2020-02-20   08:44:57
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Arena Helsinki Swim Meet

Below are all results from the competition shown by session.

Day 2 A Heats

Document
Results
Helsinki Swim Meet
Organizer:
Place: Mäkelänrinne Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: Apr 1, 2019 to Apr 2, 2019
Event 20, 100m Breaststroke Men - Heat
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Erik Persson 1994 Kungsbacka Simsällskap +0.65 778 1:02.07 QA
50m: 29.50
100m: 1:02.07
(32.57)
2 Giedrius Titenis 1989 Lithuania +0.76 760 1:02.56 +0.49 QA
50m: 31.01
100m: 1:02.56
(31.55)
2 Matti Mattsson 1993 Finland +0.65 760 1:02.56 +0.49 QA
50m: 29.65
100m: 1:02.56
(32.91)
4 Johannes Skagius 1995 Simklubben Neptun +0.69 756 1:02.67 +0.60 QA
50m: 29.69
100m: 1:02.67
(32.98)
5 Nikola Obrovac 2000 Croatia +0.67 719 1:03.73 +1.66 QA
50m: 29.84
100m: 1:03.73
(33.89)
6 AndreË‹ Klippenberg Grindheim 2000 Hamar IL +0.70 696 1:04.41 +2.34 QA
50m: 29.87
100m: 1:04.41
(34.54)
7 Joonas Niine 2000 ESTONIA +0.68 691 1:04.58 +2.51 QA
50m: 29.88
100m: 1:04.58
(34.70)
8 Daniel Räisänen 1999 Täby Sim +0.63 685 1:04.76 +2.69 QA
50m: 30.14
100m: 1:04.76
(34.62)
9 Tiit Matvejev 1999 Audentese Spordiklubi +0.58 678 1:04.98 +2.91 QB
50m: 30.75
100m: 1:04.98
(34.23)
10 Mark Sovtsa 2001 ESTONIA +0.68 676 1:05.04 +2.97 QB
50m: 30.20
100m: 1:05.04
(34.84)
11 Lassi Ohtonen 1992 Cetus Espoo +0.68 654 1:05.77 +3.70 QB
50m: 30.23
100m: 1:05.77
(35.54)
12 Erik Nurmi 2001 Finland +0.78 652 1:05.84 +3.77 QB
50m: 30.57
100m: 1:05.84
(35.27)
13 Nikita Pisarenko 2002 Kalevi Ujumiskool +0.61 644 1:06.11 +4.04 -
50m: 30.55
100m: 1:06.11
(35.56)
14 Mihail Khanoukaev 2002 Cetus Espoo +0.67 632 1:06.53 +4.46 QB
50m: 31.42
100m: 1:06.53
(35.11)
15 Julius Gustavsson 2002 Täby Sim +0.65 618 1:07.01 +4.94 QB
50m: 31.33
100m: 1:07.01
(35.68)
16 Verneri Viisanen 2002 Cetus Espoo +0.67 617 1:07.06 +4.99 QB
50m: 31.65
100m: 1:07.06
(35.41)
17 Christopher Palvadre 2003 ESTONIA +0.64 597 1:07.79 +5.72 QB
50m: 31.10
100m: 1:07.79
(36.69)
18 Gregory Kask 2002 Audentese Spordiklubi +0.72 582 1:08.38 +6.31
50m: 31.65
100m: 1:08.38
(36.73)
19 Atte Kulmala 1998 Uinti Tampere +0.67 580 1:08.44 +6.37 -
50m: 32.61
100m: 1:08.44
(35.83)
20 Bruce Clayhills 1997 Helsingfors Simsällskap +0.71 574 1:08.69 +6.62
50m: 31.23
100m: 1:08.69
(37.46)
21 Lauri Elomaa 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 572 1:08.75 +6.68
50m: 32.26
100m: 1:08.75
(36.49)
22 Maksim Akavantsev 1998 ESTONIA +0.62 569 1:08.87 +6.80
50m: 31.55
100m: 1:08.87
(37.32)
23 Miika Tolvanen 1996 Joensuun Uimaseura +0.72 568 1:08.94 +6.87
50m: 31.77
100m: 1:08.94
(37.17)
24 Davin Lindholm 2004 Helsingfors Simsällskap +0.75 556 1:09.43 +7.36
50m: 31.32
100m: 1:09.43
(38.11)
25 Tuomas Jokinen 2001 Finland +0.70 556 1:09.44 +7.37
50m: 32.01
100m: 1:09.44
(37.43)
26 Petri Lampela 1996 Kemin Työväen Uimarit +0.63 552 1:09.57 +7.50
50m: 31.93
100m: 1:09.57
(37.64)
27 Juha Kollin 1993 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.63 552 1:09.60 +7.53
50m: 31.31
100m: 1:09.60
(38.29)
28 Pyry Nurminen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.73 537 1:10.24 +8.17
50m: 33.01
100m: 1:10.24
(37.23)
29 Deniss Boka 2000 BJSS Ridzene DSN +0.69 534 1:10.37 +8.30
50m: 31.97
100m: 1:10.37
(38.40)
30 Eetu Malvela 2000 Kampuksen Plaani +0.68 531 1:10.51 +8.44
50m: 32.57
100m: 1:10.51
(37.94)
31 Eerikki Laitala 2001 Cetus Espoo +0.73 528 1:10.61 +8.54
50m: 31.92
100m: 1:10.61
(38.69)
31 Miika Pentti 1997 Cetus Espoo +0.67 528 1:10.61 +8.54
50m: 31.72
100m: 1:10.61
(38.89)
33 Joel Knaapi 2001 Cetus Espoo +0.64 515 1:11.22 +9.15
50m: 32.80
100m: 1:11.22
(38.42)
34 Anton Nuottajärvi 2000 Cetus Espoo +0.71 501 1:11.88 +9.81
50m: 32.98
100m: 1:11.88
(38.90)
35 Oskari Aalto 2002 Helsingfors Simsällskap +0.73 489 1:12.47 +10.40
50m: 33.59
100m: 1:12.47
(38.88)
36 Oskar Turunen 2003 Riihimäen Uimaseura +0.73 488 1:12.52 +10.45
50m: 33.71
100m: 1:12.52
(38.81)
37 Glen Marcus Villems 2004 Orca Swim Club +0.76 487 1:12.57 +10.50
50m: 32.75
100m: 1:12.57
(39.82)
38 Juha Jernvall 2000 Uimaseura Aquila +0.60 482 1:12.82 +10.75
50m: 33.63
100m: 1:12.82
(39.19)
39 Lauri Krapf 2001 Helsingfors Simsällskap +0.66 479 1:12.96 +10.89
50m: 32.84
100m: 1:12.96
(40.12)
40 Jonni Aho 1999 Cetus Espoo +0.66 478 1:13.00 +10.93
50m: 33.37
100m: 1:13.00
(39.63)
41 Oskari Repo 2003 Cetus Espoo +0.66 476 1:13.12 +11.05
50m: 33.81
100m: 1:13.12
(39.31)
42 Niilo Olander 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.64 475 1:13.15 +11.08
50m: 33.68
100m: 1:13.15
(39.47)
43 Antti Leppänen 2002 Lahden Uimaseura +0.66 474 1:13.21 +11.14
50m: 34.27
100m: 1:13.21
(38.94)
44 Sami Uusikumpu 2003 Simmis Wanda +0.71 460 1:13.94 +11.87
50m: 34.05
100m: 1:13.94
(39.89)
45 Topi Immonen 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.62 456 1:14.18 +12.11
50m: 34.72
100m: 1:14.18
(39.46)
46 Hans Mikk Kuulpak 2004 ESTONIA +0.67 454 1:14.24 +12.17
50m: 33.81
100m: 1:14.24
(40.43)
47 Henri Heikkilä 2003 Uimaseura Aquila +0.63 446 1:14.70 +12.63
50m: 35.54
100m: 1:14.70
(39.16)
48 Oskari Ovaskainen 2000 Porin Uimaseura +0.77 445 1:14.79 +12.72
50m: 34.88
100m: 1:14.79
(39.91)
49 Carlos Tults 2004 Kalevi Ujumiskool +0.71 434 1:15.37 +13.30
50m: 34.36
100m: 1:15.37
(41.01)
50 Aleksejs Gorlovics 2003 BJSS Ridzene DSN +0.77 426 1:15.83 +13.76
50m: 35.48
100m: 1:15.83
(40.35)
51 Veeti Ruohtula 2001 Finland +0.66 409 1:16.87 +14.80
50m: 35.34
100m: 1:16.87
(41.53)
52 Henri Koski 2000 Gladius Kirkkonummi +0.74 400 1:17.46 +15.39
50m: 34.75
100m: 1:17.46
(42.71)
53 Niko Matela 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.77 378 1:18.96 +16.89
50m: 35.85
100m: 1:18.96
(43.11)
- Eetu Einto 2001 VANDERS DNS
- Eemil Kankare 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS
Event official at: 2019-04-02 11:51:27
2019-04-02 12:12:10 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: IC Control Media & Sport AB

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner