2020-02-17   20:42:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Herning Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Finaler Lørdag

Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Open 2019    Udskriftsdato  06 april 2019   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  18:49   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 april 2019         
 
 
Løb 31, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aalborg Damer  2004    594          4:11.79   
  Aalborg Svømmeklub  4:13.54                 
  Frida Hagstrup Vesterlund  2004      30.93  1:04.30      1:04.30   
  Emma Kutsko Jensen  2004      30.06  1:03.42      2:07.72   
  Astrid Marie Hassing  2004      29.59  1:03.04      3:10.76   
  Anna Toft Petersen  2004      28.97  1:01.03      4:11.79   
                     
Horsens Damer  1999    586          4:12.93   
  Horsens Svømmeklub  4:13.38                 
  Caroline Nymann Sørensen  2002      30.55  1:02.91      1:02.91   
  Amalie Bach Nielsen  1999      29.00  1:00.31      2:03.22   
  Feline Flytkjær Broersma  2004      31.44  1:05.31      3:08.53   
  Katrine Sofie Wienberg  2002      31.03  1:04.40      4:12.93   
                     
Agf Ladies  1999    532          4:21.17   
  Agfs Svømmeafdeling  4:17.63                 
  Clara Skrydstrup  2004      31.64  1:05.73      1:05.73   
  Smilla Bruun Christensen  2001      31.62  1:07.24      2:12.97   
  Cecilie Lykke Hansen  1999      29.35  1:00.84      3:13.81   
  Sofia Ingeberg  2002      31.99  1:07.36      4:21.17   
                     
Esbjerg Ladies  2001    507          4:25.41   
  Esbjerg Svømmeklub  4:17.65                 
  Emma Jørgensen  2001      30.05  1:04.38      1:04.38   
  Frederikke Møller Pederse  2002      31.10  1:05.75      2:10.13   
  Anna Bjerrum Møller  2004      32.43  1:07.29      3:17.42   
  Katrine Bech Poulsen  2004      31.78  1:07.99      4:25.41   
                     
Kolding SK Piger  2004    505          4:25.80   
  Kolding SK  4:20.53                 
  Elma Gabela  2004      30.77  1:03.82      1:03.82   
  Melanie Petersen  2004      32.15  1:07.70      2:11.52   
  Johanne Heilmann  2005      33.84  1:10.95      3:22.47   
  Cille Christensen  2004      31.01  1:03.33      4:25.80   
                     
Ssk Piger  2003    460          4:34.08   
  Silkeborg Svømmeklub  4:31.67                 
  Anne Lundorff Larsen  2004      33.91  1:11.42      1:11.42   
  Pernille Nedergaard  2004      32.09  1:08.46      2:19.88   
  Selma Lindberg  2003      30.90  1:07.73      3:27.61   
  Nanna Bøgild Lundahl  2001      30.63  1:06.47      4:34.08   
                     
S68 Piger 1  2003    441          4:37.95   
  Svømmeklubben S 68  4:35.87                 
  Mille Winther  2003      33.01  1:08.13      1:08.13   
  Kirstine Jørgensen  2004      32.58  1:10.15      2:18.28   
  Cecilie Michaelsen  2005      33.19  1:11.96      3:30.24   
  Anna Munk Fuglsang  2005      32.12  1:07.71      4:37.95   
                     
Horsens Damer 2  2002    441          4:38.15   
  Horsens Svømmeklub  4:40.23                 
  Caroline Madsen  2004      32.47  1:07.23      1:07.23   
  Stinne Holst Gregersen  2003      33.48  1:10.75      2:17.98   
  Camilla Falck  2003      34.09  1:13.19      3:31.17   
  Sofie Bach Nielsen  2003      32.34  1:06.98      4:38.15   
                     
Hsk Tøser 1  2003    427          4:41.15   
  Haderslev Svømme Klub                   
  Naja Johnsen  2003      33.93  1:10.75      1:10.75   
  Katrine S. Kristensen  2004      33.35  1:09.44      2:20.19   
  Anne Thastrup-Hansen  2006      34.29  1:11.57      3:31.76   
  Anne Stamholt  2006      32.81  1:09.39      4:41.15   
                     
10  Hsk 1 Piger  2004    411          4:44.63   
  Herning Svømmeklub  4:48.79                 
  Clara Jensen  2005      32.52  1:08.60      1:08.60   
  Laura Pedersen  2004      34.08  1:11.69      2:20.29   
  Louise Lauridsen  2005      34.23  1:13.47      3:33.76   
  Asta Buur Ovesen  2004      32.81  1:10.87      4:44.63   
                     
11  Stv Piger  2005    354          4:59.25   
  Slagelse Svømmeklub  5:00.42                 
  Marie Louise B Andersen  2005      31.45  1:05.27      1:05.27   
  Silke Krakau Tønnesen  2006      34.31  1:15.60      2:20.87   
  Frida Lauridsen  2005      34.32  1:17.11      3:37.98   
  Alberte Bendix Raunkjær  2007      38.02  1:21.27      4:59.25   
                     
12  1900 Tøser  2003    335          5:04.76   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  5:23.96                 
  Line Beck Kristoffersen  2003      33.98  1:12.50      1:12.50   
  Mathilde Thomsen  2004      37.69  1:20.30      2:32.80   
  Asta Kofod Nielsen  2003      35.06  1:16.40      3:49.20   
  Lea Wallén  2005      36.56  1:15.56      5:04.76   
                     
13  Hsk Tøser 2  2005    322          5:08.81   
  Haderslev Svømme Klub                   
  Anne Horn  2004      37.84  1:20.36      1:20.36   
  Frida B. Kristensen  2005      39.09  1:19.94      2:40.30   
  Maja Kirstine Karlsen  2005      37.33  1:18.86      3:59.16   
  Fiona Hansen Hobolth  2003      33.12  1:09.65      5:08.81   
                     
14  S68 Piger 2  2003    321          5:08.92   
  Svømmeklubben S 68  5:02.33                 
  Nikoline Michaelsen  2007      35.58  1:15.05      1:15.05   
  Patricia Nættermann  2007      35.62  1:16.70      2:31.75   
  Selma Nygreen Sakic  2006      38.45  1:24.67      3:56.42   
  Sofia Jørgensen  2006      34.93  1:12.50      5:08.92   
                     
15  Lærkes Divaer  2004    304          5:14.80   
  Holstebro Svømme Club  5:06.81                 
  Nana Fjordside Jensen  2007      38.66  1:24.46      1:24.46   
  Louise Brendholdt Winkel  2004      37.53  1:21.68      2:46.14   
  Andrea Sønderby  2004      36.01  1:17.58      4:03.72   
  Lærke Silkjær Lorentzen  2005      32.87  1:11.08      5:14.80   
                     
16  Hsk 2 Piger 2  2006    238          5:41.26   
  Herning Svømmeklub  5:42.46                 
  Sofie Hedegaard Buhl  2006      40.07  1:22.48      1:22.48   
  Laura Fjord Kristensen  2006      45.45  1:35.36      2:57.84   
  Isabell Thaison Jensen  2007      38.69  1:23.06      4:20.90   
  Ida Søndergaard Geiger  2006      38.14  1:20.36      5:41.26   
                     
Hsk 2 Piger 1  2005              DNS   
  Herning Svømmeklub  5:10.82                 
  Liv Hjorth Jørgensen  2007                 
  Nicoline Astrup Jensen  2006                 
  Teresa Juel Winther  2005                 
  Stine Hornshøj Salomonsen  2006              DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  06 april 2019 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark