50.71        50.71   
  Noah Andersen  2009      1:04.81        1:55.52   
  Laurits S. Petersen  2010      1:19.59        3:15.11   
  Otto Thuelund  2010      1:06.85        4:21.96   
                     
O-Boys3  H2Odense            DNS   
  Villads Andersen  2009                 
  Martin Kjeldsen  2007                 
  Bille Stokbæk  2009                 
  Hjalmer Lunden  2008              DNS   
                     
O-Boys  H2Odense            DSQ  tyvstart 4. sv. 
  Alexander R. S. Pedersen  2006      34.78        34.78   
  Jonas Bergmann  2006      37.21        1:11.99   
  Ludvig L. Møller  2006      32.73        1:44.72   
                     
Rsk Drenge 1  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 3. sv. 
  Tobias Damsgaard  2006      31.92        31.92   
  Peter Kristensen  2007      31.46        1:03.38   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 marts 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark