2021-03-08   10:46:43
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Pitkšperjantain uinnit

Alla lŲytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Pitkäperjantain uinnit
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli Aurajoen Uinti ry
Pool: 50m Competition Date: huhti 19, 2019 to huhti 19, 2019
Event 18, 800m Vapaauinti N, T13-T15 T13-T15 -
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Riikka Niskala 2004 Raision Urheilijat +0.71 553 9:50.30
50m: 33.85
100m: 1:11.28
(37.43)
150m: 1:48.95
(37.67)
200m: 2:26.28
(37.33)
250m: 3:04.23
(37.95)
300m: 3:42.14
(37.91)
350m: 4:19.74
(37.60)
400m: 4:58.04
(38.30)
450m: 5:35.06
(37.02)
500m: 6:12.21
(37.15)
550m: 6:50.03
(37.82)
600m: 7:27.19
(37.16)
650m: 8:04.09
(36.90)
700m: 8:41.24
(37.15)
750m: 9:17.28
(36.04)
800m: 9:50.30
(33.02)
2 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 531 9:58.36 +8.06
50m: 33.63
100m: 1:10.86
(37.23)
150m: 1:48.32
(37.46)
200m: 2:26.05
(37.73)
250m: 3:04.21
(38.16)
300m: 3:42.25
(38.04)
350m: 4:20.71
(38.46)
400m: 4:58.93
(38.22)
450m: 5:36.70
(37.77)
500m: 6:14.69
(37.99)
550m: 6:53.08
(38.39)
600m: 7:30.89
(37.81)
650m: 8:09.00
(38.11)
700m: 8:45.53
(36.53)
750m: 9:22.40
(36.87)
800m: 9:58.36
(35.96)
3 Minttu Kiili 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 521 10:02.12 +11.82
50m: 33.43
100m: 1:10.48
(37.05)
150m: 1:47.99
(37.51)
200m: 2:25.71
(37.72)
250m: 3:03.85
(38.14)
300m: 3:42.00
(38.15)
350m: 4:20.35
(38.35)
400m: 4:58.70
(38.35)
450m: 5:36.70
(38.00)
500m: 6:14.84
(38.14)
550m: 6:53.15
(38.31)
600m: 7:31.22
(38.07)
650m: 8:09.27
(38.05)
700m: 8:46.86
(37.59)
750m: 9:24.98
(38.12)
800m: 10:02.12
(37.14)
4 Moona Korpikoski 2005 Nokian Pyry +0.81 510 10:06.49 +16.19
50m: 33.18
100m: 1:10.40
(37.22)
150m: 1:48.55
(38.15)
200m: 2:26.49
(37.94)
250m: 3:04.76
(38.27)
300m: 3:43.18
(38.42)
350m: 4:21.96
(38.78)
400m: 5:00.82
(38.86)
450m: 5:39.57
(38.75)
500m: 6:17.93
(38.36)
550m: 6:56.67
(38.74)
600m: 7:35.04
(38.37)
650m: 8:14.04
(39.00)
700m: 8:52.82
(38.78)
750m: 9:31.94
(39.12)
800m: 10:06.49
(34.55)
5 Aino Rantala 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.84 509 10:06.92 +16.62
50m: 34.45
100m: 1:12.91
(38.46)
150m: 1:51.60
(38.69)
200m: 2:30.13
(38.53)
250m: 3:08.32
(38.19)
300m: 3:47.20
(38.88)
350m: 4:26.04
(38.84)
400m: 5:04.95
(38.91)
450m: 5:43.57
(38.62)
500m: 6:22.65
(39.08)
550m: 7:01.25
(38.60)
600m: 7:40.13
(38.88)
650m: 8:18.45
(38.32)
700m: 8:57.00
(38.55)
750m: 9:33.81
(36.81)
800m: 10:06.92
(33.11)
6 Sini Mäkilä 2006 Raision Urheilijat +0.76 489 10:15.25 +24.95
50m: 34.42
100m: 1:12.75
(38.33)
150m: 1:51.89
(39.14)
200m: 2:31.08
(39.19)
250m: 3:10.67
(39.59)
300m: 3:49.97
(39.30)
350m: 4:29.73
(39.76)
400m: 5:08.78
(39.05)
450m: 5:48.08
(39.30)
500m: 6:26.98
(38.90)
550m: 7:05.79
(38.81)
600m: 7:44.07
(38.28)
650m: 8:22.60
(38.53)
700m: 9:00.65
(38.05)
750m: 9:38.78
(38.13)
800m: 10:15.25
(36.47)
7 Ella Nihtilä 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 485 10:16.77 +26.47
50m: 34.48
100m: 1:12.39
(37.91)
150m: 1:51.17
(38.78)
200m: 2:29.84
(38.67)
250m: 3:08.56
(38.72)
300m: 3:47.24
(38.68)
350m: 4:26.60
(39.36)
400m: 5:04.99
(38.39)
450m: 5:43.84
(38.85)
500m: 6:23.19
(39.35)
550m: 7:02.44
(39.25)
600m: 7:41.50
(39.06)
650m: 8:20.75
(39.25)
700m: 8:59.72
(38.97)
750m: 9:39.00
(39.28)
800m: 10:16.77
(37.77)
8 Kukka Kangas 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.76 467 10:24.72 +34.42
50m: 35.19
100m: 1:14.92
(39.73)
150m: 1:54.99
(40.07)
200m: 2:34.54
(39.55)
250m: 3:14.00
(39.46)
300m: 3:53.47
(39.47)
350m: 4:32.84
(39.37)
400m: 5:12.38
(39.54)
450m: 5:51.98
(39.60)
500m: 6:30.60
(38.62)
550m: 7:10.37
(39.77)
600m: 7:48.82
(38.45)
650m: 8:28.01
(39.19)
700m: 9:06.78
(38.77)
750m: 9:45.57
(38.79)
800m: 10:24.72
(39.15)
9 Nelli Rauhanen 2005 Raision Urheilijat +0.77 457 10:29.27 +38.97
50m: 33.37
100m: 1:11.92
(38.55)
150m: 1:51.48
(39.56)
200m: 2:30.02
(38.54)
250m: 3:09.13
(39.11)
300m: 3:48.30
(39.17)
350m: 4:27.07
(38.77)
400m: 5:05.30
(38.23)
450m: 5:49.29
(43.99)
500m: 6:30.69
(41.40)
550m: 7:11.08
(40.39)
600m: 7:51.66
(40.58)
650m: 8:32.20
(40.54)
700m: 9:13.05
(40.85)
750m: 9:51.81
(38.76)
800m: 10:29.27
(37.46)
10 Tilda Aaltonen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.95 451 10:31.82 +41.52
50m: 35.46
100m: 1:15.87
(40.41)
150m: 1:55.39
(39.52)
200m: 2:34.85
(39.46)
250m: 3:14.98
(40.13)
300m: 3:55.09
(40.11)
350m: 4:35.59
(40.50)
400m: 5:15.30
(39.71)
450m: 5:55.56
(40.26)
500m: 6:35.78
(40.22)
550m: 7:15.71
(39.93)
600m: 7:55.79
(40.08)
650m: 8:35.57
(39.78)
700m: 9:15.38
(39.81)
750m: 9:55.35
(39.97)
800m: 10:31.82
(36.47)
11 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti +0.80 446 10:34.18 +43.88
50m: 36.67
100m: 1:16.77
(40.10)
150m: 1:57.07
(40.30)
200m: 2:37.40
(40.33)
250m: 3:17.44
(40.04)
300m: 3:58.14
(40.70)
350m: 4:38.13
(39.99)
400m: 5:18.47
(40.34)
450m: 5:58.30
(39.83)
500m: 6:38.17
(39.87)
550m: 7:18.31
(40.14)
600m: 7:57.97
(39.66)
650m: 8:37.73
(39.76)
700m: 9:17.21
(39.48)
750m: 9:55.90
(38.69)
800m: 10:34.18
(38.28)
12 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.92 423 10:45.46 +55.16
50m: 36.58
100m: 1:17.27
(40.69)
150m: 1:57.54
(40.27)
200m: 2:37.94
(40.40)
250m: 3:18.56
(40.62)
300m: 3:59.58
(41.02)
350m: 4:40.38
(40.80)
400m: 5:21.44
(41.06)
450m: 6:02.01
(40.57)
500m: 6:42.63
(40.62)
550m: 7:23.73
(41.10)
600m: 8:04.16
(40.43)
650m: 8:45.38
(41.22)
700m: 9:25.78
(40.40)
750m: 10:06.18
(40.40)
800m: 10:45.46
(39.28)
13 Erin Gonzalez Catón 2005 Aurajoen Uinti +0.75 394 11:00.80 +1:10.50
50m: 36.57
100m: 1:16.67
(40.10)
150m: 1:57.68
(41.01)
200m: 2:38.28
(40.60)
250m: 3:20.05
(41.77)
300m: 4:02.21
(42.16)
350m: 4:44.12
(41.91)
400m: 5:26.24
(42.12)
450m: 6:09.50
(43.26)
500m: 6:51.61
(42.11)
550m: 7:33.63
(42.02)
600m: 8:15.60
(41.97)
650m: 8:57.10
(41.50)
700m: 9:38.49
(41.39)
750m: 10:20.18
(41.69)
800m: 11:00.80
(40.62)
14 Kaisla Korvonen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.77 387 11:04.91 +1:14.61
50m: 37.16
100m: 1:19.12
(41.96)
150m: 2:01.70
(42.58)
200m: 2:44.71
(43.01)
250m: 3:27.40
(42.69)
300m: 4:10.14
(42.74)
350m: 4:52.94
(42.80)
400m: 5:35.38
(42.44)
450m: 6:18.14
(42.76)
500m: 7:00.84
(42.70)
550m: 7:43.14
(42.30)
600m: 8:25.20
(42.06)
650m: 9:07.08
(41.88)
700m: 9:48.09
(41.01)
750m: 10:27.35
(39.26)
800m: 11:04.91
(37.56)
15 Roosa Lahti 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.75 341 11:33.85 +1:43.55
50m: 37.64
100m: 1:19.53
(41.89)
150m: 2:02.61
(43.08)
200m: 2:46.03
(43.42)
250m: 3:29.61
(43.58)
300m: 4:13.70
(44.09)
350m: 4:57.65
(43.95)
400m: 5:42.11
(44.46)
450m: 6:26.17
(44.06)
500m: 7:10.58
(44.41)
550m: 7:54.55
(43.97)
600m: 8:39.74
(45.19)
650m: 9:23.56
(43.82)
700m: 10:08.14
(44.58)
750m: 10:52.15
(44.01)
800m: 11:33.85
(41.70)
Event official at: 19.4.2019 16.29.18
Event 18, 800m Vapaauinti N, T13-T15 Naiset -
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Minka Halava 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 545 9:53.18
50m: 33.02
100m: 1:09.96
(36.94)
150m: 1:47.95
(37.99)
200m: 2:25.39
(37.44)
250m: 3:03.31
(37.92)
300m: 3:40.65
(37.34)
350m: 4:18.56
(37.91)
400m: 4:55.93
(37.37)
450m: 5:33.38
(37.45)
500m: 6:10.81
(37.43)
550m: 6:48.02
(37.21)
600m: 7:25.47
(37.45)
650m: 8:03.02
(37.55)
700m: 8:39.97
(36.95)
750m: 9:16.97
(37.00)
800m: 9:53.18
(36.21)
2 Kaisla Kangas 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.66 440 10:37.20 +44.02
50m: 34.74
100m: 1:13.22
(38.48)
150m: 1:52.24
(39.02)
200m: 2:32.17
(39.93)
250m: 3:12.02
(39.85)
300m: 3:52.23
(40.21)
350m: 4:32.06
(39.83)
400m: 5:12.99
(40.93)
450m: 5:53.05
(40.06)
500m: 6:33.70
(40.65)
550m: 7:14.21
(40.51)
600m: 7:54.88
(40.67)
650m: 8:35.72
(40.84)
700m: 9:16.79
(41.07)
750m: 9:57.76
(40.97)
800m: 10:37.20
(39.44)
Event official at: 19.4.2019 16.29.18
2019-04-19 16.30.09 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner