Results for SydCup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:49 | |||
Arrangør | HSK Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2019 |
Løb 10, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esv Junior/senior 1 | 2000 | 567 | 1:38.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:34.86 | |||||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 24.46 | 24.46 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 25.32 | 49.78 | |||||||
Alexander Fenger | 1999 | 24.60 | 1:14.38 | |||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 24.45 | 1:38.83 | |||||||
2 | Esv Junior/senior 2 | 1999 | 555 | 1:39.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:39.68 | |||||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 25.00 | 25.00 | |||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 24.63 | 49.63 | |||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 24.91 | 1:14.54 | |||||||
Emil Kragh | 2001 | 24.96 | 1:39.50 | |||||||
3 | Tsb Flensburg V. 1865 1 | 0 | 502 | 1:42.86 | ||||||
Tsb Flensburg V. 1865 | 1:42.99 | |||||||||
Nils Hollesen | 2001 | 25.02 | 25.02 | |||||||
Bjarne Rehkamp | 2005 | 26.46 | 51.48 | |||||||
Finn Dördelmann | 2004 | 27.02 | 1:18.50 | |||||||
Niklas Fahlteich | 2000 | 24.36 | 1:42.86 | |||||||
4 | Tsb Flensburg V. 1865 2 | 0 | 430 | 1:48.31 | ||||||
Tsb Flensburg V. 1865 | 1:51.04 | |||||||||
Thies Heinrichs | 2002 | 26.96 | 26.96 | |||||||
Peer Rasmussen | 2005 | 26.78 | 53.74 | |||||||
Jesper Ulleseit | 2008 | 28.47 | 1:22.21 | |||||||
Jules Bohnert | 2005 | 26.10 | 1:48.31 | |||||||
5 | Gentofte Drenge 1 | 2005 | 410 | 1:50.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:52.21 | |||||||||
Laurits Boserup | 2005 | 28.18 | 28.18 | |||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 25.53 | 53.71 | |||||||
Lucas Misander | 2007 | 28.53 | 1:22.24 | |||||||
Maximillian Udar | 2006 | 27.86 | 1:50.10 | |||||||
6 | Esv Årgang 1 | 2005 | 401 | 1:50.86 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:53.24 | |||||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 26.98 | 26.98 | |||||||
Thor Majgård | 2005 | 27.08 | 54.06 | |||||||
Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 28.86 | 1:22.92 | |||||||
Max Venborg Kromann | 2005 | 27.94 | 1:50.86 | |||||||
7 | Gentofte Drenge 2 | 2005 | 399 | 1:51.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:55.98 | |||||||||
Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 27.74 | 27.74 | |||||||
Peter Bjerre Olsen | 2006 | 27.69 | 55.43 | |||||||
Louie Hansen | 2005 | 28.52 | 1:23.95 | |||||||
Erik Schmidt | 2005 | 27.08 | 1:51.03 | |||||||
8 | Hsk Herre 2 | 1998 | 350 | 1:56.01 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:05.07 | |||||||||
Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 28.14 | 28.14 | |||||||
Andreas Bahnsen | 2005 | 28.69 | 56.83 | |||||||
Daniel Hornsá | 2004 | 28.52 | 1:25.35 | |||||||
Laurits Holm | 2006 | 30.66 | 1:56.01 | |||||||
9 | Bhs Drenge 1 | 2004 | 332 | 1:58.04 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
Erik Both Schulte | 2004 | 28.67 | 28.67 | |||||||
Jasper Balle West | 2006 | 30.55 | 59.22 | |||||||
Jens Holst Jacobsen | 2005 | 28.36 | 1:27.58 | |||||||
Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | 30.46 | 1:58.04 | |||||||
10 | Esv Årgang 2 | 2005 | 320 | 1:59.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:02.87 | |||||||||
Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 29.20 | 29.20 | |||||||
Anders Bank Hansen | 2006 | 29.72 | 58.92 | |||||||
Malthe Elias Wolgast | 2006 | 30.10 | 1:29.02 | |||||||
Moritz Hartmann | 2007 | 30.50 | 1:59.52 | |||||||
11 | Flensburger Schwimmklub V. 1930 E.v | 0 | 288 | 2:03.77 | ||||||
Flensburger Schwimmklub V.1930 | 2:02.35 | |||||||||
Jan Hackel | 2005 | 27.22 | 27.22 | |||||||
Elias Ernst | 2008 | 29.76 | 56.98 | |||||||
Jesse Berk | 2009 | 36.37 | 1:33.35 | |||||||
Johannes Liebmann | 2007 | 30.42 | 2:03.77 | |||||||
12 | Hsk Herre 3 | 2006 | 243 | 2:11.08 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:26.45 | |||||||||
Otto Milther | 2007 | 32.93 | 32.93 | |||||||
Johannes Due Jessen | 2008 | 33.21 | 1:06.14 | |||||||
Zsolt Bokor | 2006 | 33.39 | 1:39.53 | |||||||
David Hansen Hobolth | 2006 | 31.55 | 2:11.08 | |||||||
13 | Bhs Drenge 2 | 2004 | 204 | 2:18.79 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
Bjørn van Barneveld | 2006 | 31.96 | 31.96 | |||||||
Nicolaj Græsborg | 2005 | 33.30 | 1:05.26 | |||||||
Shayan Pariz | 2005 | 36.82 | 1:42.08 | |||||||
Ebbe Weile | 2004 | 36.71 | 2:18.79 | |||||||
- | Hsk Herre 1 | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:45.62 | |||||||||
Rasmus Petersen | 2002 | 24.27 | 24.27 | |||||||
Kasper Christiansen | 2003 | 26.43 | 50.70 | |||||||
Jonathan Bos | 1998 | 28.77 | 1:19.47 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:49 |