2021-03-09   00:08:56
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Arena-uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  12:27   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 1, 50m VU T9, 11, 13, N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iina Koivisto  2010    195          39.50   
  Loimaan Uimaseura  42.53                 
Anna Liljeberg  2010    117          46.78   
  Aurajoen Uinti  52.78                 
Vilma Töykkälä  2010    102          48.98   
  Raision Urheilijat                   
Inkeri Rinnola  2010    94          50.28   
  Aurajoen Uinti  52.98                 
Ella Ääri  2011    94          50.29   
  Uimaseura Kaarina  50.06                 
Siiri Kinos  2010    82          52.68   
  Raision Urheilijat  51.69                 
Vivi Lobbas  2012    66          56.46   
  Raision Urheilijat                   
Sara Koskinen  2010    55          1:00.05   
  Raision Urheilijat                   
Jenna Paasimaa  2010    54          1:00.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.62                 
10  Frida Lobbas  2010    32          1:12.09   
  Raision Urheilijat                   
 
Laji 1, 50m VU T9, 11, 13, N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jasmiina Laitinen  2008    271          35.41   
  Aurajoen Uinti  35.58                 
Matilda Karvonen  2009    204          38.94   
  Raision Urheilijat  42.54                 
Emilia Inkeroinen  2009    196          39.45   
  Kouvolan Uimarit  39.92                 
Vilma Toivonen  2008    195          39.49   
  Loimaan Uimaseura  42.35                 
Milja Kummila  2008    181          40.50   
  Raision Urheilijat  42.67                 
Ida Nelimarkka  2008    167          41.56   
  Aurajoen Uinti                   
Josefiina Kinos  2009    164          41.83   
  Raision Urheilijat  41.36                 
Mona Hankavuori  2009    145          43.59   
  Raision Urheilijat                   
Mona Mäkelä  2008    137          44.43   
  Raision Urheilijat                   
10  Alina Niittymäki  2009    119          46.54   
  Aurajoen Uinti                   
11  Hilla Pajula  2009    86          51.75   
  Raision Urheilijat                   
12  Senni Soininen  2009    76          53.92   
  Raision Urheilijat  1:00.84                 
13  Emma Nygård  2008    72          55.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.54                 
14  Bea Back  2009    62          57.91   
  Raision Urheilijat  57.08                 
15  Joanna Fernández Mieronkoski  2009    61          58.23   
  Aurajoen Uinti  1:03.47                 
Aada Kaila  2009              DSQ   
  Raision Urheilijat  53.27                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 50m VU T9, 11, 13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Korkeamäki  2007    498          28.91   
  Cetus Espoo  29.49                 
Mirelle Hirsiniemi  2007    455          29.80   
  Aurajoen Uinti  29.47                 
Linnea Koski  2007    373          31.83   
  Aurajoen Uinti  32.69                 
Matilda Leppänen  2007    350          32.52   
  Cetus Espoo  32.13                 
Kerttu Virta  2006    339          32.87   
  Raision Urheilijat  32.65                 
Tilda Saine  2006    338          32.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.18                 
Aino Suomalainen  2007    335          33.01   
  Aurajoen Uinti  32.13                 
Nanna Kotkatvuori  2006    322          33.44   
  Uimaseura Kaarina  34.54                 
Ida Paaskoski  2007    316          33.65   
  Cetus Espoo  32.67                 
10  Maikki Hämäläinen  2006    315          33.68   
  Uimaseura Kaarina  34.27                 
11  Nella Imponen  2007    288          34.71   
  Aurajoen Uinti  35.31                 
12  Veera Hautamäki  2006    268          35.53   
  Raision Urheilijat  36.39                 
13  Ada Riquelme Mac Donald  2006    249          36.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.45                 
14  Inari Sonkkila  2006    248          36.45   
  Uimaseura Kaarina  38.25                 
15  Nea Salmela  2006    245          36.63   
  Loimaan Uimaseura  37.99                 
16  Jemina Oravasaari  2006    238          36.95   
  Laitilan Jyske  36.49                 
17  Noora Riionheimo  2006    222          37.83   
  Raision Urheilijat  41.82                 
18  Armi Wahlroos  2006    205          38.83   
  Raision Urheilijat  41.43                 
19  Maisa Kummila  2006    186          40.15   
  Raision Urheilijat  45.25                 
20  Senni Jalonen  2006    183          40.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
21  Veera Helkkala  2006    169          41.44   
  Raision Urheilijat  53.66                 
22  Liia Kivi  2007    133          44.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.31                 
 
Laji 1, 50m VU T9, 11, 13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Mäki  1997    627          26.79   
  Raision Urheilijat  26.77                 
Vilma Iisalo  2001    580          27.48   
  Raision Urheilijat  27.26                 
Anni Korhonen  2003    431          30.35   
  Raision Urheilijat  29.57                 
Celina Sandell  2005    415          30.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.60                 
Emma Loo  2004    413          30.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.30                 
Mette Peltola  2005    405          30.99   
  Raision Urheilijat  31.96                 
Isla Pinta  2002    333          33.05   
  Raision Urheilijat  31.98                 
Roosa Lahti  2004    325          33.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.70                 
Ida Salminen  2005    305          34.05   
  Raision Urheilijat  42.52                 
10  Aleksandra Hiekka  2004    267          35.60   
  Uimaseura Kaarina  38.48                 
11  Saimi Räty  2005    207          38.72   
  Raision Urheilijat  40.92                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  12:27 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  12:29   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 2, 50m VU P9, 12, 14, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Carne  2009    144          38.65   
  Raision Urheilijat  47.00                 
Eetu Ääri  2010    136          39.35   
  Uimaseura Kaarina  42.19                 
Juuso Käär  2009    128          40.10   
  Raision Urheilijat  44.75                 
Thomas Salonen  2009    128          40.13   
  Raision Urheilijat  44.72                 
Miska Käär  2009    110          42.24   
  Raision Urheilijat  41.24                 
Oskari Kettunen  2009    93          44.65   
  Loimaan Uimaseura  45.11                 
Niko Salmela  2009    87          45.65   
  Loimaan Uimaseura  47.03                 
Lauri Seppälä  2010    83          46.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Taito Aaltonen  2009    80          46.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.93                 
10  Onni Kolhi  2009    79          47.21   
  Raision Urheilijat  54.37                 
11  Eino Rantala  2011    66          50.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
12  Arttu Rantanen  2010    63          50.75   
  Raision Urheilijat  48.18                 
13  Aukusti Lempiäinen  2009    58          52.18   
  Raision Urheilijat  51.87                 
14  Veikka Elmeri Suvitie  2010    56          52.87   
  Raision Urheilijat                   
15  Alex Mäkelä  2009    53          53.85   
  Raision Urheilijat                   
16  Aarre Latomaa  2010    44          57.02   
  Raision Urheilijat  57.11                 
16  Jesse Rinne  2010    44          57.02   
  Aurajoen Uinti  54.84                 
18  Anto Loukine  2010    44          57.29   
  Raision Urheilijat                   
19  Aatos Courtiol Lummaa  2010    42          57.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.95                 
20  Eliel Fey  2010    39          59.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
21  Aarne Lehtonen  2009    27          1:07.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.12                 
22  Anton Saarinen  2010    23          1:10.83   
  Uimaseura Kaarina                   
23  Oliver Rantanen  2009    20          1:13.70   
  Uimaseura Kaarina  1:20.73                 
 
Laji 2, 50m VU P9, 12, 14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Koskela  2007    260          31.71   
  Raision Urheilijat  31.83                 
Venuel Anton  2008    164          36.95   
  Raision Urheilijat  39.31                 
Thanh Kiet Lam  2008    115          41.63   
  Aurajoen Uinti                   
Frans Sagulin  2008    109          42.40   
  Raision Urheilijat  44.32                 
Arttu Carne  2007    106          42.79   
  Raision Urheilijat  50.30                 
Vilho Arnell  2008    75          47.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.46                 
Viktor Hautala  2008    60          51.50   
  Aurajoen Uinti                   
Juuso Silfver  2007    51          54.35   
  Aurajoen Uinti  48.92                 
Kasper Snickars  2008    43          57.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.13                 
10  Eemeli Eloranta  2008    41          58.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.19                 
Onni Ahvamaa  2008              DNS   
  Raision Urheilijat  1:00.97                 
 
Laji 2, 50m VU P9, 12, 14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Aho  2006    313          29.83   
  Raision Urheilijat  30.81                 
Aaro Törnström  2006    289          30.63   
  Raision Urheilijat  30.62                 
Aleksi Sinisalo  2006    284          30.82   
  Cetus Espoo  30.42                 
Max Allén  2005    262          31.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.66                 
Eemeli Arnell  2005    220          33.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.90                 
Anton Ahonen  2006    188          35.36   
  Cetus Espoo  35.28                 
Jooa Laiho  2006    184          35.60   
  Raision Urheilijat  36.21                 
Aaron Hannula  2005    175          36.21   
  Uimaseura Kaarina  36.52                 
Ismail Fedulin  2006    152          37.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
10  Harald Nummela  2005    149          38.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
11  Carlos Sadiku  2006    107          42.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.13                 
 
Laji 2, 50m VU P9, 12, 14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janne Rissanen  1997    519          25.21   
  Raision Urheilijat  24.13                 
Matias Gustafsson  2002    433          26.77   
  Raision Urheilijat  27.04                 
Akira Konttinen  2003    392          27.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.04                 
Aaro Puutio  2003    347          28.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.61                 
Jami Oravasaari  2004    311          29.88   
  Laitilan Jyske  29.96                 
Elias Laine  2003    296          30.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.78                 
Mikael Elo  2004    257          31.83   
  Laitilan Jyske                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  12:29 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  12:57   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 3, 400m VU T14, N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Mäkilä  2006    532  1:09.05  2:22.59  3:36.92    4:49.36   
  Raision Urheilijat  4:56.71                 
                     
Nelli Rauhanen  2005    510  1:08.25  2:23.22  3:39.29    4:53.49   
  Raision Urheilijat  5:03.47                 
                     
Mirella Sauhula  2006    464  1:10.71  2:27.37  3:45.37    5:02.89   
  Aurajoen Uinti  5:02.18                 
                     
Jenni Korkeamäki  2007    461  1:13.26  2:30.02  3:46.98    5:03.41   
  Cetus Espoo  5:04.14                 
                     
Ronja Vilska  2006    428  1:11.17  2:31.53  3:53.22    5:11.08   
  Aurajoen Uinti  5:13.01                 
                     
Erin Gonzalez Catón  2005    427  1:12.73  2:31.16  3:51.80    5:11.22   
  Aurajoen Uinti  5:13.28                 
                     
Enna Äyrämöinen  2007    422  1:14.27  2:34.36  3:54.49    5:12.47   
  Cetus Espoo  5:13.28                 
                     
Dominika Stalinskaja  2007    414  1:15.27  2:34.99  3:55.76    5:14.53   
  Cetus Espoo  5:17.28                 
                     
Sabina Rakhimova  2005    402  1:16.23  2:38.19  3:59.91    5:17.74   
  Raision Urheilijat  5:13.68                 
                     
10  Anna Salo  2007    400  1:15.44  2:37.21  3:58.41    5:18.24   
  Cetus Espoo  5:24.97                 
                     
11  Matilda Leppänen  2007    399  1:14.36  2:36.41  3:58.50    5:18.40   
  Cetus Espoo  5:18.55                 
                     
12  Mia Karolina Müürsepp  2006    388  1:17.54  2:41.30  4:03.16    5:21.44   
  Aurajoen Uinti  5:27.86                 
                     
13  Ellen Lindell  2007    372  1:17.51  2:41.02  4:04.08    5:26.02   
  Cetus Espoo  5:26.50                 
                     
14  Rita Heinonen  2006    365  1:19.02  2:44.52  4:07.13    5:27.99   
  Raision Urheilijat  5:41.95                 
                     
15  Anja Miao  2007    337  1:14.12  2:41.09  4:09.55    5:36.69   
  Cetus Espoo  5:37.63                 
                     
16  Ida Paaskoski  2007    335  1:20.04  2:47.30  4:14.30    5:37.49   
  Cetus Espoo  5:36.41                 
                     
17  Milka Marjakaarto  2007    324  1:18.59  2:46.58  4:14.74    5:41.37   
  Cetus Espoo  5:31.08                 
                     
18  Emma Haapanen  2006    316  1:20.28  2:47.35  4:16.34    5:44.11   
  Aurajoen Uinti  6:33.99                 
                     
19  Veera Ele  2006    311  1:18.64  2:46.39  4:17.08    5:45.96   
  Aurajoen Uinti  5:58.03                 
                     
20  Justiina Junnila  2007    287  1:21.05  2:50.87  4:23.16    5:55.49   
  Aurajoen Uinti  6:05.52                 
                     
21  Miisa Järvinen  2007    286  1:20.05  2:51.77  4:25.13    5:55.89   
  Aurajoen Uinti  5:48.88                 
                     
22  Emilyn Alexandra Savolainen  2007    270  1:21.25  2:54.89  4:29.04    6:02.79   
  Cetus Espoo  5:44.98                 
                     
23  Mandi Hämäläinen  2006    190  1:34.39  3:19.28  5:05.72    6:47.61   
  Uimaseura Kaarina  7:01.88                 
                     
24  Alina Vanhatalo  2006    189  1:30.00  3:15.99  5:06.20    6:48.00   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
 
Laji 3, 400m VU T14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olivia Weuro  2002    692  1:04.51  2:13.41  3:19.77    4:25.05   
  Raision Urheilijat  4:29.84                 
                     
Irene Mäkilä  2004    665  1:05.34  2:14.09  3:21.97    4:28.65   
  Raision Urheilijat  4:29.41                 
                     
Aino-Kaisa Paatos  2004    653  1:06.74  2:15.86  3:23.89    4:30.27   
  Raision Urheilijat  4:26.18                 
                     
Riikka Niskala  2004    562  1:08.77  2:20.97  3:33.72    4:44.02   
  Raision Urheilijat  4:41.36                 
                     
Vuokko Suomäki  2001    560  1:07.29  2:17.40  3:30.49    4:44.36   
  Raision Urheilijat  4:38.09                 
                     
Karine Gagnon  1985    469  1:12.84  2:30.15  3:46.49    5:01.76   
  Aurajoen Uinti  4:56.81                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  12:57 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  13:19   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 4, 400m VU P15, M, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kasperi Heikkinen  2005    429  1:05.08  2:17.04  3:30.23    4:41.35   
  Raision Urheilijat  4:42.13                 
                     
Konsta Vainio  2005    401  1:07.62  2:23.07  3:37.13    4:47.68   
  Aurajoen Uinti  4:51.10                 
                     
Julius Sandelin  2005    365  1:08.03  2:24.62  3:41.47    4:56.73   
  Rauman Uimaseura  5:07.18                 
                     
Maksim Amosov  2005    347  1:11.35  2:27.90  3:46.20    5:01.89   
  Aurajoen Uinti  5:03.92                 
                     
Nardi Gabriel Orenshtein  2005    328  1:09.88  2:27.78  3:47.22    5:07.58   
  Aurajoen Uinti  5:10.15                 
                     
Tomi Silander  2006    321  1:13.42  2:33.86  3:52.76    5:09.89   
  Cetus Espoo  5:17.35                 
                     
Eerik Rantanen  2004    315  1:11.66  2:31.39  3:52.88    5:11.73   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Boris Minkovski  2006    287  1:12.27  2:33.83  3:57.73    5:21.55   
  Cetus Espoo  5:09.98                 
                     
Benjamin Winqvist  2006    277  1:17.21  2:41.36  4:05.05    5:25.56   
  Cetus Espoo  5:28.26                 
                     
10  Alex Yli-Salomäki  2006    276  1:15.90  2:39.52  4:03.75    5:25.82   
  Aurajoen Uinti  5:30.61                 
                     
11  Ivan Kovalchuk  2005    272  1:14.90  2:39.76  4:04.85    5:27.20   
  Aurajoen Uinti  5:44.44                 
                     
12  Aarne Laurila  2006    262  1:17.35  2:43.27  4:09.84    5:31.38   
  Cetus Espoo  5:17.79                 
                     
13  Mikael Rasinmäki  2006    247  1:18.21  2:43.64  4:10.92    5:37.95   
  Cetus Espoo  6:04.28                 
                     
14  Anton Ahonen  2006    208  1:24.17  2:55.01  4:27.83    5:57.84   
  Cetus Espoo  5:58.93                 
                     
15  Miika Tuominen  2005    173  1:23.27  3:01.78  4:42.50    6:20.83   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
16  Ilmari Kunttu  2006    118  1:35.55  3:26.57  5:20.99    7:12.41   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 4, 400m VU P15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Paatos  2002    645  1:00.65  2:02.68  3:04.31    4:05.54   
  Raision Urheilijat  4:01.12                 
                     
Aku Kaila  2003    636  1:00.57  2:03.28  3:05.73    4:06.76   
  Raision Urheilijat  4:06.78                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  13:19 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  13:22   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 5, 50m PU Masters N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mari Ääri  1980    528          30.15   
  Aurajoen Uinti  29.18                 
Karine Gagnon  1985    425          32.41   
  Aurajoen Uinti  30.48                 
Anu Tolvanen  1982    405          32.93   
  Aurajoen Uinti                   
Kristiina Kangastalo-Hoda  1978    170          44.00   
  Loimaan Uimaseura  44.76                 
Sirpa Visakoski  1952    141          46.75   
  Aurajoen Uinti  41.12                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  13:22 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  13:26   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 6, 50m PU Masters M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jaakko Heimo  1968    437          28.72   
  Speedo Masters Finland C  28.32                 
Valtteri Karttunen  1993    413          29.27   
  Raision Urheilijat  27.51                 
Tommi Kähkönen  1970    371          30.32   
  Speedo Masters Finland C  29.82                 
Tapio Mäkitalo  1970    351          30.88   
  Speedo Masters Finland C  28.23                 
Tero Nordström  1968    279          33.35   
  Aurajoen Uinti  31.20                 
Vesa Kälviäinen  1968    277          33.41   
  SUH  32.46                 
Ari Korhonen  1972    264          33.96   
  Raision Urheilijat  31.95                 
Antti Wihanto  1962    228          35.66   
  Aurajoen Uinti  32.73                 
Tatu Kantonen  1984    145          41.47   
  Raision Urheilijat  36.78                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  13:26 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  13:40   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 7, 100m RU N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Uusküla  2002    555  35.62        1:15.84   
  Raision Urheilijat  1:11.45                 
                     
Olivia Weuro  2002    540  36.50        1:16.54   
  Raision Urheilijat  1:19.27                 
                     
Matilda Leppänen  2007    417  38.99        1:23.46   
  Cetus Espoo  1:20.04                 
                     
Tuuli Peltola  2007    411  41.09        1:23.83   
  Raision Urheilijat  1:23.40                 
                     
Ronja Maude  2005    379  41.48        1:26.14   
  Aurajoen Uinti  1:23.64                 
                     
Ronja Vilska  2006    343  42.55        1:29.07   
  Aurajoen Uinti  1:28.42                 
                     
Erin Gonzalez Catón  2005    337  43.05        1:29.54   
  Aurajoen Uinti  1:29.03                 
                     
Emilyn Alexandra Savolainen  2007    325  43.08        1:30.68   
  Cetus Espoo  1:28.40                 
                     
Katriina Kallio  2006    323  43.98        1:30.80   
  Raision Urheilijat  1:32.85                 
                     
10  Linnea Ström  2003    307  44.27        1:32.34   
  Uimaseura Kaarina  1:34.50                 
                     
11  Anja Miao  2007    306  43.87        1:32.53   
  Cetus Espoo  1:31.40                 
                     
12  Linnea Koski  2007    296  44.43        1:33.53   
  Aurajoen Uinti  1:35.47                 
                     
13  Elina Toivonen  2006    287  45.59        1:34.45   
  Aurajoen Uinti  1:34.20                 
                     
14  Veera Ele  2006    280  44.91        1:35.27   
  Aurajoen Uinti  1:32.84                 
                     
15  Ellen Lindell  2007    274  45.57        1:35.90   
  Cetus Espoo  1:34.23                 
                     
16  Rahma Ezzat  2007    266  45.71        1:36.95   
  Aurajoen Uinti  1:41.57                 
                     
17  Sara Elomäki  2006    264  46.67        1:37.14   
  Aurajoen Uinti  1:38.35                 
                     
18  Mia Karolina Müürsepp  2006    263  46.80        1:37.26   
  Aurajoen Uinti  1:37.35                 
                     
19  Maikki Hämäläinen  2006    255  45.73        1:38.25   
  Uimaseura Kaarina  1:40.72                 
                     
20  Rita Heinonen  2006    251  48.05        1:38.84   
  Raision Urheilijat  1:55.51                 
                     
21  Vilma Saarimäki  2007    246  46.95        1:39.47   
  Raision Urheilijat  1:40.82                 
                     
22  Rianna Hoda  2006    243  46.91        1:39.92   
  Loimaan Uimaseura  1:42.36                 
                     
23  Aino Norrdal  2006    227  48.08        1:42.12   
  Uimaseura Kaarina  1:41.97                 
                     
24  Kaisa Heikkinen  2008    226  48.64        1:42.34   
  Raision Urheilijat  1:43.60                 
                     
25  Sofia Järvi  2007    225  48.34        1:42.49   
  Raision Urheilijat  1:51.77                 
                     
26  Justiina Junnila  2007    219  49.24        1:43.34   
  Aurajoen Uinti  1:42.98                 
                     
27  Emma Haapanen  2006    213  49.68        1:44.33   
  Aurajoen Uinti  1:45.48                 
                     
28  Ida Paaskoski  2007    204  50.12        1:45.87   
  Cetus Espoo  1:43.59                 
                     
28  Nea Nirhamo  2008    204  49.66        1:45.87   
  Loimaan Uimaseura  1:49.83                 
                     
30  Matilda Jokinen  2008    184  52.41        1:49.51   
  Loimaan Uimaseura  1:52.75                 
                     
31  Ada Riquelme Mac Donald  2006    167  53.31        1:53.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:52.06                 
                     
32  Elsa Hirvensalo  2008    152  54.11        1:56.61   
  Aurajoen Uinti  2:03.27                 
                     
33  Minni-Maria Vesma  2007    152  54.75        1:56.77   
  Raision Urheilijat  1:59.83                 
                     
34  Veera Kiukkonen  2008    151  55.20        1:57.08   
  Aurajoen Uinti  2:06.96                 
                     
35  Iina Pihlaja  2008    147  58.10        1:57.93   
  Raision Urheilijat  1:58.82                 
                     
36  Milja Kummila  2008    127  59.58        2:04.00   
  Raision Urheilijat  2:13.18                 
                     
37  Aliisa Kunttu  2008    125  59.55        2:04.66   
  Aurajoen Uinti  2:06.41                 
                     
38  Maisa Kummila  2006    113  1:00.93        2:08.74   
  Raision Urheilijat  2:07.97                 
                     
Nea Salmela  2006              DNF   
  Loimaan Uimaseura  1:40.86                 
                     
Janna Tepsa  2005              DSQ  50 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:36.86                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  13:40 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  13:50   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 8, 100m RU M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaro Puutio  2003    362  35.76        1:17.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.47                 
                     
Rasmus Rekola  2004    328  36.68        1:20.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.57                 
                     
Boris Minkovski  2006    324  38.02        1:20.95   
  Cetus Espoo  1:21.13                 
                     
Konsta Vainio  2005    309  39.39        1:22.23   
  Aurajoen Uinti  1:19.96                 
                     
Joonas Arponen  2005    300  38.28        1:23.00   
  Rauman Uimaseura  1:23.94                 
                     
Maksim Amosov  2005    296  39.17        1:23.40   
  Aurajoen Uinti  1:24.95                 
                     
Nardi Gabriel Orenshtein  2005    284  39.48        1:24.60   
  Aurajoen Uinti  1:27.75                 
                     
Julius Sandelin  2005    273  40.20        1:25.69   
  Rauman Uimaseura  1:27.55                 
                     
Max Allén  2005    218  43.59        1:32.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:33.44                 
                     
10  Max Yli-Salomäki  2006    203  44.99        1:34.57   
  Aurajoen Uinti  1:36.51                 
                     
11  Mikael Rasinmäki  2006    200  45.78        1:35.03   
  Cetus Espoo  1:34.99                 
                     
12  Eemeli Arnell  2005    188  47.18        1:37.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:33.99                 
                     
13  Ville Suojasto  2006    183  47.25        1:37.78   
  Raision Urheilijat  1:38.45                 
                     
14  Jooa Laiho  2006    182  46.24        1:38.02   
  Raision Urheilijat  1:38.09                 
                     
15  Benjamin Winqvist  2006    181  46.96        1:38.15   
  Cetus Espoo  1:38.68                 
                     
16  Ivan Kovalchuk  2005    175  46.83        1:39.34   
  Aurajoen Uinti  1:49.03                 
                     
17  Aarne Laurila  2006    168  49.00        1:40.64   
  Cetus Espoo  1:38.07                 
                     
18  Luis Valero de la Iglesia  2006    164  48.68        1:41.59   
  Cetus Espoo  1:39.77                 
                     
19  Roope Käär  2007    153  51.06        1:43.88   
  Raision Urheilijat  1:52.30                 
                     
20  Jasu Nieminen  2007    150  50.76        1:44.47   
  Loimaan Uimaseura  1:46.03                 
                     
21  Arttu Carne  2007    87  1:00.82        2:05.18   
  Raision Urheilijat  1:55.06                 
                     
22  Matias Lehtinen  2007    77  1:04.16        2:10.66   
  Raision Urheilijat  2:18.54                 
                     
Juuso Silfver  2007              DSQ   
  Aurajoen Uinti  1:56.20                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Niko Visuri  2007              DSQ   
  Aurajoen Uinti  2:20.88                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  13:50 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  14:18   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 9, 50m SU T9, 11, 13, N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iina Koivisto  2010    161          47.10   
  Loimaan Uimaseura  47.47                 
Siiri Kinos  2010    101          54.98   
  Raision Urheilijat  55.13                 
Inkeri Rinnola  2010    85          58.27   
  Aurajoen Uinti                   
Ella Ääri  2011    79          59.77   
  Uimaseura Kaarina  56.36                 
Sofia Ahvas  2010    73          1:01.25   
  Aurajoen Uinti  1:00.29                 
Jenna Paasimaa  2010    71          1:01.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
 
Laji 9, 50m SU T9, 11, 13, N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Danska  2009    268          39.77   
  Uimaseura Kaarina  43.09                 
Vilma Toivonen  2008    176          45.77   
  Loimaan Uimaseura  51.22                 
Ida Nelimarkka  2008    171          46.17   
  Aurajoen Uinti                   
Sagdiana Rakhimova  2008    171          46.19   
  Raision Urheilijat  45.70                 
Vilma Keski-Korsu  2009    148          48.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.73                 
Emilia Inkeroinen  2009    142          49.11   
  Kouvolan Uimarit  48.78                 
Aada Kanervo  2009    129          50.75   
  Uimaseura Kaarina  53.63                 
Aada Kaila  2009    126          51.14   
  Raision Urheilijat  51.16                 
Emma Nygård  2008    116          52.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
10  Peppi Pulkkinen  2009    110          53.54   
  Raision Urheilijat  54.93                 
11  Aliisa Kunttu  2008    102          54.86   
  Aurajoen Uinti  54.78                 
12  Emma Karimäki  2009    96          55.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.53                 
13  Miina Mäkinen  2009    92          56.68   
  Raision Urheilijat  59.10                 
14  Senni Soininen  2009    70          1:02.15   
  Raision Urheilijat  1:07.53                 
15  Bea Back  2009    48          1:10.41   
  Raision Urheilijat  1:05.93                 
 
Laji 9, 50m SU T9, 11, 13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tilda Aaltonen  2006    442          33.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.02                 
Kerttu Virta  2006    294          38.57   
  Raision Urheilijat  39.74                 
Tilda Saine  2006    294          38.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.31                 
Milka Marjakaarto  2007    292          38.69   
  Cetus Espoo  38.99                 
Nella Imponen  2007    291          38.70   
  Aurajoen Uinti  41.64                 
Nanna Kotkatvuori  2006    280          39.21   
  Uimaseura Kaarina  50.23                 
Sara Elomäki  2006    221          42.45   
  Aurajoen Uinti  42.67                 
Alina Vanhatalo  2006    205          43.51   
  Uimaseura Kaarina  43.16                 
Elina Toivonen  2006    171          46.23   
  Aurajoen Uinti  47.78                 
10  Inari Sonkkila  2006    166          46.65   
  Uimaseura Kaarina                   
11  Emilia Tähkänen  2007    157          47.49   
  Uinti-Vakka  46.57                 
12  Senni Jalonen  2006    154          47.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
13  Veera Helkkala  2006    146          48.74   
  Raision Urheilijat  50.95                 
14  Noora Riionheimo  2006    139          49.51   
  Raision Urheilijat  50.19                 
15  Liia Kivi  2007    100          55.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
 
Laji 9, 50m SU T9, 11, 13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Iisalo  2001    620          30.09   
  Raision Urheilijat  29.19                 
Sylvia Kuusisto  2003    595          30.52   
  Raision Urheilijat  30.19                 
Laura Mäki  1997    591          30.58   
  Raision Urheilijat  29.52                 
Aino-Kaisa Paatos  2004    488          32.60   
  Raision Urheilijat  32.13                 
Emma Uusküla  2002    471          32.99   
  Raision Urheilijat  32.34                 
Anni Korhonen  2003    441          33.70   
  Raision Urheilijat  32.44                 
Celina Sandell  2005    382          35.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.72                 
Isla Pinta  2002    366          35.88   
  Raision Urheilijat  36.25                 
Emma Loo  2004    312          37.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.57                 
10  Aino Lehtinen  2005    307          38.05   
  Aurajoen Uinti  37.58                 
11  Roosa Lahti  2004    278          39.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.35                 
12  Aleksandra Hiekka  2004    272          39.58   
  Uimaseura Kaarina  53.03                 
13  Ida Salminen  2005    245          40.97   
  Raision Urheilijat  47.58                 
14  Saimi Räty  2005    203          43.63   
  Raision Urheilijat  48.19                 
15  Nella Hyvärinen  2004    182          45.26   
  Aurajoen Uinti  45.20                 
16  Elsi Tuominen  2005    150          48.24   
  Aurajoen Uinti                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  14:18 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  14:33   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 10, 50m SU P10, 12, 14, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Thomas Salonen  2009    134          43.35   
  Raision Urheilijat  44.94                 
Niilo Lehtinen  2009    101          47.59   
  Aurajoen Uinti  48.49                 
Eetu Ääri  2010    88          49.77   
  Uimaseura Kaarina  52.59                 
Eero Carne  2009    77          52.03   
  Raision Urheilijat  48.38                 
Miska Käär  2009    76          52.39   
  Raision Urheilijat  46.91                 
Lauri Seppälä  2010    74          52.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Eino Rantala  2011    72          53.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Taito Aaltonen  2009    71          53.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.28                 
Aukusti Lempiäinen  2009    47          1:01.47   
  Raision Urheilijat  1:02.71                 
10  Eliel Fey  2010    42          1:03.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
11  Aatos Courtiol Lummaa  2010    41          1:04.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
12  Jesse Rinne  2010    25          1:15.02   
  Aurajoen Uinti                   
13  Aarne Lehtonen  2009    23          1:17.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.11                 
Aarni Sonkkila  2009              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  58.94                 
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
Onni Kolhi  2009              DSQ   
  Raision Urheilijat  54.52                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 10, 50m SU P10, 12, 14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Felix Kandolin  2007    262          34.71   
  Aurajoen Uinti  34.84                 
Roope Koskela  2007    197          38.15   
  Raision Urheilijat  37.72                 
Romeo Manner  2008    171          39.98   
  Aurajoen Uinti  38.61                 
Venuel Anton  2008    107          46.67   
  Raision Urheilijat  47.76                 
Jan Virransuo  2008    104          47.15   
  Aurajoen Uinti                   
Veikka Lehtonen  2008    88          49.80   
  Aurajoen Uinti  53.24                 
Eliel Lintula  2007    77          52.09   
  Uimaseura Kaarina  54.31                 
Topi Heinonen  2008    75          52.60   
  Uimaseura Kaarina  51.26                 
Frans Sagulin  2008    73          52.98   
  Raision Urheilijat  53.35                 
10  Arttu Carne  2007    72          53.23   
  Raision Urheilijat  52.03                 
11  Urho Lumiainen  2008    71          53.60   
  Aurajoen Uinti  55.86                 
12  Max Kulmala  2008    68          54.19   
  Uimaseura Kaarina  55.90                 
13  Juuso Silfver  2007    52          59.17   
  Aurajoen Uinti  55.77                 
14  Kasper Snickars  2008    45          1:02.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.23                 
15  Eemeli Eloranta  2008    32          1:09.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.79                 
Onni Ahvamaa  2008              DNS   
  Raision Urheilijat  1:00.88                 
Vilho Arnell  2008              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, 50m SU P10, 12, 14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonatan Davie  2006    258          34.88   
  Aurajoen Uinti  35.70                 
Aleksi Sinisalo  2006    214          37.11   
  Cetus Espoo  36.51                 
Aaron Hannula  2005    151          41.65   
  Uimaseura Kaarina  42.45                 
Miika Tuominen  2005    142          42.51   
  Uimaseura Kaarina  42.39                 
Eino Polari  2006    120          44.97   
  Aurajoen Uinti  48.44                 
Ismail Fedulin  2006    98          48.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Harald Nummela  2005    91          49.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Carlos Sadiku  2006    90          49.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
 
Laji 10, 50m SU P10, 12, 14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Seweryn Pastucha  2004    438          29.25   
  Raision Urheilijat  30.31                 
Tatu Kunttila  2003    337          31.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.15                 
Elias Laine  2003    223          36.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.95                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  14:33 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  17:31   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 11, 100m SU T12, 14, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Korkeamäki  2007    409  36.28        1:14.09   
  Cetus Espoo  1:14.59                 
                     
Enna Äyrämöinen  2007    358  38.27        1:17.49   
  Cetus Espoo  1:16.84                 
                     
Tuuli Peltola  2007    349  37.59        1:18.11   
  Raision Urheilijat  1:19.67                 
                     
Venla Holma  2008    288  40.02        1:23.29   
  Loimaan Uimaseura  1:28.53                 
                     
Milka Marjakaarto  2007    287  40.33        1:23.36   
  Cetus Espoo  1:22.01                 
                     
Emilyn Alexandra Savolainen  2007    276  40.53        1:24.42   
  Cetus Espoo  1:23.73                 
                     
Vilma Saarimäki  2007    255  42.27        1:26.67   
  Raision Urheilijat  1:30.91                 
                     
Anja Miao  2007    228  43.84        1:29.95   
  Cetus Espoo  1:31.05                 
                     
Ida Paaskoski  2007    220  44.56        1:31.03   
  Cetus Espoo  1:32.31                 
                     
10  Nea Nirhamo  2008    215  44.38        1:31.85   
  Loimaan Uimaseura  1:37.78                 
                     
11  Amanda Ruusuvaara  2008    214  44.27        1:31.89   
  Uimaseura Kaarina  1:34.14                 
                     
12  Essi Kallio  2008    184  47.46        1:36.74   
  Loimaan Uimaseura  1:38.44                 
                     
13  Mona Järveläinen  2007    165  46.18        1:40.13   
  Uimaseura Kaarina  1:44.42                 
                     
14  Kaisa Heikkinen  2008    162  49.17        1:40.84   
  Raision Urheilijat  1:38.31                 
                     
15  Jasmiina Laitinen  2008    161  48.43        1:40.98   
  Aurajoen Uinti  1:53.84                 
                     
16  Iina Pihlaja  2008    145  49.38        1:44.64   
  Raision Urheilijat  1:45.15                 
                     
17  Elsa Hirvensalo  2008    128  51.70        1:48.97   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Milja Kummila  2008    112  55.11        1:53.94   
  Raision Urheilijat                   
                     
19  Yasemin Yilmaz  2007    104  57.03        1:56.75   
  Aurajoen Uinti  1:59.40                 
                     
Iiris Paloposki  2007              DNS   
  Aurajoen Uinti  2:07.39                 
                     
 
Laji 11, 100m SU T12, 14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tilda Aaltonen  2006    431  34.85        1:12.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.86                 
                     
Mirella Sauhula  2006    394  35.51        1:15.05   
  Aurajoen Uinti  1:17.87                 
                     
Katriina Kallio  2006    297  39.68        1:22.42   
  Raision Urheilijat  1:24.19                 
                     
Janna Tepsa  2005    289  40.19        1:23.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.71                 
                     
Maisa Kummila  2006    114  53.21        1:53.32   
  Raision Urheilijat  1:57.06                 
                     
Kira Viitanen  2006    95  1:00.48        2:00.27   
  Aurajoen Uinti  2:12.48                 
                     
Ada Riquelme Mac Donald  2006              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.34                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 11, 100m SU T12, 14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Kallio  2002    604  31.47        1:05.09   
  Raision Urheilijat  1:02.59                 
                     
Aino-Kaisa Paatos  2004    517  33.34        1:08.54   
  Raision Urheilijat                   
                     
Vuokko Suomäki  2001    463  34.39        1:11.09   
  Raision Urheilijat  1:10.37                 
                     
Aada Rantanen  2004    391  36.37        1:15.20   
  Raision Urheilijat  1:16.60                 
                     
Linnea Ström  2003    315  39.62        1:20.84   
  Uimaseura Kaarina  1:20.84                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  17:31 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  14:58   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 12, 100m SU P13, 15, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Boris Minkovski  2006    286  35.81        1:14.20   
  Cetus Espoo  1:14.62                 
                     
Tomi Silander  2006    233  38.84        1:19.46   
  Cetus Espoo  1:17.35                 
                     
Veeti Hämäläinen  2006    219  38.53        1:21.02   
  Raision Urheilijat  1:27.82                 
                     
Luis Valero de la Iglesia  2006    176  42.33        1:27.12   
  Cetus Espoo  1:26.60                 
                     
Roope Käär  2007    175  41.70        1:27.37   
  Raision Urheilijat  1:33.52                 
                     
Mikael Rasinmäki  2006    173  42.76        1:27.71   
  Cetus Espoo  1:30.37                 
                     
Benjamin Winqvist  2006    171  42.87        1:28.09   
  Cetus Espoo  1:28.27                 
                     
Romeo Maranzani  2006    152  40.98        1:31.58   
  Aurajoen Uinti  1:41.49                 
                     
Leevi Saarinen  2006    152  43.47        1:31.60   
  Uinti-Vakka  1:26.17                 
                     
10  Margo Murumäe  2006    152  44.20        1:31.62   
  Raision Urheilijat  1:36.29                 
                     
11  Anton Ahonen  2006    149  44.39        1:32.04   
  Cetus Espoo  1:30.33                 
                     
12  Jasu Nieminen  2007    138  45.97        1:34.61   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
13  Erik Loukine  2006    130  45.59        1:36.42   
  Raision Urheilijat  1:43.57                 
                     
14  Kasper Vira  2006    98  51.74        1:45.76   
  Aurajoen Uinti  1:50.77                 
                     
15  Ilmari Kunttu  2006    83  1:51.94        1:51.94   
  Aurajoen Uinti  1:54.40                 
                     
16  Robert Pukki  2007    82  55.83        1:52.19   
  Aurajoen Uinti                   
                     
17  Aleksi Nurmi  2006    77  55.97        1:54.70   
  Aurajoen Uinti  1:55.07                 
                     
18  Jesper Isotalo  2007    77  57.98        1:54.92   
  Raision Urheilijat  1:54.93                 
                     
19  Thanh Kiet Lam  2008    76  56.30        1:55.41   
  Aurajoen Uinti                   
                     
20  Urho Kouvonen  2008    73  56.90        1:56.97   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Matias Lehtinen  2007    72  56.62        1:57.16   
  Raision Urheilijat                   
                     
22  Oliver Rautala  2007    63  59.94        2:02.80   
  Aurajoen Uinti  1:57.42                 
                     
Alex Yli-Salomäki  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti  1:30.50                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Benjamin Milovanov  2008              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 12, 100m SU P13, 15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Arponen  2005    342  33.56        1:09.92   
  Rauman Uimaseura  1:12.79                 
                     
Rasmus Rekola  2004    251  37.72        1:17.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.21                 
                     
Thomas Korvela  2005              DNS   
  Aurajoen Uinti  1:38.16                 
                     
 
Laji 12, 100m SU P13, 15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Valtteri Karttunen  1993    410  32.26        1:05.81   
  Raision Urheilijat  1:01.88                 
                     
Matias Gustafsson  2002    295  34.17        1:13.40   
  Raision Urheilijat  1:12.74                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  14:58 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  15:01   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 13, 100m SKU Masters N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kristiina Kangastalo-Hoda  1978    193  48.56        1:37.69   
  Loimaan Uimaseura  1:37.66                 
                     
Sirpa Visakoski  1952    166  48.13        1:42.70   
  Aurajoen Uinti  1:34.24                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  15:01 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  15:03   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 14, 100m SKU Masters M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jaakko Heimo  1968    429  30.81        1:06.65   
  Speedo Masters Finland C  1:05.43                 
                     
Tommi Kähkönen  1970    379  32.29        1:09.47   
  Speedo Masters Finland C  1:09.33                 
                     
Tapio Mäkitalo  1970    325  34.37        1:13.10   
  Speedo Masters Finland C  1:11.84                 
                     
Ari Korhonen  1972    259  35.77        1:18.87   
  Raision Urheilijat  1:16.57                 
                     
Antti Wihanto  1962    254  38.40        1:19.34   
  Aurajoen Uinti  1:18.32                 
                     
Vesa Kälviäinen  1968    224  38.61        1:22.72   
  SUH  1:23.02                 
                     
Tatu Kantonen  1984    108  54.33        1:45.39   
  Raision Urheilijat  1:32.13                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  15:03 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  15:15   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 15, 50m RU T9, 11, N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iina Koivisto  2010    166          52.06   
  Loimaan Uimaseura  52.35                 
Siiri Kinos  2010    75          1:07.83   
  Raision Urheilijat  1:05.44                 
Anna Liljeberg  2010    44          1:21.12   
  Aurajoen Uinti                   
Ella Ääri  2011    37          1:25.42   
  Uimaseura Kaarina  1:28.68                 
Hippu Rauhala  2010              DNS   
  Nokian Pyry  57.63                 
 
Laji 15, 50m RU T9, 11, N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Venla Holma  2008    257          45.04   
  Loimaan Uimaseura  45.53                 
Josefiina Kinos  2009    225          47.02   
  Raision Urheilijat  47.41                 
Sofia Danska  2009    221          47.31   
  Uimaseura Kaarina  47.53                 
Aada Kanervo  2009    148          54.14   
  Uimaseura Kaarina  53.71                 
Emma Karimäki  2009    146          54.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.20                 
Vilma Toivonen  2008    144          54.54   
  Loimaan Uimaseura  57.09                 
Ida Nelimarkka  2008    118          58.28   
  Aurajoen Uinti                   
Aada Kaila  2009    117          58.51   
  Raision Urheilijat  59.22                 
Bea Back  2009    61          1:12.72   
  Raision Urheilijat  1:18.04                 
10  Miina Mäkinen  2009    56          1:14.61   
  Raision Urheilijat  1:17.24                 
Peppi Pulkkinen  2009              DSQ   
  Raision Urheilijat  1:07.15                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Senni Soininen  2009              DSQ   
  Raision Urheilijat  1:08.75                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 15, 50m RU T9, 11, N, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Charlotta Edelman  2001    599          33.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.69                 
Milla Karttunen  2005    526          35.47   
  Raision Urheilijat  36.53                 
Vilma Iisalo  2001    518          35.64   
  Raision Urheilijat  35.35                 
Mette Peltola  2005    427          38.03   
  Raision Urheilijat  38.16                 
Ellen Lindell  2007    341          40.98   
  Cetus Espoo  43.83                 
Anni Korhonen  2003    316          42.02   
  Raision Urheilijat  39.88                 
Julia Sihvo  2006    314          42.12   
  Raision Urheilijat  43.62                 
Elisa Liven  2004    310          42.30   
  Raision Urheilijat  42.03                 
Anna Salo  2007    302          42.66   
  Cetus Espoo  42.83                 
10  Janna Tepsa  2005    292          43.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.21                 
11  Aino Suomalainen  2007    248          45.55   
  Aurajoen Uinti  43.99                 
12  Dominika Stalinskaja  2007    241          46.00   
  Cetus Espoo  45.56                 
13  Aino Norrdal  2006    218          47.55   
  Uimaseura Kaarina  48.17                 
14  Saimi Räty  2005    193          49.52   
  Raision Urheilijat  50.97                 
15  Emilia Pirttijärvi  2000    181          50.60   
  Aurajoen Uinti  50.93                 
16  Noora Riionheimo  2006    165          52.21   
  Raision Urheilijat  53.62                 
17  Veera Helkkala  2006    159          52.77   
  Raision Urheilijat  57.08                 
18  Mandi Hämäläinen  2006    142          54.77   
  Uimaseura Kaarina  54.93                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  15:15 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  15:26   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 16, 50m RU P10, 12, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Thomas Salonen  2009    115          51.85   
  Raision Urheilijat  52.98                 
Oskari Kettunen  2009    95          55.22   
  Loimaan Uimaseura                   
Eero Carne  2009    68          1:01.86   
  Raision Urheilijat  58.89                 
Wille Vantala  2009    58          1:05.20   
  Aurajoen Uinti  1:06.75                 
Onni Kolhi  2009    51          1:07.71   
  Raision Urheilijat  1:05.34                 
Aukusti Lempiäinen  2009    50          1:08.24   
  Raision Urheilijat  1:07.31                 
Oliver Rantanen  2009    50          1:08.47   
  Uimaseura Kaarina  1:06.58                 
Aarre Latomaa  2010              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Niilo Lehtinen  2009              DSQ   
  Aurajoen Uinti  54.71                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 16, 50m RU P10, 12, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Koskela  2007    152          47.25   
  Raision Urheilijat  45.53                 
Max Kulmala  2008    93          55.63   
  Uimaseura Kaarina  52.99                 
Venuel Anton  2008    92          55.91   
  Raision Urheilijat                   
Thanh Kiet Lam  2008    79          58.71   
  Aurajoen Uinti                   
Topi Heinonen  2008    73          1:00.39   
  Uimaseura Kaarina  59.42                 
Frans Sagulin  2008    71          1:00.86   
  Raision Urheilijat  1:00.95                 
Eliel Lintula  2007    59          1:04.81   
  Uimaseura Kaarina  1:06.22                 
Onni Ahvamaa  2008              DNS   
  Raision Urheilijat                   
Urho Kouvonen  2008              DSQ   
  Aurajoen Uinti  1:10.89                 
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
Urho Lumiainen  2008              DSQ   
  Aurajoen Uinti  1:12.17                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 16, 50m RU P10, 12, M, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Axel Leppähaara  2004    275          38.81   
  Aurajoen Uinti  40.71                 
Eerik Rantanen  2004    257          39.69   
  Uimaseura Kaarina  41.68                 
Tomi Silander  2006    221          41.74   
  Cetus Espoo  42.23                 
Max Allén  2005    216          42.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.03                 
Jooa Laiho  2006    178          44.87   
  Raision Urheilijat  45.58                 
Oliver Jokinen  2005    153          47.18   
  Aurajoen Uinti  46.84                 
Miika Tuominen  2005    134          49.27   
  Uimaseura Kaarina  54.73                 
Mikael Elo  2004              DSQ   
  Laitilan Jyske                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  15:26 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  15:52   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 17, 200m VU T12, 14, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirelle Hirsiniemi  2007    472  31.64  1:07.50  1:45.20    2:21.78   
  Aurajoen Uinti  2:33.39                 
                     
Linnea Koski  2007    342  34.83  1:14.79  1:56.04    2:37.84   
  Aurajoen Uinti  2:47.05                 
                     
Sagdiana Rakhimova  2008    257  41.22  1:26.73  2:11.14    2:53.52   
  Raision Urheilijat  2:58.06                 
                     
Emilia Tähkänen  2007    225  39.00  1:24.16  2:12.88    3:01.42   
  Uinti-Vakka  3:24.86                 
                     
Emilia Inkeroinen  2009    184  43.17  1:33.66  2:25.25    3:14.07   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Yasemin Yilmaz  2007    146  44.83  1:39.44  2:36.71    3:29.59   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Aliisa Kunttu  2008    142  47.52  1:42.02  2:37.80    3:31.18   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Iiris Paloposki  2007              DNS   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 17, 200m VU T12, 14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Lehtinen  2005    401  33.05  1:10.20  1:49.68    2:29.72   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Maikki Hämäläinen  2006    311  36.21  1:18.43  2:02.17    2:42.96   
  Uimaseura Kaarina  2:46.79                 
                     
Kira Viitanen  2006    112  47.98  1:49.10  2:51.06    3:48.97   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 17, 200m VU T12, 14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sylvia Kuusisto  2003    649  29.12  1:01.69  1:34.89    2:07.53   
  Raision Urheilijat  2:10.84                 
                     
Anna Vira  2002    614  29.52  1:02.27  1:36.55    2:09.88   
  Raision Urheilijat  2:06.69                 
                     
Aada Rantanen  2004    474  32.54  1:08.97  1:45.67    2:21.62   
  Raision Urheilijat  2:24.51                 
                     
Aleksandra Hiekka  2004    276  38.10  1:22.10  2:07.29    2:49.55   
  Uimaseura Kaarina  2:47.23                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  15:52 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  16:02   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 18, 200m VU P13, 15, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Aho  2006    351  32.45  1:08.27  1:44.78    2:20.82   
  Raision Urheilijat  2:29.62                 
                     
Joonatan Davie  2006    296  34.54  1:13.27  1:52.04    2:29.00   
  Aurajoen Uinti  2:24.27                 
                     
Felix Kandolin  2007    275  34.93  1:14.37  1:54.04    2:32.78   
  Aurajoen Uinti  2:29.74                 
                     
Romeo Maranzani  2006    220  35.40  1:17.76  2:01.99    2:44.54   
  Aurajoen Uinti  3:02.30                 
                     
Romeo Manner  2008    219  36.33  1:18.76  2:02.78    2:44.61   
  Aurajoen Uinti  2:58.92                 
                     
Kasper Vira  2006    130  42.66  1:33.26  3:16.06    3:16.06   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Robert Pukki  2007    126  44.31  1:35.54  2:27.11    3:18.14   
  Aurajoen Uinti  3:25.29                 
                     
Eino Polari  2006    122  44.82  1:34.92  2:28.29    3:20.03   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Aleksi Nurmi  2006    79  47.76  1:47.43  2:48.52    3:50.69   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 18, 200m VU P13, 15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kasperi Heikkinen  2005    413  28.52  1:01.74  1:37.68    2:13.41   
  Raision Urheilijat  2:13.52                 
                     
Eemeli Arnell  2005    224  36.20  1:18.72  2:02.22    2:43.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:48.02                 
                     
Thomas Korvela  2005              DNS   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 18, 200m VU P13, 15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Paatos  2002    629  27.73  57.33  1:27.21    1:55.97   
  Raision Urheilijat  1:52.85                 
                     
Aku Kaila  2003    622  27.41  57.39  1:28.16    1:56.41   
  Raision Urheilijat  1:56.10                 
                     
Akira Konttinen  2003    399  29.20  1:03.62  1:39.46    2:14.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:08.30                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  16:02 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  16:18   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 19, 100m VU N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Kallio  2002    682  27.03        57.06   
  Raision Urheilijat  56.54                 
                     
Emilia Sihvo  2004    524  29.75        1:02.30   
  Raision Urheilijat  1:00.73                 
                     
Nelli Rauhanen  2005    523  30.10        1:02.34   
  Raision Urheilijat  1:02.19                 
                     
Milla Karttunen  2005    510  30.05        1:02.86   
  Raision Urheilijat  1:03.63                 
                     
Aada Rantanen  2004    446  31.11        1:05.76   
  Raision Urheilijat  1:05.53                 
                     
Ida Maliranta  2004    412  31.72        1:07.51   
  Raision Urheilijat  1:07.15                 
                     
Tuuli Peltola  2007    394  32.89        1:08.49   
  Raision Urheilijat  1:09.55                 
                     
Dominika Stalinskaja  2007    381  32.66        1:09.31   
  Cetus Espoo  1:09.14                 
                     
Celina Sandell  2005    377  32.45        1:09.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.91                 
                     
10  Viivi Laiho  2005    337  33.56        1:12.16   
  Aurajoen Uinti  1:11.82                 
                     
11  Anja Miao  2007    326  34.47        1:13.00   
  Cetus Espoo  1:11.72                 
                     
12  Venla Holma  2008    317  34.69        1:13.67   
  Loimaan Uimaseura  1:13.84                 
                     
13  Roosa Lahti  2004    313  35.08        1:13.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.57                 
                     
14  Linnea Ström  2003    298  35.97        1:15.20   
  Uimaseura Kaarina  1:16.26                 
                     
15  Aino Kajonen  2005    260  37.82        1:18.68   
  Aurajoen Uinti  1:19.26                 
                     
16  Rahma Ezzat  2007    249  37.06        1:19.83   
  Aurajoen Uinti  1:20.53                 
                     
17  Veera Hautamäki  2006    244  37.83        1:20.37   
  Raision Urheilijat  1:18.24                 
                     
18  Inari Sonkkila  2006    240  37.94        1:20.83   
  Uimaseura Kaarina  1:24.72                 
                     
19  Ada Riquelme Mac Donald  2006    234  39.01        1:21.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.88                 
                     
20  Rianna Hoda  2006    233  37.70        1:21.64   
  Loimaan Uimaseura  1:25.96                 
                     
21  Amanda Ruusuvaara  2008    218  39.67        1:23.41   
  Uimaseura Kaarina  1:24.21                 
                     
22  Kristiina Kangastalo-Hoda  1978    213  39.24        1:24.02   
  Loimaan Uimaseura  1:22.64                 
                     
23  Minni-Maria Vesma  2007    201  40.26        1:25.74   
  Raision Urheilijat  1:24.64                 
                     
24  Emilia Pirttijärvi  2000    198  40.25        1:26.11   
  Aurajoen Uinti  1:22.57                 
                     
25  Matilda Jokinen  2008    190  40.36        1:27.27   
  Loimaan Uimaseura  1:32.88                 
                     
26  Sofia Järvi  2007    190  41.10        1:27.31   
  Raision Urheilijat  1:28.61                 
                     
27  Elsi Tuominen  2005    174  41.13        1:29.92   
  Aurajoen Uinti                   
                     
28  Mona Järveläinen  2007    166  42.45        1:31.37   
  Uimaseura Kaarina  1:34.11                 
                     
29  Yasemin Yilmaz  2007    125  47.51        1:40.36   
  Aurajoen Uinti  1:39.15                 
                     
30  Veera Kiukkonen  2008    113  48.49        1:43.80   
  Aurajoen Uinti  1:57.26                 
                     
31  Elsa Hirvensalo  2008    113  48.24        1:43.82   
  Aurajoen Uinti  1:42.43                 
                     
32  Aada Kanervo  2009    99  50.33        1:48.36   
  Uimaseura Kaarina  1:52.77                 
                     
33  Kira Viitanen  2006    86  52.40        1:53.60   
  Aurajoen Uinti  1:46.11                 
                     
34  Peppi Pulkkinen  2009    83  52.28        1:54.88   
  Raision Urheilijat                   
                     
35  Miina Mäkinen  2009    55  1:01.80        2:11.62   
  Raision Urheilijat                   
                     
36  Sofia Ahvas  2010    51  1:02.07        2:15.25   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Iiris Paloposki  2007              DNS   
  Aurajoen Uinti  1:38.16                 
                     
Emma Loo  2004              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.94                 
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  16:18 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  16:32   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 20, 100m VU M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Seweryn Pastucha  2004    497  27.16        56.70   
  Raision Urheilijat  56.18                 
                     
Kasperi Heikkinen  2005    406  28.58        1:00.65   
  Raision Urheilijat  59.64                 
                     
Akira Konttinen  2003    403  28.73        1:00.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.14                 
                     
Boris Minkovski  2006    321  31.69        1:05.62   
  Cetus Espoo  1:04.81                 
                     
Aaro Puutio  2003    310  31.11        1:06.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.14                 
                     
Aleksi Sinisalo  2006    279  33.20        1:08.72   
  Cetus Espoo  1:08.29                 
                     
Elias Laine  2003    277  32.54        1:08.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.50                 
                     
Aaro Törnström  2006    263  33.44        1:10.11   
  Raision Urheilijat  1:10.02                 
                     
Tomi Silander  2006    258  33.96        1:10.58   
  Cetus Espoo  1:08.87                 
                     
10  Aarne Laurila  2006    256  34.31        1:10.73   
  Cetus Espoo  1:07.48                 
                     
11  Veeti Hämäläinen  2006    245  34.45        1:11.78   
  Raision Urheilijat  1:13.32                 
                     
12  Max Allén  2005    243  34.42        1:11.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.57                 
                     
13  Axel Leppähaara  2004    235  34.07        1:12.82   
  Aurajoen Uinti  1:11.72                 
                     
14  Romeo Maranzani  2006    216  35.31        1:14.90   
  Aurajoen Uinti  1:14.62                 
                     
15  Benjamin Winqvist  2006    214  35.85        1:15.06   
  Cetus Espoo  1:15.07                 
                     
16  Mikael Rasinmäki  2006    208  37.00        1:15.74   
  Cetus Espoo  1:15.75                 
                     
17  Ville Suojasto  2006    207  35.69        1:15.92   
  Raision Urheilijat  1:13.66                 
                     
18  Max Yli-Salomäki  2006    199  36.76        1:16.87   
  Aurajoen Uinti  1:15.86                 
                     
19  Roope Käär  2007    196  37.19        1:17.26   
  Raision Urheilijat  1:21.33                 
                     
20  Anton Ahonen  2006    189  37.55        1:18.21   
  Cetus Espoo  1:15.74                 
                     
21  Luis Valero de la Iglesia  2006    177  38.52        1:19.90   
  Cetus Espoo  1:17.66                 
                     
22  Leevi Saarinen  2006    177  37.52        1:19.93   
  Uinti-Vakka  1:14.03                 
                     
23  Margo Murumäe  2006    169  37.82        1:21.27   
  Raision Urheilijat  1:19.39                 
                     
24  Aaron Hannula  2005    166  39.44        1:21.74   
  Uimaseura Kaarina  1:22.06                 
                     
25  Patric Meriholvi  2007    162  38.49        1:22.37   
  Raision Urheilijat  1:23.65                 
                     
26  Erik Loukine  2006    159  38.69        1:22.87   
  Raision Urheilijat  1:25.62                 
                     
27  Kasper Vira  2006    148  39.48        1:24.80   
  Aurajoen Uinti  1:26.98                 
                     
28  Tatu Kantonen  1984    148  40.60        1:24.82   
  Raision Urheilijat  1:17.81                 
                     
29  Niko Visuri  2007    115  41.95        1:32.26   
  Aurajoen Uinti  1:31.32                 
                     
30  Robert Pukki  2007    113  43.53        1:32.71   
  Aurajoen Uinti  1:31.98                 
                     
31  Jesper Isotalo  2007    110  45.61        1:33.64   
  Raision Urheilijat  1:28.71                 
                     
32  Eetu Ääri  2010    105  45.43        1:35.17   
  Uimaseura Kaarina  1:37.92                 
                     
33  Benjamin Milovanov  2008    105  46.25        1:35.22   
  Aurajoen Uinti                   
                     
34  Matias Lehtinen  2007    101  44.18        1:36.45   
  Raision Urheilijat  1:38.57                 
                     
35  Jan Virransuo  2008    100  44.77        1:36.58   
  Aurajoen Uinti                   
                     
36  Topi Heinonen  2008    99  44.87        1:37.10   
  Uimaseura Kaarina  1:37.86                 
                     
37  Oliver Rautala  2007    96  47.55        1:37.87   
  Aurajoen Uinti  1:29.28                 
                     
38  Eliel Lintula  2007    92  45.09        1:39.46   
  Uimaseura Kaarina  1:39.20                 
                     
39  Wille Vantala  2009    84  48.12        1:42.57   
  Aurajoen Uinti  1:37.92                 
                     
40  Aleksi Nurmi  2006    82  47.40        1:43.09   
  Aurajoen Uinti  1:42.20                 
                     
41  Urho Lumiainen  2008    81  49.77        1:43.66   
  Aurajoen Uinti  1:52.46                 
                     
42  Aarni Sonkkila  2009    81  50.08        1:43.68   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
43  Carlos Sadiku  2006    79  46.71        1:44.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:45.71                 
                     
44  Veikka Lehtonen  2008    74  50.65        1:46.59   
  Aurajoen Uinti  1:52.96                 
                     
45  Max Kulmala  2008    53  54.18        1:59.20   
  Uimaseura Kaarina  1:59.02                 
                     
Johannes Lindroos  1996              DNS   
  Raision Urheilijat  52.82                 
                     
Thomas Korvela  2005              DNS   
  Aurajoen Uinti  1:24.35                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  16:32 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  16:39   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 21, 50m PU T9, 11, N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iina Koivisto  2010    81          56.23   
  Loimaan Uimaseura  1:04.76                 
Hippu Rauhala  2010              DNS   
  Nokian Pyry  39.37                 
 
Laji 21, 50m PU T9, 11, N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Venla Holma  2008    335