Resultat för DGI Landsmesterskab 2010
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskab 2010 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 18:37 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Drenge gruppe 4, 5, 6, 7 og 8 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Riisgaard | 1998 | DGI Sydøstjylland | 42.36 | 1:27.02 | |||||
2 | Anders Nørholm | 1998 | DGI Sydvest | 46.69 | 1:36.66 | |||||
3 | Jacob Mølby | 1998 | DGI Sydvest | 56.08 | 1:57.76 | |||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Drenge gruppe 4, 5, 6, 7 og 8 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aske Colding Ekman | 1996 | DGI Storkøbenhavn | 35.97 | 1:12.75 | |||||
2 | André Larsen | 1996 | DGI Storstrømmen | 37.37 | 1:16.04 | |||||
3 | Casper Nielsen | 1996 | DGI Storstrømmen | 36.54 | 1:16.34 | |||||
4 | Martin Juhl Petersen | 1996 | DGI Sydøstjylland | 39.08 | 1:19.41 | |||||
5 | Kasper Jensen | 1996 | DGI Vestsjælland | 39.03 | 1:19.43 | |||||
6 | Gustav Bækgaard | 1997 | DGI Storstrømmen | 39.62 | 1:20.80 | |||||
7 | Simon J. Schmidt | 1997 | Dgi Sønderjylland | 40.40 | 1:21.19 | |||||
8 | Alexander Wildenschild | 1997 | DGI Sydvest | 39.67 | 1:21.42 | |||||
9 | Jeppe Rosborg | 1996 | DGI Østjylland | 38.71 | 1:22.27 | |||||
10 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | DGI Nordjylland | 41.60 | 1:23.11 | |||||
11 | Jens Bach | 1997 | DGI Nordjylland | 40.68 | 1:23.56 | |||||
12 | Simon Bylling Jensen | 1996 | DGI Sydøstjylland | 42.66 | 1:26.16 | |||||
13 | Simon Sønderis | 1997 | DGI Østjylland | 45.97 | 1:31.59 | |||||
14 | Mikkel Boisen | 1997 | DGI Sydvest | 45.83 | 1:31.74 | |||||
15 | Niclas Henriksen | 1997 | DGI Østjylland | 45.56 | 1:31.81 | |||||
16 | Daniel Laustsen | 1997 | DGI Nordjylland | 45.90 | 1:34.64 | |||||
17 | Kristoffer Maagaard Strøi | 1996 | DGI Østjylland | 46.41 | 1:36.17 | |||||
18 | Niklas Simonsen | 1996 | DGI Nordjylland | 1:37.27 | 1:37.27 | |||||
19 | Marius Næraa-Nicolajsen | 1997 | DGI Roskilde | 47.44 | 1:37.38 | |||||
20 | Mikkel Thede Nielsen | 1997 | DGI Fyn | 47.35 | 1:37.40 | |||||
21 | Kalle Kehlet | 1997 | DGI Sydvest | 46.69 | 1:37.92 | |||||
22 | Daniel Søndergaard | 1997 | DGI Sydvest | 46.00 | 1:38.28 | |||||
23 | Christian Antonsen | 1996 | DGI Sydøstjylland | 48.49 | 1:39.16 | |||||
24 | Andre Lui Fisker Larsen | 1997 | DGI Fyn | 48.69 | 1:39.95 | |||||
25 | Steffen Petersen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 47.57 | 1:40.10 | |||||
26 | Stefan Abildtrup | 1996 | DGI Sydvest | 49.85 | 1:41.22 | |||||
27 | Andreas Christiansen | 1996 | DGI Fyn | 49.11 | 1:41.53 | |||||
28 | Anton Berner | 1997 | DGI Fyn | 50.07 | 1:41.65 | |||||
29 | Frederik Petersen | 1997 | DGI Vestsjælland | 52.45 | 1:53.79 | |||||
30 | Sangkaran Illankumaran | 1997 | DGI Midtjylland | 57.99 | 1:56.45 | |||||
31 | Ragner Smith | 1997 | DGI Vestsjælland | 56.98 | 1:59.73 | |||||
32 | William Tønnesen | 1997 | DGI Roskilde | 57.33 | 2:00.73 | |||||
- | Jesper Hansen | 1996 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Drenge gruppe 4, 5, 6, 7 og 8 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Emil Hansen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 34.04 | 1:10.54 | |||||
2 | Marc Abel | 1995 | DGI Sydøstjylland | 34.79 | 1:11.50 | |||||
3 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | DGI Sydvest | 34.46 | 1:11.52 | |||||
4 | Martin Eghøj | 1994 | DGI Fyn | 35.52 | 1:12.50 | |||||
5 | Frederik Bendix | 1995 | DGI Østjylland | 35.41 | 1:12.56 | |||||
6 | Jacob Mortensen | 1994 | DGI Sydvest | 36.29 | 1:14.10 | |||||
7 | Nikolaj Bruun | 1994 | Dgi Sønderjylland | 36.57 | 1:14.98 | |||||
8 | Martin Løbner | 1995 | Dgi Sønderjylland | 35.45 | 1:15.33 | |||||
9 | Mads Fick | 1994 | DGI Fyn | 36.48 | 1:16.10 | |||||
10 | Thor Bundesen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 36.93 | 1:17.15 | |||||
11 | Christian Larsen | 1995 | DGI Sydvest | 37.68 | 1:17.89 | |||||
12 | Patrick Bislev | 1994 | DGI Nordjylland | 37.21 | 1:17.94 | |||||
13 | Emil Lund | 1995 | DGI Storstrømmen | 38.24 | 1:18.47 | |||||
14 | Mads Hansen | 1995 | DGI Storstrømmen | 38.80 | 1:18.77 | |||||
15 | Carl Andersen | 1995 | Dgi Sønderjylland | 38.56 | 1:20.44 | |||||
16 | Sebastian Larsen | 1995 | DGI Fyn | 40.60 | 1:21.68 | |||||
17 | Jeppe Matzen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 40.27 | 1:22.95 | |||||
18 | Kristian Jensen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 40.35 | 1:25.00 | |||||
19 | Jesse Lea | 1994 | DGI Storstrømmen | 40.85 | 1:25.56 | |||||
20 | Bauke Keulen | 1995 | DGI Sydvest | 42.23 | 1:26.59 | |||||
21 | Jonas Røge Jepsen | 1995 | DGI Sydvest | 43.69 | 1:26.85 | |||||
22 | Michael Olsen | 1994 | DGI Roskilde | 42.82 | 1:26.93 | |||||
23 | Simon Thomsen | 1995 | Dgi Sønderjylland | 44.06 | 1:30.99 | |||||
24 | Nicklas Beck Jensen | 1995 | DGI Nordjylland | 44.15 | 1:31.11 | |||||
25 | Filip Guldberg | 1995 | DGI Vestsjælland | 47.42 | 1:32.52 | |||||
26 | Allan Schjørring | 1995 | DGI Fyn | 45.33 | 1:33.76 | |||||
27 | Michael Lund | 1994 | DGI Sydøstjylland | 46.70 | 1:34.39 | |||||
28 | Viktor Bendtsen | 1994 | DGI Østjylland | 50.19 | 1:40.65 | |||||
29 | Jens Pedersen | 1995 | DGI Østjylland | 51.34 | 1:48.48 | |||||
- | Daniel Højer Nielsen | 1995 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Thor Møller | 1995 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Andreas Baumann | 1994 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Jonas Nibe Klit | 1994 | DGI Fyn | DSQ | svøm på mave v. 25 m | |||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 24 år |
Drenge gruppe 4, 5, 6, 7 og 8 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Patrick Højbøge | 1992 | DGI Storstrømmen | 29.98 | 1:03.04 | |||||
2 | Mads Mai | 1989 | DGI Østjylland | 31.18 | 1:04.75 | |||||
3 | Tore Hansen | 1992 | DGI Storstrømmen | 32.37 | 1:07.14 | |||||
4 | Claus Liltorp | 1991 | DGI Midtjylland | 33.01 | 1:07.64 | |||||
5 | Hans Henrik Havn | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 34.35 | 1:10.76 | |||||
6 | Stig Sande Kjær | 1992 | DGI Sydvest | 35.25 | 1:12.83 | |||||
7 | Steffen Hansen | 1992 | DGI Sydvest | 37.35 | 1:16.05 | |||||
8 | Mikkel Findinge | 1993 | DGI Nordjylland | 36.61 | 1:16.38 | |||||
9 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | DGI Nordjylland | 37.36 | 1:16.63 | |||||
10 | Jesper Ingemann | 1993 | DGI Roskilde | 37.78 | 1:17.44 | |||||
11 | Dennis Kjærsgaard | 1991 | DGI Nordjylland | 38.26 | 1:18.12 | |||||
12 | Rasmus Kjærsgaard Jensen | 1993 | DGI Nordjylland | 38.18 | 1:18.34 | |||||
13 | Mathias R. Lund | 1990 | Dgi Sønderjylland | 37.55 | 1:19.81 | |||||
14 | Simon Berner | 1992 | DGI Fyn | 40.13 | 1:20.39 | |||||
15 | Mark Bendtsen | 1988 | DGI Sydvest | 39.65 | 1:20.44 | |||||
16 | Mathias Pedersen | 1992 | DGI Østjylland | 38.79 | 1:21.18 | |||||
17 | Stefan Gram Hansen | 1990 | DGI Fyn | 40.74 | 1:24.89 | |||||
- | Jakob Hyldegaard Andersen | 1993 | DGI Vestsjælland | DNS | ||||||
- | Andreas Jensen | 1993 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Mads Larsen | 1993 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Thomas Skov | 1993 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Michael Christensen | 1991 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Nils Lundberg | 1988 | DGI Nordjylland | DSQ | flyben på mave 76 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.31 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 18:37 |