2020-02-20   09:34:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Nya Göingeplumset

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Göingeplumset    Utskriftsdatum  24 augusti 2019   
  Tävlingsort  Åhus    Utskriftstid  10:47   
  Arrangör  SS Delfin / KSLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 augusti 2019         
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Nord  2009  Osby Simsällskap            49.21   
Ellinor Henriksson  2009  S71            50.10   
Thyra Hopp  2010  Kristianstads SLS            50.97   
Astrid Persson  2009  Simsällskapet Delfin            54.69   
Ella Thim  2009  Kristianstads SLS            54.86   
Cornelia Henriksson  2009  Simklubben Lödde            55.79   
Neimi Carlsson  2009  Sjöbo Simsällskap            56.61   
Zarah Sainath  2009  Älmhults Simsällskap            59.03   
Minela Causevic  2010  Simsällskapet Delfin            1:01.64   
10  Lee Strunk  2009  S77 Stenungsund            1:02.20   
11  Lykke Kindblom  2009  Simklubben Lödde            1:03.07   
12  Agnes Nilsson  2009  Osby Simsällskap            1:03.29   
13  Noelle Månsson Hultgren  2009  Kristianstads SLS            1:14.70   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Widerfors  2008  Kristianstads SLS            44.78   
Signe Malmberg  2008  Osby Simsällskap            46.47   
Julia Thorsén  2008  Kristianstads SLS            47.09   
Hanna Dahlander  2008  Simklubben Lödde            48.50   
Isabella Stoltz  2008  Sjöbo Simsällskap            49.18   
Nina Ljungberg  2008  Simklubben Lödde            49.34   
Nicole Persson  2008  Kristianstads SLS            49.87   
Sofie Persson  2008  Kristianstads SLS            53.65   
Natalie Arvidsson  2008  Simklubben Lödde            53.88   
10  Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            54.00   
11  Hedda Strömbäck  2008  Sjöbo Simsällskap            54.90   
12  Denise Björnemark  2008  Simsällskapet Delfin            55.65   
13  Elna Nyblom  2008  Simklubben Lödde            56.31   
14  Vilda Larsson  2008  Sjöbo Simsällskap            58.27   
15  Hanna Svensson  2008  Kristianstads SLS            1:08.51   
Ellen Bernadsson  2008  Osby Simsällskap            DSQ   
Hanna Jönsson Andersson  2008  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vicky Luc  2007  Kristianstads SLS            39.80   
Sofie Jönsson  2007  Sjöbo Simsällskap            40.99   
Nellie Björkqvist  2007  Sjöbo Simsällskap            44.05   
Sofia Svensson  2007  Kristianstads SLS            44.72   
Fideli Ekstrand  2007  Osby Simsällskap            45.26   
Anna Witzell  2007  Simklubben Lödde            48.51   
Emelie Skoog  2007  Simsällskapet Delfin            48.55   
Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            48.60   
Signe Olsson  2007  Sjöbo Simsällskap            48.70   
10  Matilda Kryger  2007  Sjöbo Simsällskap            49.70   
11  Ariella Bondesson  2007  Sjöbo Simsällskap            49.80   
12  Minna Carlsson  2007  Sjöbo Simsällskap            50.33   
13  Emma Hayward  2007  Älmhults Simsällskap            52.84   
14  Inez Lund  2007  Simklubben Lödde            53.84   
15  Rebecca Wendel  2007  Kristianstads SLS            53.89   
16  Linnéa Sandström  2007  Älmhults Simsällskap            58.04   
17  Felicia Toft  2007  Kappsimningsklubben Karpen            1:01.72   
Annette Rosenqvist  2007  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Klint Ipsa  2005  Kristianstads SLS            34.31   
Cassandra Strömqvist  2005  Sjöbo Simsällskap            35.38   
Alice Gulin  2006  Kristianstads SLS            36.30   
Viola Berntsson  2005  Osby Simsällskap            37.49   
Ellie Petersson  2005  Kristianstads SLS            41.25   
Linnea Ranvert  2005  Kristianstads SLS            41.31   
Ida Lund  2006  Kristianstads SLS            43.62   
Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS            43.72   
Siri Norman  2006  Simsällskapet Delfin            44.06   
10  Tigra Salomonsson  2006  Kristianstads SLS            44.52   
11  Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS            44.85   
12  Moa Lindqvist  2006  Simsällskapet Delfin            45.96   
13  Filippa Molin  2005  Kristianstads SLS            45.97   
14  Elin Adler  2006  Kristianstads SLS            46.44   
15  Johanna Gustafsson  2005  Kristianstads SLS            47.79   
16  Wilma Nameus  2005  Kristianstads SLS            48.49   
17  Emilia Hopp  2005  Kristianstads SLS            49.50   
18  Katarina Eskilsson  2005  Osby Simsällskap            50.95   
19  Kajsa Eskilsson  2006  Osby Simsällskap            51.62   
20  Selma Bergström  2006  Simsällskapet Delfin            54.44   
Freja Persson  2006  Simklubben Lödde            DNS   
Ida Lund  2006  Kristianstads SLS            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            35.04   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            36.09   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            36.43   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            37.25   
Emma Ragnarsson  2004  S71            37.63   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            37.76   
Astrid Nilsson  2004  Osby Simsällskap            38.12   
Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde            38.28   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            39.31   
10  Alexandra Petersen  2003  Kristianstads SLS            40.19   
11  Emilia Kryger  2004  Sjöbo Simsällskap            40.26   
12  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            42.99   
13  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            43.77   
14  Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            43.86   
15  Nelly Gustavsson  2004  Simklubben Lödde            44.69   
16  Ida Svensson  2003  Älmhults Simsällskap            46.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  24 augusti 2019 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  10:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner