2020-01-26   10:54:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kvarken Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aamu

Document
Results
Kvarken Games 2019
Organizer:
Place: Vaasan uimaseura
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
Event 5, 200m Selkäuinti Naiset 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Albertiina Kotkaniemi 2008 Seinäjoen Uimarit-58 +0.73 3:06.58
50m: 42.73
100m: 1:30.67
(47.94)
150m: 2:19.41
(48.74)
200m: 3:06.58
(47.17)
2 Helmi Koivisto 2009 Seinäjoen Uimarit-58 +0.75 3:36.23 +29.65
50m: 50.82
100m: 1:48.01
(57.19)
150m: 2:44.91
(56.90)
200m: 3:36.23
(51.32)
3 Aada Vataja 2008 Seinäjoen Uimarit-58 +0.83 3:48.08 +41.50
50m: 53.61
100m: 1:51.18
(57.57)
150m: 2:51.38
(1:00.20)
200m: 3:48.08
(56.70)
4 Fanny Laiho 2010 Seinäjoen Uimarit-58 +0.83 3:54.85 +48.27
50m: 57.37
100m: 1:57.97
(1:00.60)
150m: 2:57.59
(59.62)
200m: 3:54.85
(57.26)
5 Liina Ylinen 2008 Seinäjoen Uimarit-58 +0.71 3:56.29 +49.71
50m: 56.97
100m: 1:57.87
(1:00.90)
150m: 3:00.73
(1:02.86)
200m: 3:56.29
(55.56)
6 Kerttu Ylinen 2009 Seinäjoen Uimarit-58 +0.74 4:11.02 +1:04.44
50m: 58.86
100m: 2:01.78
(1:02.92)
150m: 3:05.84
(1:04.06)
200m: 4:11.02
(1:05.18)
- Annika Lehtimäki 2008 Seinäjoen Uimarit-58 +0.77 DSQ 6.3 148m
Event official at: 06/04/2019 11.49.45
Event 5, 200m Selkäuinti Naiset 13-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Henna Känsäkangas 2004 Kokkolan Uimaseura +0.78 2:38.22
50m: 36.48
100m: 1:16.19
(39.71)
150m: 1:57.48
(41.29)
200m: 2:38.22
(40.74)
2 Salla Rantala 2004 Uinti Tampere +0.87 2:38.24 +0.02
50m: 37.04
100m: 1:17.99
(40.95)
150m: 1:58.72
(40.73)
200m: 2:38.24
(39.52)
3 Aada Hakala 2004 Uinti Tampere +0.69 2:39.92 +1.70
50m: 36.68
100m: 1:17.69
(41.01)
150m: 1:59.36
(41.67)
200m: 2:39.92
(40.56)
4 Siiri Arjanmaa 2004 Uinti Tampere +0.79 2:40.53 +2.31
50m: 36.92
100m: 1:17.55
(40.63)
150m: 1:59.40
(41.85)
200m: 2:40.53
(41.13)
5 Isla Leinonen 2006 Uinti Tampere +0.71 2:40.84 +2.62
50m: 38.26
100m: 1:18.94
(40.68)
150m: 2:00.53
(41.59)
200m: 2:40.84
(40.31)
6 Vilma Rintala 2005 Kokkolan Uimaseura +0.79 2:46.36 +8.14
50m: 37.66
100m: 1:20.02
(42.36)
150m: 2:03.29
(43.27)
200m: 2:46.36
(43.07)
7 Anni Turunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.91 2:46.96 +8.74
50m: 39.10
100m: 1:22.07
(42.97)
150m: 2:04.72
(42.65)
200m: 2:46.96
(42.24)
8 Viivi Kylkisalo 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.57 2:47.09 +8.87
50m: 38.05
100m: 1:19.80
(41.75)
150m: 2:03.88
(44.08)
200m: 2:47.09
(43.21)
9 Melissa Virtanen 2004 Uinti Tampere +0.80 2:47.88 +9.66
50m: 38.81
100m: 1:22.03
(43.22)
150m: 2:05.43
(43.40)
200m: 2:47.88
(42.45)
10 Olivia Uusitorppa 2004 Swimming Team Rauma +0.83 2:49.03 +10.81
50m: 38.94
100m: 1:21.67
(42.73)
150m: 2:05.92
(44.25)
200m: 2:49.03
(43.11)
11 Alva Gustavsson 2006 Umeå Simsällskap +0.79 2:49.61 +11.39
50m: 38.52
100m: 1:23.26
(44.74)
150m: 2:07.47
(44.21)
200m: 2:49.61
(42.14)
12 Veera Varsanpää 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.77 2:49.75 +11.53
50m: 39.74
100m: 1:22.20
(42.46)
150m: 2:06.25
(44.05)
200m: 2:49.75
(43.50)
13 Anniina Haarala 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.84 2:51.10 +12.88
50m: 41.20
100m: 1:24.38
(43.18)
150m: 2:07.97
(43.59)
200m: 2:51.10
(43.13)
14 Anni Kärkkäinen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.84 2:52.25 +14.03
50m: 40.32
100m: 1:23.87
(43.55)
150m: 2:08.64
(44.77)
200m: 2:52.25
(43.61)
15 Emilia Peuhkurinen 2005 Uinti Tampere +0.86 2:52.64 +14.42
50m: 38.86
100m: 1:22.33
(43.47)
150m: 2:08.32
(45.99)
200m: 2:52.64
(44.32)
16 Milana Virtanen 2006 Uinti Tampere +0.90 2:52.82 +14.60
50m: 40.91
100m: 1:25.12
(44.21)
150m: 2:09.85
(44.73)
200m: 2:52.82
(42.97)
17 Nelli Laaksonen 2005 Porin Uimaseura +0.83 2:52.83 +14.61
50m: 39.00
100m: 1:22.46
(43.46)
150m: 2:07.13
(44.67)
200m: 2:52.83
(45.70)
18 Pirita Hautala 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.89 2:53.09 +14.87
50m: 41.29
100m: 1:25.54
(44.25)
150m: 2:09.42
(43.88)
200m: 2:53.09
(43.67)
19 Elena Henze 2006 Umeå Simsällskap +0.73 2:53.30 +15.08
50m: 40.15
100m: 1:23.89
(43.74)
150m: 2:09.04
(45.15)
200m: 2:53.30
(44.26)
20 Agnes Löfgren 2005 Umeå Simsällskap +0.77 2:56.36 +18.14
50m: 40.93
100m: 1:25.44
(44.51)
150m: 2:11.06
(45.62)
200m: 2:56.36
(45.30)
21 Hannah Lamminmäki 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.80 2:57.44 +19.22
50m: 42.57
100m: 1:28.65
(46.08)
150m: 2:14.70
(46.05)
200m: 2:57.44
(42.74)
22 Tiia Mielonen 2006 Nivalan Saukot +0.82 2:58.53 +20.31
50m: 42.84
100m: 1:29.57
(46.73)
150m: 2:16.53
(46.96)
200m: 2:58.53
(42.00)
23 Emma Lång 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.70 3:00.53 +22.31
50m: 41.97
100m: 1:28.77
(46.80)
150m: 2:15.81
(47.04)
200m: 3:00.53
(44.72)
24 Alice Nyström 2005 Umeå Simsällskap +0.75 3:02.27 +24.05
50m: 42.24
100m: 1:28.27
(46.03)
150m: 2:15.57
(47.30)
200m: 3:02.27
(46.70)
25 Ellen Williamsson 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.84 3:02.32 +24.10
50m: 42.52
100m: 1:30.11
(47.59)
150m: 2:17.61
(47.50)
200m: 3:02.32
(44.71)
26 Aamu Kannosto 2005 Seinäjoen Uimarit-58 +0.85 3:03.88 +25.66
50m: 41.74
100m: 1:29.06
(47.32)
150m: 2:17.45
(48.39)
200m: 3:03.88
(46.43)
27 Angelica Kärki 2006 Kempeleen Pyrintö +0.86 3:04.09 +25.87
50m: 44.40
100m: 1:32.10
(47.70)
150m: 2:19.35
(47.25)
200m: 3:04.09
(44.74)
28 Veera Rantala 2006 Uinti Tampere +0.60 3:04.90 +26.68
50m: 41.64
100m: 1:29.31
(47.67)
150m: 2:18.44
(49.13)
200m: 3:04.90
(46.46)
29 Iina Hulkki 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.69 3:05.06 +26.84
50m: 44.44
100m: 1:31.00
(46.56)
150m: 2:18.11
(47.11)
200m: 3:05.06
(46.95)
30 Kristina Vestman 2004 Härnösands Simsällskap +0.75 3:05.90 +27.68
50m: 44.41
100m: 1:32.34
(47.93)
150m: 2:21.01
(48.67)
200m: 3:05.90
(44.89)
31 Viivi Heittokangas 2004 Uinti Tampere +0.81 3:08.62 +30.40
50m: 43.14
100m: 1:30.11
(46.97)
150m: 2:19.30
(49.19)
200m: 3:08.62
(49.32)
32 Saana Keskinen 2005 Uinti Tampere +0.72 3:11.55 +33.33
50m: 43.58
100m: 1:33.28
(49.70)
150m: 2:22.02
(48.74)
200m: 3:11.55
(49.53)
33 Elviira Kotkaniemi 2005 Seinäjoen Uimarit-58 +0.94 3:32.42 +54.20
50m: 49.57
100m: 1:43.79
(54.22)
150m: 2:39.13
(55.34)
200m: 3:32.42
(53.29)
- Enna Eho 2004 Uinti Tampere +0.46 DSQ 4.4
- Nelly Eriksson 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.78 DSQ 6.1 0m
Event official at: 06/04/2019 11.49.45
Event 5, 200m Selkäuinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Petra Kivi 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.72 2:28.55
50m: 35.05
100m: 1:12.44
(37.39)
150m: 1:50.12
(37.68)
200m: 2:28.55
(38.43)
2 Liina Salin 2002 Kokkolan Uimaseura +0.78 2:29.22 +0.67
50m: 35.03
100m: 1:12.78
(37.75)
150m: 1:51.09
(38.31)
200m: 2:29.22
(38.13)
3 Milla Laiteenmäki 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.61 2:35.05 +6.50
50m: 35.17
100m: 1:14.38
(39.21)
150m: 1:54.78
(40.40)
200m: 2:35.05
(40.27)
4 Agnes Gustafsson 2003 Umeå Simsällskap +0.76 2:36.05 +7.50
50m: 35.89
100m: 1:14.85
(38.96)
150m: 1:55.26
(40.41)
200m: 2:36.05
(40.79)
5 Senni Mattila 2003 Porin Uimaseura +0.57 2:36.49 +7.94
50m: 36.07
100m: 1:16.73
(40.66)
150m: 1:57.17
(40.44)
200m: 2:36.49
(39.32)
6 Anna Rantanen 2001 Uinti Tampere +0.79 2:37.37 +8.82
50m: 35.98
100m: 1:15.35
(39.37)
150m: 1:56.06
(40.71)
200m: 2:37.37
(41.31)
7 Ronja Myllykallio 2003 Uinti Tampere +0.82 2:39.67 +11.12
50m: 36.74
100m: 1:16.83
(40.09)
150m: 1:58.57
(41.74)
200m: 2:39.67
(41.10)
8 Sini Korin 2003 Uinti Tampere +0.73 2:41.60 +13.05
50m: 37.44
100m: 1:18.37
(40.93)
150m: 2:00.37
(42.00)
200m: 2:41.60
(41.23)
9 Noora Kokko 2001 Helsingin Uimarit +0.80 2:46.30 +17.75
50m: 37.58
100m: 1:19.05
(41.47)
150m: 2:02.89
(43.84)
200m: 2:46.30
(43.41)
10 Linn Lidström 2001 Umeå Simsällskap +0.89 2:51.91 +23.36
50m: 40.66
100m: 1:24.71
(44.05)
150m: 2:08.45
(43.74)
200m: 2:51.91
(43.46)
11 Aino Jerohin 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.74 2:56.89 +28.34
50m: 40.43
100m: 1:24.93
(44.50)
150m: 2:11.19
(46.26)
200m: 2:56.89
(45.70)
12 Lea Edvardsson 2003 Umeå Simsällskap +0.85 3:01.76 +33.21
50m: 41.31
100m: 1:27.92
(46.61)
150m: 2:14.86
(46.94)
200m: 3:01.76
(46.90)
13 Hedda Ferm 2002 Umeå Simsällskap +0.83 3:03.65 +35.10
50m: 44.29
100m: 1:32.74
(48.45)
150m: 2:19.01
(46.27)
200m: 3:03.65
(44.64)
14 Ninni Eriksson 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.87 3:06.65 +38.10
50m: 42.04
100m: 1:30.20
(48.16)
150m: 2:19.17
(48.97)
200m: 3:06.65
(47.48)
15 Sara Ikonen 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.81 3:11.46 +42.91
50m: 44.12
100m: 1:32.23
(48.11)
150m: 2:21.07
(48.84)
200m: 3:11.46
(50.39)
16 Jenny Aada-linnea Koskela 2003 Vieskan Uimarit +0.87 3:18.80 +50.25
50m: 44.04
100m: 1:35.03
(50.99)
150m: 2:28.70
(53.67)
200m: 3:18.80
(50.10)
Event official at: 06/04/2019 11.49.45
2019-04-06 11.51.17 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner