Tulokset Caroline af Ugglas knattesim 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 10 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 12:20 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 mars 2019 |
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilgot Levander | 2011 | Väsby Simsällskap | 23.34 | ||||||
2 | Widar Backlund | 2011 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.47 | ||||||
3 | Victor Bernström | 2011 | Turebergs Simklubb | 24.40 | ||||||
4 | Arman Rana | 2012 | Åkersberga Simsällskap | 29.05 | ||||||
5 | Leo Niord | 2011 | Upplands-Bro Simsällskap | 30.85 | ||||||
6 | Noah Eriksson | 2011 | Upplands-Bro Simsällskap | 31.16 | ||||||
7 | Fredrik Kimland | 2011 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.16 | ||||||
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elton Rosén | 2010 | Väsby Simsällskap | 16.60 | ||||||
2 | Jesselton von Walden | 2010 | Väsby Simsällskap | 19.65 | ||||||
3 | Hampus Nygren | 2010 | Ösmo Simsällskap | 21.74 | ||||||
4 | Bosse Johansson | 2010 | Väsby Simsällskap | 23.06 | ||||||
5 | Maximilian Mazya | 2010 | Turebergs Simklubb | 23.92 | ||||||
6 | Jino Atiwit Osman | 2010 | Simklubben Ena | 24.12 | ||||||
7 | Tim Hermelin | 2010 | Turebergs Simklubb | 24.28 | ||||||
8 | Gösta Karlsson | 2010 | Ösmo Simsällskap | 26.53 | ||||||
9 | Raul Noori | 2010 | Upplands-Bro Simsällskap | 28.15 | ||||||
10 | Elias Birgander | 2010 | Upplands-Bro Simsällskap | 44.03 | ||||||
- | Axel Segercrantz Zaske | 2010 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 16.62 | ||||||
2 | Robin Andersson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 17.31 | ||||||
3 | Milo Peterson | 2009 | Väsby Simsällskap | 18.11 | ||||||
4 | Jayqe von Gyllenpalm | 2009 | Ösmo Simsällskap | 18.54 | ||||||
5 | Otto Bernström | 2009 | Turebergs Simklubb | 18.57 | ||||||
6 | Erik Andrén | 2009 | Väsby Simsällskap | 18.69 | ||||||
7 | Amadeus Suhr | 2009 | Väsby Simsällskap | 18.97 | ||||||
8 | Hugo Hedqvist | 2009 | Norrtälje Simklubb | 19.02 | ||||||
9 | Andreas Kvist | 2009 | Ösmo Simsällskap | 19.08 | ||||||
10 | Hugo Bentzer | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.26 | ||||||
11 | Dennis Omazic | 2009 | Turebergs Simklubb | 19.48 | ||||||
12 | Mohammed Oulaywan | 2009 | Simklubben Ena | 19.88 | ||||||
13 | Erik Broms | 2009 | Turebergs Simklubb | 20.11 | ||||||
14 | Daniel Kursitis Kuzyaev | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 21.35 | ||||||
15 | Altinus Danielsson-Liegnell | 2009 | Norrtälje Simklubb | 21.76 | ||||||
16 | Nils Lindfors | 2009 | Ösmo Simsällskap | 22.53 | ||||||
17 | Theo Aster | 2009 | Ösmo Simsällskap | 26.19 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2019 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 12:20 |