2019-10-21   12:24:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden 2019, Södertörn

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Vårsimiaden 2019 Torvalla
Arrangör:
Plats: Stockholm Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 5 maj 2019
Gren 4, 200m Frisim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.75 2:32.31
50m: 35.00
100m: 1:14.04
(39.04)
150m: 1:53.42
(39.38)
200m: 2:32.31
(38.89)
2 Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap +0.70 2:33.90 +1.59
50m: 33.98
100m: 1:13.84
(39.86)
150m: 1:55.15
(41.31)
200m: 2:33.90
(38.75)
3 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 2:34.54 +2.23
50m: 34.00
100m: 1:13.64
(39.64)
150m: 1:54.91
(41.27)
200m: 2:34.54
(39.63)
4 Melissa Klintengren 2007 Södertälje Simsällskap +0.74 2:39.08 +6.77
50m: 34.71
100m: 1:14.37
(39.66)
150m: 1:56.58
(42.21)
200m: 2:39.08
(42.50)
5 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.82 2:40.37 +8.06
50m: 35.22
100m: 1:15.86
(40.64)
150m: 1:58.21
(42.35)
200m: 2:40.37
(42.16)
6 Lovisa Lindberg 2007 Södertörns Simsällskap +0.74 2:45.91 +13.60
50m: 38.81
100m: 1:21.21
(42.40)
150m: 2:04.68
(43.47)
200m: 2:45.91
(41.23)
7 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 2:47.42 +15.11
50m: 37.50
100m: 1:20.73
(43.23)
150m: 2:05.51
(44.78)
200m: 2:47.42
(41.91)
8 Mimmi Nordström Renlund 2007 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.60 2:47.66 +15.35
50m: 34.94
100m: 1:18.57
(43.63)
150m: 2:05.58
(47.01)
200m: 2:47.66
(42.08)
9 Nadja Travar 2007 Södertörns Simsällskap +0.75 2:49.71 +17.40
50m: 38.47
100m: 1:22.58
(44.11)
150m: 2:07.26
(44.68)
200m: 2:49.71
(42.45)
10 Leah Sandelius 2007 Ösmo Simsällskap +0.76 2:51.84 +19.53
50m: 36.74
100m: 1:20.91
(44.17)
150m: 2:09.05
(48.14)
200m: 2:51.84
(42.79)
11 Thea  Hollén 2007 Södertörns Simsällskap +0.63 2:55.88 +23.57
50m: 38.47
100m: 1:23.93
(45.46)
150m: 2:10.91
(46.98)
200m: 2:55.88
(44.97)
12 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 2:56.17 +23.86
50m: 38.96
100m: 1:23.69
(44.73)
150m: 2:10.73
(47.04)
200m: 2:56.17
(45.44)
13 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap +0.74 2:56.96 +24.65
50m: 40.76
100m: 1:26.63
(45.87)
150m: 2:13.34
(46.71)
200m: 2:56.96
(43.62)
14 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.86 2:57.04 +24.73
50m: 42.80
100m: 1:26.13
(43.33)
150m: 2:11.36
(45.23)
200m: 2:57.04
(45.68)
15 Mia Subotic 2007 Södertörns Simsällskap -.-- 3:03.01 +30.70
50m: 40.23
100m: 1:26.60
(46.37)
150m: 2:14.94
(48.34)
200m: 3:03.01
(48.07)
16 Ella Pahlén 2007 Tyresö Simsällskap +0.85 3:07.30 +34.99
50m: 36.89
100m: 1:23.75
(46.86)
150m: 2:15.88
(52.13)
200m: 3:07.30
(51.42)
17 Lotta Lande 2007 Södertörns Simsällskap +0.79 3:09.74 +37.43
50m: 41.79
100m: 1:32.17
(50.38)
150m: 2:22.17
(50.00)
200m: 3:09.74
(47.57)
18 Rose Masoudi 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.82 3:14.08 +41.77
50m: 41.66
100m: 1:30.05
(48.39)
150m: 2:23.21
(53.16)
200m: 3:14.08
(50.87)
19 Nora Andreasdotter 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 3:17.64 +45.33
50m: 42.83
100m: 1:33.95
(51.12)
150m: 2:26.51
(52.56)
200m: 3:17.64
(51.13)
20 Esther Cederlund 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 3:19.32 +47.01
50m: 43.88
100m: 1:34.53
(50.65)
150m: 2:27.54
(53.01)
200m: 3:19.32
(51.78)
21 Matilda Holmerin 2007 Södertälje Simsällskap +0.79 3:22.67 +50.36
50m: 42.82
100m: 1:35.49
(52.67)
150m: 2:28.70
(53.21)
200m: 3:22.67
(53.97)
- Freja Löfgren 2007 Södertörns Simsällskap +0.65 DSQ
Grenen officiell:  2019-05-04 09:52:27
2019-05-04 09:53:46 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Södertörns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner