2020-01-25   10:30:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Herning Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Open 2019    Udskriftsdato  06 april 2019   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  14:04   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 april 2019         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Fallesen  1998    616  27.18  58.20  1:30.21    1:59.83   
  Agfs Svømmeafdeling  1:55.39                 
                     
Jens Riisgaard  2000    610  28.02  58.52  1:29.60    2:00.26   
  Silkeborg Svømmeklub  2:00.86                 
                     
Nicklas Rasmussen  1997    593  27.08  57.12  1:28.81    2:01.39  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  2:00.07                 
                     
Simon B. Jeppesen  1997    591  27.24  58.14  1:30.00    2:01.48  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  1:56.75                 
                     
Mathias Knudsen  2003    551  27.92  58.92  1:31.52    2:04.41   
  Aalborg Svømmeklub  2:03.76                 
                     
Casper Madsen  2004    499  29.72  1:01.97  1:35.83    2:08.54   
  Slagelse Svømmeklub  2:03.50                 
                     
Oliver Christensen  2000    499  28.42  1:00.95  1:34.28    2:08.55   
  Esbjerg Svømmeklub  2:03.96                 
                     
Elias Hanghøj Jonsson  2002    488  29.25  1:03.39  1:37.77    2:09.51  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben S 68  2:09.17                 
                     
Nicklas B. Christensen  2002    470  28.96  1:02.18  1:37.04    2:11.13   
  Horsens Svømmeklub  2:08.98                 
                     
10  Christian Johannesen  2003    447  29.23  1:02.50  1:37.83    2:13.39  Deltager ikke i finalen 
  Horsens Svømmeklub  2:11.39                 
                     
11  Jakob Riisgaard  2003    437  30.89  1:05.22  1:39.57    2:14.39   
  Silkeborg Svømmeklub  2:17.98                 
                     
12  Anton Poulsen  2004    428  31.53  1:06.43  1:42.74    2:15.26   
  Skive Svømmeklub Poseidon  2:14.79                 
                     
13  Rasmus Rytter  2004    423  32.19  1:07.16  1:43.19    2:15.82   
  Skive Svømmeklub Poseidon  2:19.27                 
                     
14  Adrian Roed Schøning  2000    421  31.30  1:05.94  1:41.43    2:16.00  Deltager ikke i finalen 
  Hillerød Svømmeklub  2:17.44                 
                     
15  Sune Lyngesen  2003    416  31.10  1:05.88  1:42.61    2:16.62  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub  2:16.29                 
                     
16  Jeppe Egholm  2003    414  31.54  1:07.87  1:43.41    2:16.83  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben S 68                   
                     
17  Louie Uldall  2005    412  30.73  1:04.88  1:41.06    2:17.06   
  Hillerød Svømmeklub  2:15.32                 
                     
18  Alexander Mortensen  2004    411  31.25  1:05.76  1:41.77    2:17.13   
  Herning Svømmeklub  2:23.39                 
                     
19  Andreas Egemose Gregersen  2003    408  31.26  1:07.01  1:43.07    2:17.50   
  Horsens Svømmeklub  2:27.71                 
                     
20  Andreas M Nielsen  2005    393  32.06  1:07.25  1:43.70    2:19.23   
  Slagelse Svømmeklub  2:12.88                 
                     
21  Karl Anton Kristensen  2005    386  30.90  1:05.67  1:43.08    2:19.98   
  Svømmeklubben S 68  2:18.44                 
                     
22  Frederik Gaardsted  2001    386  31.79  1:07.77  1:44.67    2:20.07   
  Silkeborg Svømmeklub  2:13.00                 
                     
23  Sigurd Wemmelund  2005    378  31.29  1:06.97  1:44.04    2:21.07   
  Herning Svømmeklub  2:26.99                 
                     
24  Jonathan Bos  1998    358  32.22  1:07.87  1:45.63    2:23.64   
  Haderslev Svømme Klub  2:19.53                 
                     
25  Joachim L Andersen  2003    352  31.73  1:08.23  1:46.14    2:24.34   
  Slagelse Svømmeklub  2:19.65                 
                     
26  Oskar Wiwe Brøste  2004    340  33.43  1:12.03  1:50.91    2:26.11   
  Herning Svømmeklub  2:24.82                 
                     
27  Nikolaj Pilgaard  2004    335  33.27  1:09.73  1:47.81    2:26.79   
  Holstebro Svømme Club  2:21.68                 
                     
28  Sebastian D. Rasmussen  2005    314  33.93  1:12.21  1:52.00    2:30.04   
  Herning Svømmeklub  2:36.63                 
                     
29  Sebastian Dalgaard  2005    281  35.57  1:16.34  1:58.03    2:35.62   
  Svømmeklubben S 68  2:36.45                 
                     
30  Mikkel Brinck  2003    275  33.79  1:13.49  1:55.08    2:36.72   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  2:40.02                 
                     
31  Oliver Bennetsen  2005    269  34.65  1:15.58  1:57.37    2:37.85   
  Herning Svømmeklub  2:45.68                 
                     
32  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005    267  35.56  1:17.23  1:58.00    2:38.21   
  Hillerød Svømmeklub  3:09.75                 
                     
33  Laurits Romvig Schou  2004    263  36.53  1:16.96  1:58.76    2:39.20   
  Herning Svømmeklub  2:44.32                 
                     
34  Rasmus Warming Hansen  2005    249  35.48  1:16.60  1:59.78    2:42.07   
  Kolding SK  2:45.82                 
                     
35  Julius Vadmand  2005    244  35.48  1:15.81  1:59.00    2:43.10   
  Slagelse Svømmeklub  2:44.62                 
                     
36  Mikkel Borreskov  2005    241  36.62  1:18.59  2:02.10    2:43.89   
  Holstebro Svømme Club  2:44.26                 
                     
37  Mads Jeppesen  2006    221  37.41  1:20.34  2:05.21    2:48.69   
  Herning Svømmeklub  2:54.97                 
                     
38  Mikkel O. Mortensen  2003    217  36.19  1:18.55  2:04.24    2:49.63   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  2:54.33                 
                     
39  Frederik Jørgensen  2006    199  40.04  1:25.00  2:09.96    2:54.57   
  Svømmeklubben S 68  3:11.14                 
                     
40  Viktor Kristiansen  2006    192  40.11  1:23.67  2:11.26    2:56.67   
  Slagelse Svømmeklub  2:58.36                 
                     
41  Mikkel Kjær Mikkelsen  2005    167  39.67  1:27.95  2:18.22    3:04.93   
  Herning Svømmeklub  2:53.51                 
                     
42  Felix Yung K Gotfredsen  2008    120  43.38  1:36.45  2:33.78    3:26.63   
  Herning Svømmeklub  3:57.55                 
                     
43  Sander Thygesen  2009    115  44.91  1:39.87  2:35.82    3:29.33   
  Herning Svømmeklub  3:41.01                 
                     
44  Alexander Yung K Gotfreds  2008    113  46.04  1:42.19  2:41.16    3:30.59   
  Herning Svømmeklub  3:41.95                 
                     
45  Magnus Karlberg  2007    92  45.66  1:44.95  2:44.94    3:45.80   
  Herning Svømmeklub  4:12.39                 
                     
46  Karl Emil Stæhr Lose  2007    91  50.27  1:48.54  2:49.09    3:46.03   
  Herning Svømmeklub  4:08.49                 
                     
Mikkel Mølgaard  2003              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub  2:13.99                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  06 april 2019 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark