2019-10-21   12:40:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Børnemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Børnemesterskaber    Udskriftsdato  09 marts 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  17:53   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2019         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rebekka Elholm  2009  H2Odense            50.64   
Frida Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub            51.26   
Sofie Trolle Larsen  2009  Ringe Svømme Klub            51.27   
Nanna Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub            52.59   
Carla Korsgaard  2009  Ringe Svømme Klub            53.66   
Tilde L. Andreasen  2009  Nyborg Svømmeklub            54.38   
Ella Broby Henriksen  2009  Ringe Svømme Klub            55.36   
Sisse Plaugborg  2009  Ringe Svømme Klub            56.85   
Ella Krogshede  2009  Nyborg Svømmeklub            57.04   
10  Caroline B. Guldborg  2009  Nyborg Svømmeklub            59.53   
11  Ida Friis Mikkelsen  2010  Nyborg Svømmeklub            1:02.85   
12  Karoline-Valborg Nissen  2010  Nyborg Svømmeklub            1:07.15   
13  Freja Kjellerup  2010  Nyborg Svømmeklub            1:28.53   
Josefine Knudsen  2009  H2Odense            DNS   
Trine Larsen  2009  Frem Odense            DNS   
Mille Lundgreen  2010  Ringe Svømme Klub            DSQ  afslut på mave 
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Hemmeløff  2008  Ringe Svømme Klub            38.58   
Sofie Bak  2008  Ringe Svømme Klub            42.22   
Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense            42.29   
Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense            45.07   
Oceane Cailho  2008  Nyborg Svømmeklub            46.57   
Cornelia Gardias Peters  2008  H2Odense            46.64   
Freja Zaugg Rasmussen  2008  Ringe Svømme Klub            46.96   
Luna Gilling  2008  H2Odense            51.43   
Sara Lund Larsen  2008  Ringe Svømme Klub            53.26   
10  Signe Christiansen  2008  Nyborg Svømmeklub            53.69   
11  Kamilla Hårbøl  2008  Nyborg Svømmeklub            55.43   
12  Elvira Køstner Kristensen  2008  Frem Odense            55.69   
13  Sarah Tranekjer  2008  H2Odense            58.32   
Katrine Vølund  2008  Nyborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub            43.16   
Eszter Vad  2007  Nyborg Svømmeklub            43.25   
Frida Ploug  2007  Ringe Svømme Klub            43.47   
Dagmar Stahl  2007  H2Odense            43.53   
Helena Bett Andersen  2007  Frem Odense            43.90   
Sarah Qvist  2007  Nyborg Svømmeklub            46.41   
Marie Hartmann Johansen  2007  Frem Odense            46.93   
Thea Keinicke  2007  Ringe Svømme Klub            52.39   
Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense            53.80   
10  Meryem Ercaliskan  2007  Frem Odense            54.77   
11  Lisa Bergmann Jensen  2007  Frem Odense            56.85   
Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svømme Klub            DSQ  sv på mave 20m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 marts 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark