2020-02-18   14:23:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Filbyter Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 4

Document
Resultat
Filbyter Cup
Arrangör:
Plats: Tinnerbäcksbadet LASS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 31 maj 2019 till den 2 jun 2019
Gren 29, 800m Frisim Herrar Alla åldrar - Final
Sponsor: Lanemo Konditori & Bageri
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ruben Staaf 2002 Linköpings Allmänna SS +0.71 564 9:06.96
50m: 30.37
100m: 1:04.19
(33.82)
150m: 1:38.28
(34.09)
200m: 2:13.14
(34.86)
250m: 2:47.27
(34.13)
300m: 3:22.24
(34.97)
350m: 3:56.60
(34.36)
400m: 4:31.52
(34.92)
450m: 5:05.83
(34.31)
500m: 5:40.86
(35.03)
550m: 6:15.33
(34.47)
600m: 6:50.20
(34.87)
650m: 7:24.86
(34.66)
700m: 7:59.52
(34.66)
750m: 8:33.62
(34.10)
800m: 9:06.96
(33.34)
2 Simon Brandt 2000 Väsby Simsällskap +0.65 547 9:12.50 +5.54
50m: 30.56
100m: 1:04.47
(33.91)
150m: 1:38.51
(34.04)
200m: 2:13.41
(34.90)
250m: 2:47.81
(34.40)
300m: 3:22.89
(35.08)
350m: 3:57.79
(34.90)
400m: 4:33.13
(35.34)
450m: 5:08.31
(35.18)
500m: 5:43.74
(35.43)
550m: 6:18.71
(34.97)
600m: 6:53.96
(35.25)
650m: 7:29.09
(35.13)
700m: 8:04.44
(35.35)
750m: 8:38.37
(33.93)
800m: 9:12.50
(34.13)
3 Linus Areblad 2004 Väsby Simsällskap +0.67 527 9:19.47 +12.51
50m: 30.72
100m: 1:04.51
(33.79)
150m: 1:38.88
(34.37)
200m: 2:14.43
(35.55)
250m: 2:49.53
(35.10)
300m: 3:25.47
(35.94)
350m: 4:01.22
(35.75)
400m: 4:37.35
(36.13)
450m: 5:13.51
(36.16)
500m: 5:50.06
(36.55)
550m: 6:26.19
(36.13)
600m: 7:01.57
(35.38)
650m: 7:37.26
(35.69)
700m: 8:12.79
(35.53)
750m: 8:46.95
(34.16)
800m: 9:19.47
(32.52)
4 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap +0.73 525 9:20.11 +13.15
50m: 29.82
100m: 1:03.72
(33.90)
150m: 1:38.22
(34.50)
200m: 2:13.58
(35.36)
250m: 2:48.50
(34.92)
300m: 3:24.10
(35.60)
350m: 3:59.55
(35.45)
400m: 4:35.90
(36.35)
450m: 5:11.42
(35.52)
500m: 5:47.50
(36.08)
550m: 6:23.22
(35.72)
600m: 6:59.41
(36.19)
650m: 7:34.91
(35.50)
700m: 8:11.00
(36.09)
750m: 8:46.10
(35.10)
800m: 9:20.11
(34.01)
5 David Alonso 2003 Täby Sim +0.60 499 9:29.68 +22.72
50m: 30.22
100m: 1:05.77
(35.55)
150m: 1:41.39
(35.62)
200m: 2:17.67
(36.28)
250m: 2:53.43
(35.76)
300m: 3:30.25
(36.82)
350m: 4:05.99
(35.74)
400m: 4:42.41
(36.42)
450m: 5:18.88
(36.47)
500m: 5:55.70
(36.82)
550m: 6:31.92
(36.22)
600m: 7:08.38
(36.46)
650m: 7:44.40
(36.02)
700m: 8:20.67
(36.27)
750m: 8:55.65
(34.98)
800m: 9:29.68
(34.03)
6 Axel Ek 1996 Linköpings Allmänna SS +0.84 498 9:30.30 +23.34
50m: 31.70
100m: 1:06.38
(34.68)
150m: 1:41.74
(35.36)
200m: 2:17.68
(35.94)
250m: 2:54.06
(36.38)
300m: 3:30.35
(36.29)
350m: 4:06.34
(35.99)
400m: 4:43.00
(36.66)
450m: 5:19.09
(36.09)
500m: 5:55.43
(36.34)
550m: 6:31.57
(36.14)
600m: 7:07.68
(36.11)
650m: 7:44.01
(36.33)
700m: 8:20.36
(36.35)
750m: 8:56.02
(35.66)
800m: 9:30.30
(34.28)
7 David Axelsson 2004 Linköpings Allmänna SS +0.61 497 9:30.74 +23.78
50m: 32.19
100m: 1:07.51
(35.32)
150m: 1:43.54
(36.03)
200m: 2:19.82
(36.28)
250m: 2:56.15
(36.33)
300m: 3:32.58
(36.43)
350m: 4:09.02
(36.44)
400m: 4:45.22
(36.20)
450m: 5:21.23
(36.01)
500m: 5:57.19
(35.96)
550m: 6:33.15
(35.96)
600m: 7:09.28
(36.13)
650m: 7:45.30
(36.02)
700m: 8:21.03
(35.73)
750m: 8:56.79
(35.76)
800m: 9:30.74
(33.95)
8 Elvis Ericson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.57 467 9:42.38 +35.42
50m: 31.18
100m: 1:07.04
(35.86)
150m: 1:43.23
(36.19)
200m: 2:20.30
(37.07)
250m: 2:56.52
(36.22)
300m: 3:33.69
(37.17)
350m: 4:09.93
(36.24)
400m: 4:47.33
(37.40)
450m: 5:24.05
(36.72)
500m: 6:01.47
(37.42)
550m: 6:38.22
(36.75)
600m: 7:15.77
(37.55)
650m: 7:52.67
(36.90)
700m: 8:30.01
(37.34)
750m: 9:06.41
(36.40)
800m: 9:42.38
(35.97)
9 Naevid Kiasat 2001 Linköpings Allmänna SS +0.72 465 9:43.49 +36.53
50m: 31.66
100m: 1:06.67
(35.01)
150m: 1:42.79
(36.12)
200m: 2:19.14
(36.35)
250m: 2:55.34
(36.20)
300m: 3:31.75
(36.41)
350m: 4:08.12
(36.37)
400m: 4:44.79
(36.67)
450m: 5:21.08
(36.29)
500m: 5:57.78
(36.70)
550m: 6:34.45
(36.67)
600m: 7:11.91
(37.46)
650m: 7:49.73
(37.82)
700m: 8:28.31
(38.58)
750m: 9:06.74
(38.43)
800m: 9:43.49
(36.75)
10 Olle Almén 2003 Linköpings Allmänna SS +0.84 463 9:44.20 +37.24
50m: 31.80
100m: 1:07.85
(36.05)
150m: 1:43.94
(36.09)
200m: 2:21.19
(37.25)
250m: 2:57.51
(36.32)
300m: 3:34.86
(37.35)
350m: 4:12.22
(37.36)
400m: 4:49.50
(37.28)
450m: 5:25.90
(36.40)
500m: 6:03.06
(37.16)
550m: 6:39.87
(36.81)
600m: 7:17.31
(37.44)
650m: 7:54.18
(36.87)
700m: 8:31.53
(37.35)
750m: 9:08.05
(36.52)
800m: 9:44.20
(36.15)
11 Gustav Fahlström 2005 Motala Simsällskap +0.72 423 10:02.13 +55.17
50m: 32.95
100m: 1:10.26
(37.31)
150m: 1:47.67
(37.41)
200m: 2:26.75
(39.08)
250m: 3:04.34
(37.59)
300m: 3:43.23
(38.89)
350m: 4:21.26
(38.03)
400m: 5:00.07
(38.81)
450m: 5:37.85
(37.78)
500m: 6:17.08
(39.23)
550m: 6:55.00
(37.92)
600m: 7:32.94
(37.94)
650m: 8:10.48
(37.54)
700m: 8:48.28
(37.80)
750m: 9:25.40
(37.12)
800m: 10:02.13
(36.73)
12 Aldin Mandzo 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.57 400 10:13.34 +1:06.38
50m: 29.98
100m: 1:05.87
(35.89)
150m: 1:42.71
(36.84)
200m: 2:21.47
(38.76)
250m: 2:58.93
(37.46)
300m: 3:38.15
(39.22)
350m: 4:17.94
(39.79)
400m: 4:57.88
(39.94)
450m: 5:36.66
(38.78)
500m: 6:16.73
(40.07)
550m: 6:56.26
(39.53)
600m: 7:36.01
(39.75)
650m: 8:15.04
(39.03)
700m: 8:55.16
(40.12)
750m: 9:34.59
(39.43)
800m: 10:13.34
(38.75)
13 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim +0.68 350 10:41.20 +1:34.24
50m: 33.56
100m: 1:13.10
(39.54)
150m: 1:52.88
(39.78)
200m: 2:34.29
(41.41)
250m: 3:15.20
(40.91)
300m: 3:56.30
(41.10)
350m: 4:37.68
(41.38)
400m: 5:18.52
(40.84)
450m: 6:00.09
(41.57)
500m: 6:40.99
(40.90)
550m: 7:22.22
(41.23)
600m: 8:03.40
(41.18)
650m: 8:44.40
(41.00)
700m: 9:24.44
(40.04)
750m: 10:03.67
(39.23)
800m: 10:41.20
(37.53)
14 Robin Lundqvist 2005 Linköpings Allmänna SS +0.64 340 10:47.43 +1:40.47
50m: 34.97
100m: 1:15.39
(40.42)
150m: 1:56.06
(40.67)
200m: 2:38.25
(42.19)
250m: 3:20.49
(42.24)
300m: 4:01.84
(41.35)
350m: 4:42.97
(41.13)
400m: 5:24.37
(41.40)
450m: 6:05.48
(41.11)
500m: 6:47.11
(41.63)
550m: 7:27.66
(40.55)
600m: 8:08.58
(40.92)
650m: 8:49.33
(40.75)
700m: 9:29.99
(40.66)
750m: 10:09.86
(39.87)
800m: 10:47.43
(37.57)
15 Benjamin Todorovac Hallongre 2006 Täby Sim +0.69 295 11:18.69 +2:11.73
50m: 33.01
100m: 1:13.47
(40.46)
150m: 1:55.99
(42.52)
200m: 2:41.37
(45.38)
250m: 3:23.86
(42.49)
300m: 4:06.63
(42.77)
350m: 4:52.15
(45.52)
400m: 5:36.22
(44.07)
450m: 6:20.35
(44.13)
500m: 7:05.87
(45.52)
550m: 7:47.89
(42.02)
600m: 8:31.69
(43.80)
650m: 9:14.32
(42.63)
700m: 9:57.18
(42.86)
750m: 10:38.98
(41.80)
800m: 11:18.69
(39.71)
16 Amir Pehlivanovic 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.65 286 11:25.85 +2:18.89
50m: 33.17
100m: 1:14.60
(41.43)
150m: 1:57.03
(42.43)
200m: 2:40.64
(43.61)
250m: 3:25.37
(44.73)
300m: 4:11.22
(45.85)
350m: 4:54.14
(42.92)
400m: 5:38.52
(44.38)
450m: 6:22.38
(43.86)
500m: 7:08.48
(46.10)
550m: 7:51.92
(43.44)
600m: 8:36.23
(44.31)
650m: 9:19.24
(43.01)
700m: 10:03.39
(44.15)
750m: 10:46.10
(42.71)
800m: 11:25.85
(39.75)
17 Alfred Enlund 2005 Tranås Simsällskap +0.86 239 12:08.19 +3:01.23
50m: 35.22
100m: 1:19.18
(43.96)
150m: 2:03.64
(44.46)
200m: 2:51.09
(47.45)
250m: 3:37.93
(46.84)
300m: 4:25.13
(47.20)
350m: 5:11.81
(46.68)
400m: 5:59.07
(47.26)
450m: 6:46.38
(47.31)
500m: 7:33.80
(47.42)
550m: 8:20.46
(46.66)
600m: 9:08.80
(48.34)
650m: 9:55.27
(46.47)
700m: 10:41.90
(46.63)
750m: 11:27.76
(45.86)
800m: 12:08.19
(40.43)
- Viktor  Hellberg 2006 Karlskoga Simförening DNS
Grenen officiell:  2019-06-02 08:58:00
2019-06-02 08:59:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Linköpings Allmänna SS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner