2019-11-17   15:36:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Caroline af Ugglas knattesim 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  12 mars 2019   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  06:50   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2019         
 
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Alice Jeansson  2008  Solna Sundbyberg SS 04    17.45        38.77   
Emma Arnö  2008  Turebergs Simklubb    16.87        38.90   
Saga Johansson  2008  Väsby Simsällskap    17.78        39.14   
Audrey Glavas  2008  Ösmo Simsällskap    16.97        39.26   
Isabelle Nilsson  2008  Danderyds Sim    19.14        41.66   
Lina Thunvall  2008  Ösmo Simsällskap    19.06        42.41   
Natalie Donoso Hammar  2008  Danderyds Sim    19.48        42.78   
Sofia Sundström Curstedt  2008  Danderyds Sim    19.36        42.96   
Elvira Wänman  2008  Turebergs Simklubb    19.16        43.44   
10  Tea Hermelin  2008  Turebergs Simklubb    19.41        43.51   
11  Nellie Edström  2008  Solna Sundbyberg SS 04    20.70        45.55   
12  Alva Lindberg  2008  Ösmo Simsällskap    21.10        47.22   
13  Martha Hammes  2008  Solna Sundbyberg SS 04    21.60        47.79   
14  Amanda Rosborg  2008  Ösmo Simsällskap    21.57        48.58   
15  Ella Gjälby  2008  Simklubben Ena    21.80        48.73   
16  Aziza Osman  2008  Simklubben Ena    24.20        51.61   
17  Bernhardina Pettersson  2008  Simklubben Ena    22.69        52.12   
18  Emelie Hedqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening    23.37        54.91   
19  Emilia Bakas  2008  Simklubben Ena    29.73        1:10.23   
Sonja Knezevic  2008  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening    15.82        35.51   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04    16.70        36.09   
Thea Bergström  2007  Solna Sundbyberg SS 04    16.41        36.59   
Lilian Holfve  2007  Turebergs Simklubb    17.19        38.03   
Moa Larsson  2007  Turebergs Simklubb    17.18        38.49   
Leah Sandelius  2007  Ösmo Simsällskap    17.46        38.65   
Asta Revsäter  2007  Solna Sundbyberg SS 04    18.40        39.28   
Hanna Areblad  2007  Väsby Simsällskap    17.93        39.60   
Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb    18.40        40.63   
10  Hanna Wickström  2007  Danderyds Sim    19.24        42.60   
11  Ebba Björkén  2007  Väsby Simsällskap    19.67        42.93   
12  Maja Wallmark  2007  Kanaans Simsällskap    19.88        43.48   
13  Jennifer Vainikka Eklund  2007  Kanaans Simsällskap    20.06        44.70   
14  Elvira Hilbers Larsen  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening    20.59        44.91   
15  Molly Brinck  2007  Bålsta Simklubb    19.85        46.98   
16  Ella Lynch  2007  Solna Sundbyberg SS 04    22.01        48.81   
17  Kristina Lind  2007  Simklubben Ena    21.59        49.32   
18  Kajsa Elmqvist  2007  Turebergs Simklubb    21.94        50.03   
19  Isabel Holmertz  2007  Turebergs Simklubb    23.59        50.97   
20  Amanda Solén  2007  Turebergs Simklubb    23.20        51.02   
21  Matilda Solén  2007  Turebergs Simklubb    23.83        52.43   
22  Isabella Winsnes  2007  Solna Sundbyberg SS 04    25.58        58.34   
23  Karina Kurbanova  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening    26.21        59.44   
Ella Omazic  2007  Turebergs Simklubb            DSQ   
Selma Edwall  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ebba Näsvall  2006  Turebergs Simklubb    15.47        33.61   
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap    15.77        34.64   
Ebba Fors  2006  Upplands-Bro Simsällskap    16.23        34.69   
Vera Popova  2006  Turebergs Simklubb    15.94        34.77   
Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap    16.00        35.29   
Julia Marklund  2006  Turebergs Simklubb    16.44        36.97   
Agnes Öhman  2006  Ösmo Simsällskap    17.40        37.12   
Ebba Kinnunen  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening    17.03        37.31   
Ellen Sundquist  2006  Upplands-Bro Simsällskap    17.00        37.58   
10  Tencie Spoormaker  2006  Turebergs Simklubb    17.63        39.67   
11  Alicia Roman  2006  Turebergs Simklubb    18.72        40.70   
12  Wilma Danielsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04    18.50        40.80   
13  Ida Söderlund  2006  Turebergs Simklubb    17.98        41.05   
14  Elin Söderlund  2006  Upplands-Bro Simsällskap    18.80        41.70   
15  Beata Naumburg  2006  Danderyds Sim    19.24        42.03   
16  Mikaela Erneholm  2006  Danderyds Sim    19.15        42.18   
17  Agnes Arver  2006  Danderyds Sim    19.66        42.26   
18  Emma Klingh  2006  Solna Sundbyberg SS 04    20.20        42.96   
19  Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap    18.84        43.99   
20  Tina Najafzadeh  2006  Turebergs Simklubb    20.02        44.12   
21  Elise Blomström  2006  Solna Sundbyberg SS 04    20.78        45.93   
22  Hanna Bolinder  2006  Danderyds Sim    20.59        46.60   
23  Selma Sjödin  2006  Turebergs Simklubb    20.52        49.48   
Esther Hammes  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Klara Broms  2006  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 mars 2019 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  06:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner