2019-11-21   07:37:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Caroline af Ugglas knattesim 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas knattesim    Utskriftsdatum  10 mars 2019   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  17:01   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2019         
 
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Amanda Rosborg  2008  Ösmo Simsällskap    20.64        43.64   
Audrey Glavas  2008  Ösmo Simsällskap    20.73        44.38   
Lina Thunvall  2008  Ösmo Simsällskap    21.28        46.18   
Alice Jeansson  2008  Solna Sundbyberg SS 04    22.03        46.63   
Saga Johansson  2008  Väsby Simsällskap    21.83        47.20   
Sofia Sundström Curstedt  2008  Danderyds Sim    22.42        48.50   
Alva Lindberg  2008  Ösmo Simsällskap    21.90        48.89   
Aziza Osman  2008  Simklubben Ena    23.34        49.36   
Saga Wallebring  2008  Simklubben Ena    22.87        50.52   
10  Martha Hammes  2008  Solna Sundbyberg SS 04    23.78        50.97   
11  Cornelia Orheden  2008  Väsby Simsällskap    23.50        50.98   
12  Isabelle Nilsson  2008  Danderyds Sim    24.25        51.63   
13  Tea Hermelin  2008  Turebergs Simklubb    24.16        51.67   
14  Natalie Donoso Hammar  2008  Danderyds Sim    23.19        52.10   
15  Micaela Donoso Hammar  2008  Danderyds Sim    23.62        52.24   
16  Tilde Fyrby  2008  Väsby Simsällskap    24.71        52.39   
17  Ella Gjälby  2008  Simklubben Ena    24.54        53.03   
18  Saga Gustavsson  2008  Ösmo Simsällskap    24.82        53.40   
19  Elvira Wänman  2008  Turebergs Simklubb    24.43        53.95   
20  Emilia Säther  2008  Kanaans Simsällskap    24.87        54.19   
21  Isabelle Moshref  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening    24.17        54.22   
22  Rebecka Tousek  2008  Kanaans Simsällskap    26.47        54.26   
23  Keita Ivanova  2008  Väsby Simsällskap    25.96        54.77   
24  Beatrice Nilsson  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening    25.66        55.03   
25  Alma Lund Wahlberg  2008  Turebergs Simklubb    26.12        55.29   
26  Clara Köster  2008  Ösmo Simsällskap    25.31        55.82   
27  Agnes Klingh  2008  Väsby Simsällskap    25.86        55.84   
28  Alice Svedmarker  2008  Väsby Simsällskap    25.78        56.27   
29  Emilia Blomström  2008  Solna Sundbyberg SS 04    26.41        56.34   
30  Sonja Knezevic  2008  Upplands-Bro Simsällskap    26.37        56.65   
31  Magdalena Dimencheva  2008  Turebergs Simklubb    25.76        56.98   
32  Ida Norrbin-Schilling  2008  Solna Sundbyberg SS 04    26.87        59.24   
33  Emilia Bakas  2008  Simklubben Ena    28.05        59.94   
34  Amanda Ågren  2008  Upplands-Bro Simsällskap    27.54        1:00.15   
35  Moa Olsson  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening    27.85        1:00.84   
36  Narin Gohary  2008  Väsby Simsällskap    28.42        1:02.72   
37  Moa Bretz  2008  Upplands-Bro Simsällskap    29.05        1:04.49   
38  Amelie Jägemar  2008  Väsby Simsällskap    31.76        1:06.01   
39  Alice Birgander  2008  Upplands-Bro Simsällskap    31.56        1:06.96   
Elin Eriksson  2008  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Emma Arnö  2008  Turebergs Simklubb            DSQ   
Sofia Tumantseva  2008  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04    18.68        40.59   
Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb    19.38        41.99   
Asta Revsäter  2007  Solna Sundbyberg SS 04    20.52        43.64   
Thea Bergström  2007  Solna Sundbyberg SS 04    20.16        44.10   
Moa Larsson  2007  Turebergs Simklubb    20.51        44.35   
Ebba Björkén  2007  Väsby Simsällskap    21.44        46.11   
Judit Andersson  2007  Solna Sundbyberg SS 04    21.67        46.89   
Tilda Flodin  2007  Väsby Simsällskap    21.96        46.99   
Edith Forsell  2007  Turebergs Simklubb    22.71        48.60   
10  Leia Matejic Elvin  2007  Solna Sundbyberg SS 04    22.47        48.94   
11  Leah Sandelius  2007  Ösmo Simsällskap    22.44        49.01   
12  Maja Wallmark  2007  Kanaans Simsällskap    22.82        49.28   
13  Lilian Holfve  2007  Turebergs Simklubb    22.56        49.71   
14  Ellinor Lillefors  2007  Bålsta Simklubb    22.65        50.15   
15  Kristina Lind  2007  Simklubben Ena    23.89        50.39   
16  Isabell Andersson  2007  Turebergs Simklubb    24.21        51.01   
17  Anna Gomez  2007  Solna Sundbyberg SS 04    23.78        51.02   
18  Louise Axland  2007  Solna Sundbyberg SS 04    24.60        51.34   
19  Hanna Areblad  2007  Väsby Simsällskap    24.15        51.47   
20  Amanda Solén  2007  Turebergs Simklubb    24.44        51.48   
21  Isabella Winsnes  2007  Solna Sundbyberg SS 04    23.88        51.64   
22  Lovisa Eriksson  2007  Gustavsbergs Simsällskap    24.38        51.79   
23  Ella Omazic  2007  Turebergs Simklubb    23.63        51.92   
24  Ella Lynch  2007  Solna Sundbyberg SS 04    23.79        52.10   
25  Ezabela Ortega  2007  Turebergs Simklubb    23.28        52.41   
26  Ella Curstedt  2007  Turebergs Simklubb    24.70        54.08   
27  Amanda Broberg  2007  Turebergs Simklubb    24.65        54.18   
28  Kajsa Elmqvist  2007  Turebergs Simklubb    24.93        54.24   
29  Molly Brinck  2007  Bålsta Simklubb    25.73        54.34   
30  Karina Kurbanova  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening    26.49        56.57   
31  Matilda Solén  2007  Turebergs Simklubb    26.86        57.31   
32  Alva Smeds  2007  Väsby Simsällskap    27.81        59.74   
33  Jasmine Bardakci  2007  Väsby Simsällskap    26.56        1:00.43   
34  Isabel Holmertz  2007  Turebergs Simklubb    28.76        1:01.02   
35  Emma Iannello  2007  Väsby Simsällskap    29.03        1:03.55   
36  Elin Nilsson  2007  Upplands-Bro Simsällskap    34.94        1:19.98   
Hanna Wickström  2007  Danderyds Sim            DSQ   
Julia Sundqvist  2007  Turebergs Simklubb            DSQ   
Selma Edwall  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap    19.17        40.74   
Agnes Öhman  2006  Ösmo Simsällskap    19.57        41.55   
Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap    19.32        42.03   
Wilma Danielsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04    20.00        42.49   
Mikaela Erneholm  2006  Danderyds Sim    19.86        42.74   
Vera Popova  2006  Turebergs Simklubb    19.77        43.02   
Ebba Fors  2006  Upplands-Bro Simsällskap    20.28        43.42   
Ebba Näsvall  2006  Turebergs Simklubb    20.48        44.46   
Elin Söderlund  2006  Upplands-Bro Simsällskap    21.46        45.15   
10  Laura Midby  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening    21.80        46.04   
11  Elise Blomström  2006  Solna Sundbyberg SS 04    21.84        46.96   
12  Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap    21.57        47.27   
13  Alicia Roman  2006  Turebergs Simklubb    21.95        47.66   
14  Agnes Arver  2006  Danderyds Sim    22.22        47.96   
15  Julia Marklund  2006  Turebergs Simklubb    22.41        48.57   
16  Elsa Pettersson  2006  Turebergs Simklubb    22.07        48.75   
17  Selma Sjödin  2006  Turebergs Simklubb    22.36        48.82   
18  Klara Broms  2006  Turebergs Simklubb    22.97        49.26   
19  Beata Naumburg  2006  Danderyds Sim    23.84        49.64   
20  Esther Hammes  2006  Solna Sundbyberg SS 04    22.96        50.34   
21  Emma Klingh  2006  Solna Sundbyberg SS 04    23.92        50.83   
22  Tencie Spoormaker  2006  Turebergs Simklubb    23.76        51.14   
23  Hanna Bolinder  2006  Danderyds Sim    23.82        51.19   
24  Alva Zander  2006  Ösmo Simsällskap    23.59        51.68   
25  Ida Källman  2006  Ösmo Simsällskap    24.20        52.61   
26  Tina Najafzadeh  2006  Turebergs Simklubb    25.03        53.71   
27  Ida Söderlund  2006  Turebergs Simklubb    24.95        54.90   
28  Sara Norman Widell  2006  Norrtälje Simklubb    25.82        55.56   
Saga Siljestrand  2006  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Tilda Wase  2006  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Noelia Cypriansen  2009  Upplands-Bro Simsällskap    30.36        1:04.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 mars 2019 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  17:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner