Resultater for Sydbank Cup 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydbank Cup | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nif Drenge 1 | 1997 | Næstved IF | 1:39.28 | ||||||
Magnus Løhr | 2001 | 24.88 | 24.88 | |||||||
Harald Franck | 2003 | 25.78 | 50.66 | |||||||
Mads Ingeman Hansen | 1997 | 23.61 | 1:14.27 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 25.01 | 1:39.28 | |||||||
2 | Sk-Syd Drenge 1 | 1996 | Svømmeklubben Syd | 1:43.45 | ||||||
Marius Rasmussen | 1999 | 25.55 | 25.55 | |||||||
Alexander Slente | 2004 | 24.81 | 50.36 | |||||||
Stefan Rasmussen | 2004 | 26.61 | 1:16.97 | |||||||
Tobias Bjørnsteen | 2005 | 26.48 | 1:43.45 | |||||||
3 | Dragboys 1 | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 1:45.04 | ||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | 26.34 | 26.34 | |||||||
Marcus Madsen | 2005 | 27.25 | 53.59 | |||||||
Thor Malmby Jørgin | 2001 | 24.67 | 1:18.26 | |||||||
Victor Holm Larsen | 2003 | 26.78 | 1:45.04 | |||||||
4 | Nif Drenge 2 | 2003 | Næstved IF | 1:46.69 | ||||||
Gustav Nissen | 2001 | 26.38 | 26.38 | |||||||
Petar Trkulja | 2006 | 26.50 | 52.88 | |||||||
Malthe Foged | 2005 | 26.25 | 1:19.13 | |||||||
Sammi Asker Andersen | 2003 | 27.56 | 1:46.69 | |||||||
5 | Roskilde Vikinger A 1 | 2004 | Roskilde Svømning | 1:47.08 | ||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 25.10 | 25.10 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 26.84 | 51.94 | |||||||
Emil Isaksen | 2005 | 26.83 | 1:18.77 | |||||||
Bertram Nyegaard | 2004 | 28.31 | 1:47.08 | |||||||
6 | Sk-Syd Drenge 2 | 1996 | Svømmeklubben Syd | 1:50.83 | ||||||
Jens Saugmann | 1996 | 25.90 | 25.90 | |||||||
Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 27.27 | 53.17 | |||||||
Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 29.98 | 1:23.15 | |||||||
Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | 27.68 | 1:50.83 | |||||||
7 | Hjorthens Bedste Drenge | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:50.91 | ||||||
Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 26.35 | 26.35 | |||||||
Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 26.69 | 53.04 | |||||||
Adam Bugge Frandsen | 2005 | 28.83 | 1:21.87 | |||||||
Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 29.04 | 1:50.91 | |||||||
8 | Kalundborg Drenge 1 | 2004 | Kalundborg SK | 1:51.87 | ||||||
Patrick Skov Vinding | 2005 | 27.24 | 27.24 | |||||||
Noel Gjelstrup | 2004 | 27.89 | 55.13 | |||||||
Morten Broni Simonsen | 2005 | 28.02 | 1:23.15 | |||||||
Magnus Dreyer | 2007 | 28.72 | 1:51.87 | |||||||
9 | Vsk Drenge 1 | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 1:56.34 | ||||||
Gustav B. Frederiksen | 2004 | 28.30 | 28.30 | |||||||
Rasmus Capion | 2005 | 27.11 | 55.41 | |||||||
William Larsen | 2006 | 35.73 | 1:31.14 | |||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 25.20 | 1:56.34 | |||||||
10 | Hg 1 | 0 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:58.83 | ||||||
August Høy | 2005 | 27.41 | 27.41 | |||||||
Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | 29.05 | 56.46 | |||||||
Mathias Ankersen | 2004 | 29.23 | 1:25.69 | |||||||
Sebastian Svenningsen | 2006 | 33.14 | 1:58.83 | |||||||
11 | Nif Drenge 3 | 2004 | Næstved IF | 1:59.48 | ||||||
Mads Munksgaard | 2004 | 29.51 | 29.51 | |||||||
Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 29.91 | 59.42 | |||||||
Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | 32.72 | 1:32.14 | |||||||
Tao Tang | 2005 | 27.34 | 1:59.48 | |||||||
12 | Bjørns Drenge | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 2:04.44 | ||||||
Zacharias Houman | 2006 | 27.12 | 27.12 | |||||||
Victor Hemmingsen | 2006 | 29.64 | 56.76 | |||||||
Oscar Haak | 2007 | 36.47 | 1:33.23 | |||||||
Noah Berg Pedersen | 2005 | 31.21 | 2:04.44 | |||||||
13 | Kalundborg Drenge 2 | 2005 | Kalundborg SK | 2:10.12 | ||||||
David Stoklund | 2008 | 30.20 | 30.20 | |||||||
Cilas Skafte | 2005 | 30.76 | 1:00.96 | |||||||
Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 34.66 | 1:35.62 | |||||||
Noah Pettersen | 2007 | 34.50 | 2:10.12 | |||||||
14 | Hg 2 | 0 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:15.78 | ||||||
Sebastian Aunt | 2007 | 31.78 | 31.78 | |||||||
Emil Lejbølle | 2007 | 32.54 | 1:04.32 | |||||||
Phillip Knudsen | 2007 | 33.59 | 1:37.91 | |||||||
Oliver Petersen | 2008 | 37.87 | 2:15.78 | |||||||
15 | Roskilde Vikinger C1 | 2008 | Roskilde Svømning | 2:34.05 | ||||||
Villads Elias Friis | 2010 | 39.87 | 39.87 | |||||||
Hussein Azzam | 2008 | 43.07 | 1:22.94 | |||||||
William Echardt | 2008 | 37.98 | 2:00.92 | |||||||
Tobias Møller-Munkøe | 2008 | 33.13 | 2:34.05 | |||||||
16 | Hg 3 | 0 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:01.84 | ||||||
Linus Andersen | 2009 | 38.53 | 38.53 | |||||||
Benjamin Svenningsen | 2009 | 44.42 | 1:22.95 | |||||||
Teodor Wichmann Meisner | 2009 | 44.30 | 2:07.25 | |||||||
David Kjeldgaard | 2009 | 54.59 | 3:01.84 | |||||||
- | Roskilde Vikinger C2 | 2007 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Albert Ammitzbøll | 2009 | |||||||||
Sofus Nordly | 2009 | |||||||||
Mads Borch | 2006 | |||||||||
Kristian Kjørup | 2007 | DNS | ||||||||
- | Nif Drenge 4 | 2006 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart SW 10.11 | |||||
Nicolai Molter Petersen | 2008 | 34.17 | 34.17 | |||||||
Emil Hass | 2006 | 33.10 | 1:07.27 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 15:59 |