2019-10-21   12:39:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Børnemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Børnemesterskaber    Udskriftsdato  09 marts 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:32   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2019         
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Bjerre  2008  Ringe Svømme Klub            41.74   
Johan Lundsgaard Palm  2008  Nyborg Svømmeklub            44.75   
Marius Lundsfryd  2008  Ringe Svømme Klub            45.55   
Frey Nielsen Memborg  2010  Nyborg Svømmeklub            46.18   
Jannik Kjellerup  2009  Ringe Svømme Klub            48.05   
Peter Assing Hvidt  2008  Frem Odense            48.58   
Malthe Petersen  2008  Frem Odense            50.12   
Gilbert Eskildsen  2008  Nyborg Svømmeklub            50.77   
Khamik C. Nielsen  2008  Nyborg Svømmeklub            52.71   
10  Mathias Møller Nielsen  2008  Ringe Svømme Klub            53.08   
11  Lauritz Høybye Olesen  2009  Nyborg Svømmeklub            53.57   
12  Bertram Poser Jensen  2008  Nyborg Svømmeklub            54.47   
13  Danilo Vaarning  2009  Nyborg Svømmeklub            57.01   
14  Benjamin Grann Madsen  2008  Ringe Svømme Klub            57.60   
15  Alexander Kirk  2008  Nyborg Svømmeklub            59.34   
16  Aksel Damsted Lund  2009  Ringe Svømme Klub            1:05.42   
17  Anton Plauborg  2010  Ringe Svømme Klub            1:14.42   
Hjalte Møller Carlsen  2008  Nyborg Svømmeklub            DSQ  async ben 27m 
Louis Stæhr Bentsen  2010  H2Odense            DSQ  sv på ryg 25m 
Magnus Jeppesen  2008  Frem Odense            DSQ  ej samt.ber.50m 
                     
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense            31.79   
Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub            39.60   
Sylvester Neto  2007  Frem Odense            45.52   
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub            45.54   
Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svømmeklub            47.05   
Philip Park-Nielsen  2007  Nyborg Svømmeklub            48.89   
Besian Selaci  2007  H2Odense            49.02   
Laurits Damsted Lund  2007  Ringe Svømme Klub            50.49   
Asbjørn Skovmand  2007  Frem Odense            51.61   
10  Christian Lind Pedersen  2007  Frem Odense            53.28   
11  Noah Á Fløtti Thomsen  2007  Ringe Svømme Klub            54.24   
12  Mathias Højsgaard Hansen  2007  Frem Odense            55.09   
                     
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub            32.58   
Julius Schier  2006  Ringe Svømme Klub            34.14   
Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub            34.87   
Ludvig L. Møller  2006  H2Odense            37.45   
Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svømmeklub            39.99   
Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense            40.37   
Kristoffer S. Haue  2006  Frem Odense            41.76   
Thor Nymark Pedersen  2006  Frem Odense            42.10   
Anders Hansen  2006  Ringe Svømme Klub            42.77   
10  Johannes Erik Geisler  2006  Frem Odense            44.54   
11  Jonas Bergmann  2006  H2Odense            46.18   
12  William Pors  2006  Ringe Svømme Klub            56.71   
Kasper Cludts  2006  Ringe Svømme Klub            DSQ  ej samt.ber. 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 marts 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark